Senioren in de schijnwerpers 16Collegiaal- Ik ben een Albert Heijner, dus ik ga omhoog -AHOLD FLITSEN JUNI 1992 Bingo! Mevrouw Kramer-de Vries uit Amsterdam heeft alle vakjes vol Hans Kazan goochelde onder toeziend oog van zijn Ahold-assistente Hennie Cobben en zijn echte assistente Annebeth een speelkaart in een sinaasappel Gastvrouw Conny Vink ontving de gasten met een vrolijk lied op de kaasafdeling: 'Het is leuk om over vroeger te praten met oude collega's.' Een flinke draai van Dré Schapendonk: in één keer op 100 drinken, even een frisse neus te halen en met oude collega's te praten. 'Het is weer fantas tisch', zegt Hedy Boer, ex-cais sière uit Etten Leur. 'Ahold doet heel veel voor zijn oud-me dewerkers. Je hebt het gevoel datje er nog steeds bij hoort.' Na de lunch stond de groep nog een spetterende Ahold-revue te wachten. Een showprogramma waarin onder andere Willeke Alberti haar opwachting maak te. Aan het eind van de dag reden de meer dan 30 bussen iedereen weer naar de plek waar de dag begonnen was. 'Drie keer 1200 mensen', zegt organisator Jaap van der Sar. 'Dat is heel wat meer dan 34 jaar geleden. Toen gingen we met 72 mensen naar Weesp. En volgend jaar zullen er nog meer gepensioneerden bij zijn.' Het was dit jaar de 35e keer dat Ahold zijn gepensioneerde oud medewerkers uitno digde voor een dagje uit. Ging de reis in het verleden bijvoorbeeld naar de Efteling of de Biesbosch, dit jaar werd het iets heel bijzonders. Afgelopen 17, 18 en 19 juni werden zo'n 3600 senioren met open armen ontvangen in het TV-paleis van John de Mol Produkties in Hil versum. Conny Vink begroette de gasten met een vrolijk lied. Daarna stond er een spannende bingo op het programma, die geleid werd door 'de onbetaal bare en hooggeprezen' Hans Kazan. Diezelfde Hans Kazan presen teerde ook een speciale afleve ring van 'Prijzenslag' vanuit studio 22, de grootste TV-studio van Europa. Het spel "hoger of Applaus van 1200 Ahold'ers in studio 22 lager' moest bepalen welke drie oud-Ahold'ers aan het rad mochten draaien. Het werd de show van Dré Schapendonk uit Tilburg. Vanaf de eerste mi nuut had hij het publiek op zijn hand. Het kaartspel begon met een vijf. 'Is de volgende kaart hoger of lager dan een vijf?', vroeg Hans Kazan. En wat riep Dré: 'Ik ben een Albert Heijn'er, dus ik ga omhoog.' Een uit spraak die tekenend is voor de band die de meeste oud-mede werkers nog hebben met hun bedrijf. Toen Dré vervolgens ook het rad in één keer op 100 draaide, voor de verbaasde ogen van geldtransporteur Jochems uit Heerhugowaard en mevrouw Haak uit Zaandam, moest hij het finalespel spelen. Daarin probeerde de oud- chauffeur de assistente van Ka zan, Annebeth, om te kopen, maar dat was uiteindelijk niet nodig. Dré won de hoofdprijs. De grote Ahold-kluis, die onder deel van het decor was, werd geopend. Dré Schapendonk kreeg een avond in het Lido in Amsterdam aangeboden, inclu sief een bezoek aan het nieuwe Holland Casino en een over nachting in het luxe Krasna- polsky-hotel. Een uitgebreide lunch onder brak daarna het programma. Er was tijd om een drankje te

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 16