Winst van Ahold opnieuw gestegen GVA Export in Rotterdamse haven Albert Heijn neemt proef met klantenpas IN DIT NUMMER Vix- drogisterijen Flexibiliteit in VUT OR Etos Theo en zijn treinen Amsterdam autovrij? Franchisebeurs Nog dit jaar opent Tops vijf Vix-drogisterijen in voorma lige Tops-supermarkten. Vix is een zogenaamde 'deep-dis- counter', een winkelformule die zich richt op ééri specifie ke produktgroep. Zie pagina 4 Ahold overweegt in de toe komst over te gaan naar een wat meer flexibele VUT-re- geling, zoals de deeltijd-VUT. Voor 'oudere' werknemers zou de mogelijkheid moeten bestaan in overleg met hun baas te kunnen bepalen hoe veel uur ze willen werken. Chris van Gent, hoofd Ar beidszaken Ahold, over de mogelijkheden. Zie pagina 8 De ondernemingsraad van Etos is akkoord met het plan van de Etos-directie om 16 filialen te verkopen aan fran chisenemers. Ad van Vlokho- ven en Carrie Comelissen van de OR Etos geven uitleg. Zie Pag. 11 Zijn vader verzamelde ze al, Theo zet de traditie voort. Modeltreinen zijn z'n grote hobby. De vliezer/snijder van de AH Verscentrale in Eind hoven: 'Ik ben eigenlijk altijd gek geweest op tremen.' Zie pagina 9 Ahold boekte in 199113,4% meer winst dan in 1990. De netto winst bereikte een nieuwe recordhoogte van f 275,8 miljoen. Dat maakte de Raad van Bestuur van Ahold op 13 maart be kend op een persconferentie. De groei van het resultaat kwam vooral tot stand door hogere bedrijfsresultaten en een toename van de baten uit deelnemingen. Ook voor het lopen de jaar verwacht de Raad van Bestuur een verdere stijging van de winst. Vooral de Amerikaanse werk maatschappijen dragen bij aan de goede jaarcijfers, al was ook in Nederland het bedrijfsresul taat van f 192,6 miljoen iets ho ger dan in in 1990. In Nederland wist Albert Heijn het uitsteken de resultaat van 1990 nog iets te verbeteren, ondanks sterk ge stegen loonkosten. In de Ver enigde Staten nam het bedrijfs resultaat met maar liefst 54,4% toe tot 145,3 miljoen. Exclusief de toevoeging van Tops was er een groei van 24,3%. Vooral BI-LO, maar ook Giant droegen aan de verbetering bij. Bij Fi nast was de resultaatverbete ring door de invloeden van de re cessie beperkt. Van de totale omzet kwam f 10,3 miljard, een toename van 8,0% ten opzichte van 1990, uit Ne derland en 5,6 miljard, een toe name van 27%, uit de Verenigde Staten. De omzetstijging in Ne derland was vooral het resultaat van een verdere uitbreiding van het marktaandeel van Albert Heijn, terwijl ook Gall Gall een aanmerkelijke hogere omzet wist te behalen. In de Verenigde Staten groeide de omzet van BI-LO en Giant met 7,2%, ter wijl bij Finast de groei van de (zie verder Pag. 2) Een groot deel van het transport van produkten van GVA Export gaat per schip. V.l.n.r. Mieke Huibrechts, Freek Engelman, Sipko Dijkstra, Annemarie van Breda, Friso Coppes, Roel Melk en Hans Besselink. Zie pag. 2 Op 25 maart wordt in Amster dam een referendum (een volksstemming) gehouden. De Amsterdammers kunnen zich dan uitspreken over de ruimte voor de auto in dc bin nenstad. De keuze is: de bin nenstad helemaal autovrij, uitgezonderd openbaar ver voer en vrachtverkeer, of een veel minder vergaand auto- beperkingsplan. Vanzelfsprekend heeft een auto vrij centrum gevolgen voor de daar gevestigde bedrijven. Henk Sterk, adjunct-directeur Logis tiek en Distributie Albert Heijn: 'Wij zijn tegen het volledig auto vrij maken van de binnenstad. In het stadscentrum moeten vele soorten van economische activi teit naast elkaar mogelijk zijn. Dat houdt de stad welvarend. Een redelijke bereikbaarheid met de auto hoort daarbij. Als je in de binnenstad van Amsterdam alleen kimt wande len of fietsen, dan wordt het een toeristisch centrum waar het uit gaansleven hoogtij viert, maar waar geen krop sla meer te krij gen is. Een autovrije binnenstad zou veel ondernemers afstoten.' nummer 3 maart 1992 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Van 29 t/m 31 maart wordt in de Jaarbeurs in Utrecht een franchise beurs gehouden. Een groot aantal franchisege vers, waaronder Albert Heijn, Etos en Gall Gall zijn aanwezig met infor matiestands. De openingstijden zijn: 29 maart (zondag) 13.00 - 17.00 uur, en 30 en 31 maart 10.00 -18.00 uur. Meer over franchising op pagina 6 en 7. Elektronisch betalen èn elektronisch zegels sparen èn sneller langs de kassa. Dat kan bij Albert Heijn-filiaal 1131 in Schagen. Bij wijze van proef kunnen klanten daar binnenkort terecht met de AH-klantenpas, het nieuwste technologische snuije in de supermarkt. De proef blijft vooralsnog beperkt tot één supermarkt en zal minimaal een jaar duren. Half januari bereikte Albert Heijn overeenstemming met Beanet over het invoeren van elektronisch betalen in alle AH- winkels. De handtekeningen on der het contract zijn nog maar nauwelijks droog, of Albert Heijn is al weer bezig met een volgende stap: de AH-klanten pas. Een pas met een chip (een soort minicomputer), waarmee klanten niet alleen elektronisch kunnen betalen, maar ook elek tronisch zegels kunnen sparen. Likken is niet meer nodig. De chip slaat de gegevens op en wie zijn boekje' elektronisch vol ge spaard heeft, kan aan de kassa f 52 krijgen, of, bij drie volle boekjes, deelnemen in het AH Vaste Klanten Fonds. Bij wijze van beloning voor het gebruik (zie verder pag. 3)

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 1