LOEMPIA'S, HOT DOGS EN FEESTGEWOEL Collegiaal Personeelsfeest GVA Stijldansen Ontvangst Oppepper In een grote circustent op het terrein van Kok Ede Grootverbruik organiseerde GVA vorige maand een daverend personeelsfeest. De tent bood twee weken lang onderdak aan de najaars- beurs van GVA. Speciaal voor het feest bleef hij een dag en een nacht langer staan. AHOLD FLITSEN OKTOBER 1992 Hl heb een elektricien no- E mt dig!' roept Jan Korsen. I ImHij heeft het GVA-per- soneelsfeest georganiseerd en door de onverwachte regen is een gedeelte van de verlichting uitgevallen. Bij de ingang, in de voortent, pleegt hij een paar te lefoontjes. De feestgangers be ginnen al binnen te stromen en moeten hun jassen op de tast, in het duister ophangen. Waar haal je op vrijdagavond, vlak voor aanvang van het feest, een elektricien vandaan? Jan Kor sen verricht een wonder en weet er toch een op te sporen. Even later gaat de rood en blauwgekleurde feestverlich ting weer aan. In de voortent worden de mede werkers van GVA, die uit het hele land komen, ontvangen. Ze krijgen comsumptiebonnen voor een loempia, een hot dog, een ijsje en een hamburger en wor den ingeschreven voor het prij zenfestival, dat later op de avond plaats zal vinden. De loempiawagen staat in de voor- I tent en verspreidt de geur van frituur. De feestgangers die doorlopen naar de feestruimte, krijgen een glas champagne met Blue Curasao en komen in de im- j mense tentruimte, waar de on geveer elfhonderd genodigden kunnen dansen, praten, eten en zegt hij grijnzend. 'Maar ja, toen werd er ook meer Amstel Malt gedronken.' Wout van de Kluit, Peter en Marjan Wight en Jolanda Mus- sies staan bij de ingang, in de voortent. De hele avond hebben zij consumptiebonnen uitge deeld. Ze werken bij Kok Ede Grootverbuik. 'Ze vroegen of we een uurtje wilden helpen bij ontvangst', zegt Jolanda Mus- sies terwijl ze een hap van haar loempia neemt. 'Nou, dat is dus iets langer geworden.' Gezellig is het wel, daar bij de ingang. 'Je ziet een hoop oude beken den', aldus Wout van der Kluit. 'Ik heb bij Instel in 's Hertogen bosch gewerkt. Het is leuk die medewerkers weer eens te ont moeten.' Allemaal goed en aar dig, maar een feest is er niet al leen om oude bekenden te zien. Daarom storten de vier zich in het feestgewoel en gaan dan sen. Hun taak bij de ingang zit erop. Langzaam nadert het ein de van de avond. Bij de uitgang krijgen alle aanwezigen nog een verrasssingspakket mee met onder andere een voetbal, een fles wijn, koffie en een baseball- cap. Iedereen is hartstikke en thousiast!' zegt organisator Jan Korsen tevreden. 'Als we vol gend jaar de geplande winst ha len, dan gaan we een nóg groter feest organiseren!' drinken. Achter in de tent, ooit door Willem Ruis gebruikt voor zijn shows, is een podium opge richt waar twee bands bij toer beurt muziek maken: '4 emo tions', met zangeres Sylvia, voor serieuze muziek, waarop de liefhebbers kunnen stijldan sen. 'Qué Pasa', zoals de tweede band heet, maakt popmuziek. Tijdens het optreden van '4 emotions', trekt een van de dansende stelletjes de aandacht door sierlijk over de dansvloer te zweven. Het zijn Hans en Gerrie Klaassen uit Castricum. 'Ik zit al meer dan zeven jaar op dansles', legt Hans uit. Trots vervolgt hij: 'Ik heb goud met ster.' Voor stijldansers is dat een van de hoogste diploma's die er te krijgen zijn. Gerrie en Hans zijn in alle dansstijlen thuis. Ze hebben net een foxtrot gedanst, maar de mooiste dans is toch wel de tango, vindt Hans. Het is het ritme van de tango dat aanstekelijk werkt. Dat moetje voelen. Terwijl Hans en Gerrie verder zweven, speurt Aad Vink de feesttent af met zijn videorecor der. 'Deze camera heeft maar weinig licht nodig", vertelt hij. 'Ook in donkere ruimtes kan ik nog opnamen maken zonder lampen.' Hij werkt bij Instel Services in 's Hertogenbosch. De camera met statief heeft hij in februari gekocht. 'Een video opname geeft een beter beeld van zo'n feest dan foto's', vindt hij. Weinig zal vanavond aan zijn video-oog ontsnappen. De feestgangers halen dienbla den met bier en frisdrank. De hot-dogkraam mag zich verheu gen in steeds grotere belang stelling. Ook de combinatie bier met ijs blijkt het goed te doen, want er is nogal wat belangstelling voor Magnums uit de ijskraam. De ijscoman: 'Ik heb al tien dagen op de najaarsbeurs van GVA gewerkt. Maar dit is leuker.' Op dat moment klinkt er 'olé, olé, olé' vanaf de dansvloer. 'Dat hoorde je tijdens de beurs niet', Bep Bakkenes, Leo Donkervoort, Otto Roelofsen en Wim Schenkel hebben de biertap gevonden. Als het feest eenmaal goed op gang is gekomen, heeft organi sator Jan Korsen even tijd voor een glaasje champagne. De elektriciteit doet het weer en de activiteiten lopen allemaal goed. 'Dit feest is een oppepper voor alle medewerkers', legt hij uit. T)ie kunnen we wel gebrui ken, want we hebben een lasti ge periode achter de rug met re organisaties.' Berry Teunissen, die als bijrij der en chauffeur voor Kok Ede Grootverbruik werkt, vindt het leuk dat er medewerkers uit andere vestigingen zijn uitgeno digd. 'Nou ontmoet ik ook eens collega's uit Amsterdam.' De winnaars van het prijzenfestival. Organisator Jan Korsen heeft even tijd voor een glaasje champagne. Close-dansen op 'Hello' van Lionel Ritchie. Mmmmh, een loempia. Ongeveer 1000 GVA-ers waren naar het feest gekomen.

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 12