Eerste paal Centrale Slagerij Zaandam 'Actiefste supermarkt van het jaar' Albert Heijn krijgt 'Schaap' bij afscheid Nieuwe smaakmaker van Marvelo ONDERHANDELEN Foutjebedankt' Gebroeders De Block, Schiedam \HOLD FLITSEN APRIL 1992 De AH-franchisewinkel van de broers William en Eddy de Block is uitgeroepen tot actiefste supermarkt van het jaar. Dit jaar werd voor de zevende keer de verkiezing van de supermarkt van het jaar gehouden. Voor het eerst had de organisatie, die in han den is van de bladen Foodmagazine, Distrifood en het Centraal Bureau voor de Levensmiddelenhandel, vier extra categorieën ingesteld. Er hadden zich 89 supermarkten ingeschreven om mee te dingen naai- een van de benoemingen. De vakdeskundige jury schreef in haar rapport dat de broers uit Schiedam de AH-winkelformule met eigen elementen een geheel eigen gezicht gaven. Wat wordt daarmee be doeld? William de Block: Wij zijn heel actief als het gaat om service en persoonlijke benadering van de klant. Wij houden klantengroepsge sprekken en we gaan met een aan tal klanten eens per jaar een dagje weg. Zo zijn we met veertig klanten en het kader bijvoorbeeld naar de AH Groentecentrale, de veiling en de bananenrijperij geweest. Dan hoor je veel. En die informatie ver werken we weer in de winkel. Naai garen was hier in de buurt niet meer te krijgen. Veel klanten atten deerden ons daarop. Dus hebben we naaigaren in het assortiment.' In mei organiseren de franchise- broers samen met de andere winke liers en de gemeente een ontbijt voor 1000 tot 2000 mensen. Dit in het kader van de actie 'Schiedam en William en Eddy de Block tussen hun actieve medewerkers nergens', die allochtonen en Neder landers dichter bij elkaar moet brengen. In de winkelstraat staat dan een tafel van 350 meter lang, waarop verschillende ontbijten uit verschillende landen staan. Van Ja pan tot Rusland. Van een zacht ge kookt eitje tot bacon en eggs. Met recht: een zeer actieve AH-super- markt. Dat is trouwens ook aan de recordomzetten te zien! langenbehartiging van het filiaal- en grootwinkelbedrijf tot doel heeft. In de jaren dat Ahold de voorzitter leverde werd met name aandacht besteed aan hete hangijzers als de verruiming van de Winkelsluitings wet, winkelcriminaliteit en de be reikbaarheid van de winkels. Ver der beschouwde de heer Heijn als een van zijn belangrijkste taken het opwaarderen van het imago van de detailhandel, zowel in Nederland als in EG-verband. Voor zijn werk als voorzitter van de Raad ontving In de nieuwe fabriek van Mar velo, die in 1993 volledig opera tioneel zal zijn, zullen twee splinternieuwe koffiebranders komen. Een modern brandpro- ces dat van a tot z kan worden beïnvloed, zal in de toekomst gaan zorgen voor de voortreffe lijke smaak van de Perla-koffie. 'Doordat we de brandtijd, de tempe ratuur en de snelheid kunnen va riëren halen we het maximale uit de boon', zegt Nick Boots, afdelings manager van de koffie-afdeling. Voor de medewerkers is het nieuwe brandproces even wennen. Daarom staat in het oude pand sinds kort een mini-brander, het kleine broer tje van de twee nieuwe branders. De koffiebranders van Marvelo kunnen de nieuwe techniek in het klein uitproberen, met drie kilo te- gelijk. In het nieuwe pand blijft de mini- brander in gebruik. 'We kunnen er allerlei nieuwe melanges mee tes ten zonder dat het produktieproces wordt onderbroken', vertelt Nick Boots. De mini-brander is met recht een smaakmaker. In ons land wordt momenteel op tal van plaatsen onderhandeld over nieuwe collec tieve arbeidsvoorwaarden. Aan de ene kant spelen daarbij de vakbonden hun rol. Aan de andere zijde staan verschillende onderne mingen of vertegenwoordigende organisaties van de werkgevers. Ook bij enige bedrijfson derdelen van Ahold wordt door eigen mede werkers in spanning gevolgd hoe de onder handelingen verlopen. De beste uitkomst is een voor alle partijen aanvaardbaar resul taat. Om druk uit te oefenen op een onderne ming kan de vakbond besluiten tot acties. Ook kan een bond proberen een staking te be werkstelligen. Werkgevers zullen op hun beurt trachten vakbonden en eigen medewer kers te overtuigen dat hun loonbod samen met andere arbeidsvoorwaarden, zowel de werknemer ten goede komen als de onderne ming gezond houdt. Als een onderneming soms onder zware druk door de knieën gaat en als gevolg daarvan enige tijd later voor te hoge kosten komt die niet in de markt kun nen worden terugverdiend, is het belang van de direct betrokken werknemers daarmee dus niet gediend. Het is daarom nodig dat de partijen in moeilijke onderhandelingen toch goed naar elkaar blijven luisteren en door overleg tot elkaar komen. Dan wordt recht gedaan aan zowel de belangen van mede werkers als onderneming. Met zo'n resultaat blijft dan ook de werksfeer prettig en dus produktief. Acht man/vrouw sterk aan de handheier Cor Ott. 'Dat werd gedaan door on ze twee oudste medewerkers Annie Strangman en Piet Burgering.' En terwijl de paal langzaam de Zaanse grond in schoof, kwam even verder op een andere paal de grond uit. Merkwaardig? 'Ja, het was vrijdag de dertiende', zegt Cor Ott. 'Dus er moest iets vreemds gebeuren. Op een grote ballon in de vorm van een heipaal, die tegelijkertijd werd op geblazen, had ik laten zetten: 'vrij dag de dertiende: foutje, bedankt!' Hoofdredactie Flitsen Op 9 april nam de heer A. Heijn afscheid als voorzitter van de Raad voor het Filiaal en Groot winkelbedrijf (RFGB). Tijdens de Lente- en Paasborrel gaf hij de hamer over aan zijn opvol ger, de heer J.M. Hessels van Vendex International. De heer Heijn was dertien jaar voorzitter van de Raad, die de be- hij uit handen van de heer Hessels 'het Schaap met de vijf poten'. Dit 'Schaap' is een jaarlijkse onder scheiding voor personen die zich bij zonder hebben ingespannen voor de belangen van de detailhandel. De onderscheiding werd al eerder uit gereikt aan onder andere de minis ters Lubbers, Andriessen en Ru- ding. Afgelopen vrijdag 13 maart kwamen ze 300 man en vrouw sterk de eerste paal van hun nieuwe onderkomen de grond in slaan: de me dewerkers van de Centrale Slagerij Zaandam. Ze zakten met partyschip'Valencia' laten opdraven. Een driepoot met de Zaan af en namen een kijkje op acht touwen. De eer was aan Wim het terrein waar met lint precies Roelofs, distributiemedewerker met was gemarkeerd waar de nieuwe af- de meeste dienstjaren bij de CSZ. delingen moeten komen. Organisa tor Cor Ott, op die dag nog service- Hij had de leiding bij het ambachte manager maar inmiddels produkt- lijk de grond in slaan van de eerste ontwikkelaar van de Vers Vlees feestpaal. 'Maar uiteindelijk werd Groep, had voor de feestelijke gele- met een moderne heimachine de of- genheid een ouderwetse handheier ficiële eerste paal geslagen', vertelt

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 3