WINNAARS AH-OMZETRALLY CROSSEN OP ZAND VOORT 12- Collegiaal 'Dat pakken ze me niet meer af Prijzenslag Slipcursus Wij kunnen tenminste tegen onze mannen zeggen: die tarzanbocht heb ik ook gedaan Kicken Sommige medewerkers overwinnen al hun angsten en doen din- gen waarvan ze nooit durf den dromen De ideale lijn Natuurtalent AHOLD FLITSEN MAART 1992 Tot het laatste moment bleef het een verrassing. Zelfs supermarktma nager Hennie de Gouw wist niet precies wat er allemaal stond te gebeuren. Zijn filiaal 1342 uit Rotterdam won vorig jaar de eerste AH-omzetrally en het voltallige personeel werd een gezellige dag in het vooruit zicht gesteld. Onlangs was het zover. Een grote touringcar met 57 personeelsleden vertrok om 8.45 uur uit Rotterdam Blijdorp. Kan dat zomaar? Fiüaal in de steek laten en een dagje feest gaan vieren? 'Jawel', vertelt de supermarktmanager, 'de winkel is gewoon open. Dankzij de colle gialiteit van andere Rotterdam se filialen die allemaal een paar mensen hebben afgestaan. Dus de boel draait nu met vijftien stand-ins. Nee, dicht kan het fi liaal niet. Dan ben je in een keer al die extra winst van de omzet- rally weer kwijt.' Toen wij uit Rotterdam vertrok ken... Gedurende de hele rit wordt er gegist naar de bestem ming. Wat zou het hoofdkantoor voor ze in petto hebben? 'Bij de afslag Aalsmeer dachten we dat we naar Hans Kazan gingen. Naar Prijzenslag", vertelt Ad Schellekens. Maar de bus rijdt Aalsmeer voorbij. 'Oh, we gaan natuurlijk naar het hoofdkan toor in Zaandam', wordt er ge roepen. We krijgen vast een rondleiding.' Maar de bus rijdt richting Haarlem en vervolgens richting Zandvoort. Op dat mo ment begint bij enkele medewer kers een lichtje te branden. Om- zetrally, rallycross, circuit. 'Ze hadden ons verteld dat we niet al te nette kleren aan moesten', zegt Elly Viergever, delidame. 'Dus toen we Zandvoort binnen reden, wisten we het wel. Eerst dacht ik: wat moet ik hier in godsnaam de hele dag doen? Maar echt, ik had het niet willen Het circuit van Zandvoort heeft veel te bieden. Maar in de regel is het terrein alleen toegankelijk voorleden. De winnaars van de omzetrally mogen zich echter de hele dag uitleven. Na een harte lijk welkom door president Jan Andreae en directeur Opera tions Jack Voskamp wordt de groep opgedeeld in zes groepen en wordt een spectaculair pro gramma afgewerkt. Van een slipcursus tot slalom rijden, van carting tegen de klok, tot je eer ste rijles of, voor de gevorderde automobilist, rallylessen op het circuit. Sommige medewerkers overwinnen al hun angsten en doen dingen waarvan ze nooit durfden dromen. Zo mag je plaats nemen in de bolide van v.l.n.r. Elly van Dam, Gonny Sleebos Thea van Mullem, Sandra Verhoef, Diana Rauwerda. Coureur: Nancy van A V.l.n.r. Ad Schellekens, Marco van Pelt, Remco Mouthaan, Peter Vos en Henny de Gouw V.l.n.r. Jacqueline van Laar, Connie de Vries, Maria Lima en Jan Bartelse T Maria Lima (I) en Esther van der Gaag, die over de wagen van Jan Bartelse heen schoot maar naderhand van niets wist nationaal rally kampioen Jan van der Marei en Eddy van der Hoorn, de goede tweede, om ver volgens met een snelheid van 220 km/per uur op het rechte stuk en hier en daar 140 in de bochten, over het circuit te da veren. 'Als co-pi- loot heb je een belangrijke taak', vertellen de coureurs, die zonder al te veel moeite een poortje nemen met 160 km, waar ieder ander stapvoets doorheen zou gaan. 'Als we voortaan voor de televisie zitten, kunnen wij tenminste tegen onze mannen zeg gen: die tarzan bocht heb ik ook gedaan', lachen de dames onder elkaar. Mariska de Jong, verkoop ster brood, is een van de ongeveer vijftien perso neelsleden die hun eerste rijles krijgen. 'Ik was altijd bang om er aan te beginnen, maar nu ben ik over m'n angst heen', zegt ze. 'Ik heb zelfs al op de openbare weg in Zandvoort gereden. Ik ga ze ker verder.' Ik had nooit gedacht dat ik door de AH Omzetrally zou leren autorijden. De cartingbaan is veruit het popu lairst. En het sme rigst. Want je krijgt dan wel een pak aan om je kle ren te beschermen, je gezicht wordt er niet schoner van. De opspattende modder zorgt na afloop voor veel ge lach. Maar één ding is zeker: het is 'kicken', zoals Chris Verstraate het noemt. Hij kan zich als auto fanaat te buiten gaan en blijft maar rondjes rijden in de kar- tingbaan. Dat was aan het begin van de dag wel even anders ge- weest. Toen Esther van der Gaag gas gaf en gelijk over de wagen van Jan Bartelse schoot. "Mij moet je niets vragen, hoor', zegt ze. 'Ik weet er niets meer van.' Maar Jan Bartelse weet het nog precies: We rij den in een bocht. Esther raaktm'n voorwiel. Die wagen schiet zeker een me ter de lucht in, over mijn voor kant heen, richting een caravan die daar geparkeerd stond.' Ie dereen had het gezien, maar Esther wist van niks. Sterker nog: ze reed gewoon weer verder. Alsof er niets was gebeurd. Aan het eind van de dag mogen de AH'ers ook achter het stuur van de racewagens. Op zoek naar de 'ideale lijn' in de bocht. De instructies van de coureurs worden keurig opgevolgd en het is een drukte van belang in de pits op Zandvoort. Het gerucht doet de ronde dat de super marktmanager een natuurta lent is en uiteindelijk wil ook Jack Voskamp nog wel even zijn crosskunsten beproeven. Er wordt zelfs een nieuw model for mule 1 ingezet. Voor de echte cracks. Het is al ver over vijven, maar de groep laat zich niet af stoppen. 'Zo'n kans krijg je toch nooit meer.' In restaurant La Course, met uitzicht op het rechte eind, drup pelen de snelheidsduivels heel langzaam binnen. Een borrel moet de koude handen, neuzen en oren weer op temperatuur brengen. Het etablissement zin dert van de sterke verhalen. Heb jij aan alles mee gedaan? Ik wel. 'Als je met een groep bent, durf je meer', weet Elly Viergever. 'Dan is het van: ik doe het, doe jij het ook. Vooral met dat slippen. Dat was eng. Handrem aantrek ken en daar ging je. Maar ik vond het fantastisch.' En Marco van Pelt vat het hele groepsge voel in één zin samen. 'Zo, dat pakken ze me niet meer af.' Hier en daar wordt aan tafel nog wat zand uit de ooghoeken ge wreven. Want van de make-up die er 's ochtends had gezeten, was niets meer over. Daar heeft de kartingbaan wel voor ge zorgd. Voor elke deelnemer is er een certificaat met foto. Aange boden door de rensportschool. En een beker voor de prijzen- kast. Tegen zessen spreekt Jack Voskamp de groep toe en daarna heeft de rensportschool nog een speciale verrassing in petto. Richelle Vamey wordt door de coureurs en instructeurs uitge roepen tot absoluut natuurta lent. Ze kreeg van de sportschool een cursus aangeboden van 14 zaterdagen, waarin ze de ren sport onder de knie kan krijgen. Een onverwacht cadeautje voor de 18-jarige Richelle, die nog niet eens haar rijbewijs heeft. 'Ik ga het zeker doen', zegt ze. En dan zit de dag er op. Er wordt nog gegeten, gedronken en voor al veel gelachen. 'Volgend jaar zullen we onze titel verdedigen', belooft Hennie de Gouw. Hij ver telt dat het filiaal op eigen hout? je een interne omzetrally had ge organiseerd. 'Ja, en dan morgen weer gewoon', verzucht Marco van Pelt. En zo is het. Morgen geen karting meer maar schap- kaarten, geen rally maar een roll-in.

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 12