Gall Gall introduceert Keizer Karei 44.000 AH-medewerkers gaan voor goud Biertrends: Beugels, Buckler, België Alcoholvrij Keizer Karei Omzetspelen bij Albert Heijn —AHOLD FLITSEN JUNI 1992 Misschien is de biermarkt wel de meest dynamische dranken- markt van het moment. Ontwik kelingen en trends blijven el kaar opvolgen. Bier is meer dan eens gekop peld aan lifestyle, zoals kleding, de auto en het vakantieland. Het begon met de beugels van Grolsch, waarna een scala aan duurdere bieren op de markt kwam. Begin juli introduceert Gall Gall een exclusief voor hen gebrouwen premium bier: Keizer Karei. 'Bier is meer dan pils alleen', begint Henk Zirschky, product group ma nager van Gall Gall, zijn verhaal. 'Op een gegeven moment zag je in de biermarkt een ontzettende smaakvervlakking. Pils was ge meengoed, een synoniem voor bier, terwijl het gewoon een sóórt bier is.' Maar, zoals dat vaak gaat bij massaprodukten, waren er mensen die zich wilden onderscheiden. Het gangbare pils werd ordinair bevon den. De beugels van Grolsch wer den populair in studentenkringen en de eind-jaren-tachtig yuppies dronken Dommelsch, Brand en Leeuw. De kleine brouwerijen zaten in de lift. Vrij snel hierop volgde een storm achtige ontwikkeling in speciale bieren. 'Mensen gaan vaker op reis en hebben meer te besteden', zegt Zirschky. 'En met België als buur land, waar elke streek zijn eigen bier heeft, is het niet verwonderlijk dat de Duveltjes, het Trappisten bier, de Kriek en andere soorten, de grens over kwamen. In de slijterij merkten we die vraag het eerst, maai- je ziet nu ook bij de super markt een snel toenemend assorti ment van import bieren.' En die trend zet zich voort. België is alweer gewoon. Bier is een inter nationaal produkt. Voor vaderdag selecteerde Gall Gall 4 wereldbie ren: Nastro Azzurro uit Italië, Coro na uit Mexico, Budweiser uit Ame rika, en ons eigen Heineken. De trends slepen ook een heel eigen cultuur achter zich aan. Eerst was Henk Zirschky (I) en zijn assistent Mart van Dijk proosten op en met Keizer Karei het drinken uit het flesje nog onge past. Nu, wanneer de moderne bier drinker een Corona ter hand neemt, dient hij eerst een schijfje limoen door de hals te drukken en het bier vervolgens, geheel in Mexicaanse stijl, uit het flesje te drinken. 'Dat vertellen we onze klanten ook', vertelt Zirschky. 'Dat willen ze weten. Die hele cultus hoort erbij.' En dan is er het alcoholvrije bier. Mede door het ontmoedigingsbeleid van de overheid heeft deze tak snel voet aan de grond gekregen. Was je een paar jaar geleden, volgens Youp van 't Hek nog halfzacht wanneer je een Buckler bestelde, tegenwoordig ben je een echte vent als je in de kroeg een alcoholvrij biertje drinkt. Bewust van je sociale verantwoor delijkheden, een man of vrouw van deze tijd.'Zo is het meer en meer de gewoonte om voor vrienden die met de auto op bezoek komen, alcohol vrij bier in huis te halen.' Gall Gall volgt, als kwaliteits slijter, de trends op de voet. Zirschky: 'Internationale bieren, duurdere pilsners, dat marktseg ment trekt erg aan. Daarom hebben we besloten ook zelf met initiatie ven op de biel-markt te komen om de klant nog meer keus te bieden. Be gin juli introduceert Gall Gall Keizer Karei. 'Keizer Karei is zo'n duurdere pilsner. Een edelpilsner, staat er op het etiket. Het bier is speciaal ontwikkeld door de Mer gelland Brouwerijen in Gulpen en wordt exclusief voor Gall Gall ge brouwen. Bij Gall Gall zien ze de toekomst van Keizer Karei met vertrouwen tegemoet. De jaarlijkse bierconsumptie in Nederland per persoon is het afgelopen jaar geste gen van 85 liter naar ruim 90 liter. Dus om de Keizer hoeven we ons geen zorgen te maken. Gaan voor goud: V.l.n.r. Jos Reitz, Lloyd Liesdek en John Phaff in en rond de vijver met fontein De Omzetspelen 1992 zitten erop. Onder de uitdagende titel 'Gaan voor goud' werkten 44.000 AH-medewerkers 6 weken lang aan een betere omzet. In de loop van volgende week wordt de landelijke winnaar bekend. Vorig jaar organiseerde Albert Heijn de Omzetrally. Een succes volle actie, die ook na die tijd z'n vervolg had. Veel filialen hadden de wedstrijdgeest te pakken en er wer den onderling heel wat competities afgewerkt. Filialen tegen elkaar, af delingen tegen elkaar, zelfs zones tegen elkaar. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de Omzetspelen 1992 nog meer leefden in de filialen dan de Omzetrally van vorig jaar. Maar de vonk sloeg ook over op an dere Ahold-onderdelen. Marvelo maakte een speciaal zoet medail lon-dropje, dat aan het begin van de actie aan alle deelnemers is uitge deeld. 'Gaan voor goud: succes, Marvelo' stond erop. In totaal werd van het éénmalige dropje 2500 kilo verspreid in de filialen. De creativiteit was ook dit jaar weer groot. Alles werd uit de kast ge haald om een goed resultaat neer te zetten. De titelverdedigers uit Rotterdam Blijdorp kampten in het begin met wat tegenvallers. 'Het mooie weer werkte ons tegen', zegt bedrijfsleider Hennie de Gouw. De commerciële activiteit van zijn fili aal mag er echter toch weer zijn. Om klanten een extra reden te geven naar Albert Heijn te stappen, bedachten de Rotterdammers een unieke actie in samenwerking met Diergaarde Blijdorp. 'Er valt van al les te winnen', zegt de Gouw, 'Van t-shirts tot dertig toegangskaarten en zelfs een gezinsabonnement voor een jaar.' De area Noord-Holland (8810) stort te zich en masse in een tropische week. De invulling was per filiaal verschillend. Maar opvallend was toch wel de complete vijver met fontein, die door Intratuin werd geïnstalleerd in filiaal 1006 aan de Helmholtzstraat in Amsterdam. De tropische week werd gevolgd door een kampeerweek. Toch lag de nadruk dit jaar meer op de kwalitatieve doelen, dan op com merciële acties', vertelt Marion van j Dam, één van de organisatoren. 'Vorig jaar waren er meer demon straties en losse verkoop. Dit jaar waren de doelstellingen gericht op basispunten als het voorkomen van nee-verkoop, doorstroming bij de kassa en beprijzing.'

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 10