n S3 :r 12 -Collegiaal- Winnaars AH-display-wedstrijd naar Michael Jackson saai gillen. Ik heb alles van Michael Jackson Bij de display in onsfüiaal hebben we mijn muziek cassettes gebruikt Spandoek Beat it, Billie Jean, maar ook Bad zetten het stadion op z'n kop Perfect Wave Moonwalk -AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1992 Inge Zijlmans, Bianca Klein- hout en Sandra van der Hoek van filiaal Roozendaal. 'Als het saai wordt ga ik gillen', dreigt het T-shirt van Inge. Het concert was zeker niet saai, maar toch hebben de dames gegild peace, man Als /ie, wordt ga ik Foto: Sam Emerson ij zijn het meest swingende filiaal!' stelt Erzsebeth Brouwer uit Roo sendaal vast tijdens het con cert van Michael Jackson in De Kuip in Rotterdam. Om haar bewering te onderstre pen, springt ze samen met haar vriendin Erica Heijnen op een van de stoeltjes van de eretribune en zingt dansend met de andere me dewerkers van haar filiaal de kraker 1111116 Jean' uit volle borst mee. Het concert vond begin vorige maand plaats. Het filiaal van Erzsebeth was een van de win naars van de display-wedstrijd van sponsor Pepsi Cola. Voor de 35 filialen met de mooiste dis plays lagen er in totaal 350 kaartjes klaar. Het gevolg was een zware concurrentiestrijd. In Dongen bouwden ze zelfs een 'co lavijver' en reden ze een Harley Davidson de winkel in. Burhan en Önder Izgi van filiaal 1021 Nijmegen maakten een display van colaflessen met de muziek van Michael Jackson op de achtergrond. 'Ik ben een grote fan', vertelt Önder voor aanvang van het concert. 'Ik heb alles van Michael Jackson. Bij de display in ons filiaal hebben we mijn muziekcassettes gebruikt.' De 350 AH-winnaars uit het he le land hebben er bij aankomst in Rotterdam zin in. De zon schijnt en Ron Klaassen en Noël Geutjes uit Nijmegen weten het zeker: zij hebben de grootste Albert Heijn-vlag bij zich, twee bij drie meter. Daar kan nie mand tegenop, denken ze. Maar als ze even later hun plek op de eretribune in het Feijenoord- stadion hebben gevonden, zien ze tot hun verbijstering dat fili- mee ze de danspasjes en de fa meuze 'moonwalk' van Michael van dichtbij kan bekijken. 'Die verrekijker heb ik gekocht bij een optreden van de Chippenda les in Antwerpen', vertelt ze. Toen viel er qua man meer te ge nieten.' In de Kuip zelf worden kleine, opvouwbare verrekijkers verkocht, maar die zijn niet zo goed. Je ziet er weinig mee. Op het ritme van de dansnum- mers gaat de zon onder. In de lucht verschijnen wat dreigende wolken, maar de regen blijft uit. Langzaamaan is iedereen door het dolle heen en schreeuwt en zingt juichend mee met de muziek. Het publiek probeert het geluid uit de boxen te over stemmen. Het stadion is veran derd in een deinende massa mensen Het laatste nummer dat Michael Jackson zingt, is 'Heal the World', een variatie op "We are the World'. Op het podium ver rijst een gigantische wereldbol en een koor van 28 Nederlandse kinderen mag met Michael meezingen. Het publiek steekt brandende aanstekers in de lucht en deint mee op de langza me maten van het nummer. Bij aankomst in het Feijenoordstadion waren de 350 winnaars van de display-wedstrijd al in opperbeste stemming aal Gorinchem een compleet la ken heeft beschilderd. '1142 Gorinchem Greets Michael', staat er op. De Albert Heijn-ers, die zich op het linker gedeelte van de eretri bune hebben verzameld, zijn uit gedost met oranje, blauwe en witte AH-petten en AH T-shirts. Ron Klaassen en Noël Geutjes proberen de wave te introduce ren. Ze tellen van tien naar nul en springen dan omhoog, met hun armen in de lucht. Aanvan kelijk vindt hun lovenswaardige initiatief weinig navolging, maar naarmate het wachten op Michael Jackson langer duurt, begint het publiek zich meer te roeren. En op een gegeven mo ment slaat de wave aan. Als een golf in de branding neemt de rest van het stadion de beweging over. Dan, plotseling, na een harde knal: stilte. Midden op het podi um staat Michael, bevroren in een houding. De spanning in het stadion stijgt, naarmate de stilte voortduurt. Het publiek heft spreekkoren aan: MICHAEL, MICHAEL! Nog even houdt hij de spanning erin, maar dan springt hij uit zijn houding en barst het concert in volle glorie los. Twee uur lang verwent de megaster het pu bliek met nieuwe en oude num mers. Vooral de songs van zijn elpee 'Thriller' brengen iedereen in vervoering. 'Beat it', 'Billie Jean', maar ook 'Bad', I just can't stop lovin' you' en een potpourri van de Jackson Five-hits zetten het stadion op z'n kop. Het podium is vrij ver verwij derd van de eretribune en daar om heeft Erica Heijnen van AH- filiaal 1018 in Roosendaal een verrekijker meegenomen waar- Dan is het concert afgelopen. Fluitkoren en het massaal scan deren We Want More' helpen niet. Michael Jackson is niet te vermurwen tot een toegift. Erzsebeth Brouwer was nog nooit eerder naar zo'n groot con cert geweest. Toen ik hier kwam, was ik geen fan van Michael Jackson', vertelt ze na afloop. 'Maar ik vond dit wel een ontzettend goede show. Alles was perfect geregeld.' Haar vriendin Erica Heijnen is het he lemaal met haar eens. Als ze nog eens vrijkaartjes krijgen, gaan ze zeker weer.

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 12