Tops vestigt Vix-drogisterijen in voormalige supermarkten TERUG Oud FNS-directeur nieuwe Ahold-commissaris Geen alcohol aan minderjarigen ■Buitenland —5 Zoon AH-supermarkt manager naar Cornell University Don't sell them beer before their year' AHOLD FLITSEN MAART 1992 Tops Markets, de in 1990 door Ahold overgeno men supermarktketen uit Buffalo (NY), zal dit jaar nog vijf Vix-drogisterijen openen in voormalige Tops- supermarkten. Het totaal aantal Vix-winkels komt daarmee op zeven. Voor de oppervlakkige beschouwer zien de winkels er ook van binnen uit als supermarkten. Het grote verschil is dat de schappen niet ge vuld zijn met levensmiddelen, maar met haarlak, zeep, tandpasta, par fum etc. etc. Vix is dan ook een zoge noemde 'deep discounter': een win kelformule die zich richt op één spe cifieke produktgroep, in dit geval drogisterij -artikelen De eerste Vix ('De naam is afgeleid van de eerste directeur Victor Marrale. Als ik eerder was gekomen had de zaak waarschijnlijk Nix ge heten', aldus directeur Nick Mastorides) werd in 1984 in de stad Kenmore (NY) geopend. Hoewel de formule uitstekend aansloeg bleef het lange tijd bij één winkel, omdat Tops niet genoeg geld kon vrijma ken voor nieuwe investeringen. Dankzij de overname door Ahold kwam daar verandering in. De tweede Vix werd vorig jaar novem ber geopend in Buffalo. In de loop van dit jaar zullen er nog vijf vol gen. Tops heeft namelijk besloten om een aantal kleinere Tops Friendly Markets te sluiten en te vervangen door Vix. Maar wat heet kleiner? De nieuwste Vix in Buffalo heeft een verkoopoppervlakte van 3.500 m2, net zo groot als de nieuwe super markt van Albert Heijn in Tilburg, één van de grootste AH-winkels. De nieuwste Vix bevat onder meer een hele straat vol met alleen maar haarverzorgingsprodukten, een af deling met honderden soorten par fums en eau-de-toilettes en ook een complete apotheek. 'Ons doel is om klanten een grote keuze van merkprodukten te bie den tegen de laagst mogelijke prij zen', aldus directeur Nick Mastori des. 'En dat is mogelijk omdat we enorme partijen kopen die rechtst reeks aan onze winkels worden ge leverd. Op die manier besparen we de kosten van een distributiecen trum.' De tweede Vix-vestiging in Buffalo Marco Schouten (19) uit Zwaag (NH) is door het bestuur van de Stichting Gerrit Jan Heijn Fel lowship geselecteerd om dit jaar een paar maanden aan Cor nell University in de Verenigde Staten te studeren. De stichting stelt elke jaar één persoon in staat een studie aan deze top universiteit te volgen. Het ene jaar een kind of echtgenoot van een Nederlandse Ahold-mede- werker, het andere jaar een kind of echtgenoot van een Amerikaanse Ahold-medewerker. Marco Schou ten, zoon van supermarktmanager Piet Schouten (AH-filiaal Enkhui zen), is de tweede Nederlandse kan didaat die met een beurs van de stichting naar Cornell gaat en de eerste die op basis van een VWO- vooropleiding wordt uitgezonden. De eerst Nederlandse fellowship- student volgde een academische op- Marco Schouten leiding. Marco werd geselecteerd uit een aanbod van 37 kandidaten. De student vertrekt in augustus naar de Verenigde Staten. 'Dit is de kans van mijn leven', zo het hij in een eerste reactie weten. Nog niet bekend is welke vakken hij aan Cor nell University gaat volgen, maar dat het iets met detailhandel te ma ken heeft is wel zeker. Want dat heeft mijn grote interesse', aldus Marco. PHOTO FINISHING 'fwêhly PRICES YDAYJ LEPKrft MES 12'Bxposu !5:XP0SUR 36 BXPOSUR Na vijf en een halfjaar afwezigheid terug in Nederland. Een gek ge voel. Vooral omdat je er zo lang naar uitgekeken hebt en de tijd dan opeens zo snel gaat. New York- Amsterdam, een vliegreis van maar zeven uur en dan opeens praat iedereen Nederlands. Mijn eerste indruk is dat er weinig ver anderd is en dat gevoel blijft tijdens mijn bezoek. Dat Nederland een welvarend land is zie je eigenlijk aan alles. Het eerste opvallende verschil met Amerika zijn de we gen. In Amerika ben ik gewend ge raakt aan kuilen en barsten in de weg, maar in Nederland zijn de we gen prachtig onderhouden. En dan natuurlijk het enorme aantal kleine auto's en de daaraan aangepaste parkeerplaatsen. Ik was blij dat ik niet met een Amerikaanse auto hoefde te parkeren op een Amster damse gracht. Mensen zijn goed ge kleed, huizen mooi verzorgd en je ziet veel minder armoede dan in Amerika. Natuurlijk op bezoek ge weest bij een aantal Albert Heijn- winkels. Wat me opvalt is dat cais sières hun werk zittend doen in plaats van staand, en dat veel men sen 's ochtends boodschappen doen. In onze winkels in Amerika is de spreiding veel groter, omdat de win kels zeven dagen per week open zijn. Na twee weken Nederland weer te rug. Onze koffers vol met kaas en alle soorten AH-hagelslag en vlok ken die je maar kan opnoemen. Ik heb genoten van Tiet gezellige kopje koffie', de bloemenstalletjes, het pa- tatje mèt, de haringen en de moor koppen. Ik weet nu wat de dingen zijn die ik mis, maar toch weegt het niet op tegen de vrijheid en de ruim te in Amerika! Comelie Jutte Richard J. Bogomolny, de voormali ge directievoorzitter van Ahold- dochter First National Supermar kets, wordt met ingang van 12 mei lid van de Raad van Commissaris sen (RvC) van Ahold. Zowel de Cen trale Ondernemingsraad als de Commissie van Aandeelhouders hebben unaniem in positieve zin op de voorgenomen benoeming van Bogomolny gereageerd. De nieuwe commissaris wordt de opvolger van mevrouw Len Rempt-Halm m ans de Jongh, die na veertien jaar afscheid neemt van de RvC. Gezien de grote ervaring en deskundigheid van Bogomolny op het gebied van de su permarktindustrie in de Verenigde Staten, heeft de RvC hoge verwach tingen van zijn bijdragen aan het werk van de raad. Richard Bogomolny Om medewerkers te herin neren aan de regels voor de verkoop van alcoholhouden de dranken heeft Tops Mar kets een prijsvraag uitge schreven. Medewerkers werden aan gespoord een treffende slo gan te bedenken. Evenals Gall Gall en Albert Heijn hebben de Amerikaanse Ahold-su- permarkten te maken met regels op het gebied van de verkoop van alco holhoudende dranken. In Neder land zijn de minimumleeftijden waarop je alcoholhoudende dran ken kunt kopen 16 jaar (laag per centage) en 18 jaar (hoog percenta ge). In de meeste Amerikaanse staten is de minimumleeftijd 21 jaar. 'Don't sell them beer before their year' (Verkoop ze geen bier voor him 21ste) werd bedacht door een medewerker van Tops Markets in Amherst (Buffalo) en bekroond met de eerste prijs. De tekst staat inmiddels op posters in de meer dan 150 Tops winkels. Andere slogans die bekroond zijn, luiden Underage sale - Go directly to jail' (Verkoop aan mindeijarigen, meteen de ge vangenis in) en 'Don't goof - Get proof (Maak geen blunder, wees ze ker). Wanneer in Amerika de cais sière twijfelt of een klant gerechtigd is alcohol te kopen, moet de klant een identiteitskaart kunnen tonen. 'If your I.D. fails, no alcohol sales' (Met een ongeldige identiteits kaart, geen alcohol) werd daarom ook bekroond.

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 5