'FONDS IS STIMULANS VOOR HETAHOLD-GEVOEL!' 4 Colofon Beleggen in eigen bedrijf Ook beleggen bij Etos en Gall Gall? Aantrekkelijke kortingsregeling voor alle Ahold-medewerkers Spelregels COR-voorzitter Geert Haanappel: EXTRA EDITIE AHOLD FLITSEN FEBR. '92 Het gegeven dat me dewerkers hun geld beleggen in het be drijf waarbij zij in dienst zijn is in Nederland nog tamebjk bijzonder. Anders dan bijvoorbeeld in Amerika. Regelingen voor de 'oude dag* zoals de opbouw van een pensioen zijn daar minder ingeburgerd dan bij ons. Reden voor veel Amerikanen om een deel van hun spaargeld te be leggen in aandelen in de ver wachting zo hun toekomst wat zekerder te stellen. En beleg gen in eigen bedrijf is 'in'. In mei vorig jaar kregen de mede werkers van Ahold USA de mo gelijkheid om aandelen in het bedrijf te kopen. Ruim 2000 personen laten momenteel bij iedere salarisbetaling een deel tje inhouden in ruil voor Ahold-aandelen die nu ook staan genoteerd aan de Ameri kaanse beurs. De klanten van bijvoor beeld Etos en Gall Gall kunnen niet via de aan kopen in deze winkels beleggen in het AH Vaste Klanten Fonds. Maar misschien kan dit in de toekomst wel. Het Fonds is opgezet voor Ahold. In theorie is het ook toe gankelijk te maken voor klan ten van andere winkelketens van Ahold. Of dat ooit gaat ge beuren is nog niet bekend. Voorlopig is voor de consument en de Ahold-medewerker beleg gen in Ahold alleen mogelijk via de kassa van Albert Heijn. 49e Jaargang Extra editie Februari 1992 Oplage 80.000 Redactiecoördinatie: Jesseke van Buuren Albert Heijnweg 1 Kamer 249 1507 EH Zaandam Tel. 075-595904 Redactie: Hans Gobes (hoofdredacteur a.i.) Ton de Roo Aad Schoen Rob van Straten Fotografie: Johann Weemhoff, e.a. Vormgeving: Studio 124 (basisvormgeving) Studio Tigges (lay-out) Egbert Jonker (adviezen) Produktie: l.s.m. PR Bureau Van Hulzen Druk: Henkes Senefelder De Centrale Ondernemingsraad (COR) van Ahold, toont zich bij monde van voorzitter Geert Haanappel bijzonder tevreden over de oprichting van het AH Vaste Klanten Fonds. 'Een prachtig initiatief. Zoiets komt niet of nauwelijks voor in het bedrijfsleven!' Vervolg van pagina 1 Ook voor de medewerkers geldt het principe vrijheid blijheid. Ze kunnen desgewenst hun volle ze gelboekjes blijven gebruiken waar voor ze in eerste instantie waren bedoeld: sparen. Daar is dus nu de mogelijkheid van beleggen bijgeko men. Het in Units A belegde geld kan op elke dag dat de Amster damse beurs open is geheel of ge deeltelijk (minimaal f 100,-) wor den opgevraagd. Om bezitsvor ming te stimuleren is voor de Units B een blokkeerperiode inge steld. De Units B kunnen pas na een periode van 36 maanden te gelde worden gemaakt, maar in die periode wordt natuurlijk wel rente en dividend aan het Fonds toegevoegd en als het even kan draagt een gestegen beurskoers van het aandeel Ahold ook bij aan de waardevermeerdering van de Unit. Daar staat tegenover dat de waarde van de Unit negatief beïn vloed wordt bij een daling van de beurskoers van het aandeel Ahold. Chris van Gent verwacht overi gens dat zeer veel medewerkers ook de Units A puur als belegging zullen gebruiken en niet snel weer te gelde zullen maken, omdat ze bijdragen aan bezitsvorming. De kortingsregeling voor de mede werkers is wel aan een aantal spelregels gebonden. Bij een full time dienstverband kan men jaar lijks een waarde van maximaal 3 x f 147 f 441,- aan gratis Units B verwerven. Deze gratis Units moe ten wel minstens drie jaar in het fonds blijven zitten. Medewerkers mogen zo vaak als ze kunnen drie volle zegelboekjes inleveren voor Units A, maar het aantal extra Units B is gelimiteerd. De kortingsregeling geldt zowel voor de full-time medewerkers van Ahold, als voor part-timers. Hun kortingsrecht wordt bepaald door het aantal contracturen dat zij werken. Hoe hoger het aantal con tracturen, hoe hoger ook het kor tingsrecht. Ook de datum van indiensttre ding speelt hierbij een rol. Zie voor de details het artikel 'Ahold-mede werkers krijgen korting' elders in deze Flitsen. De Centrale Ondernemings raad (COR) van Ahold, toont zich bij monde van voorzit ter Geert Haanappel bijzonder te vreden over de oprichting van het AH Vaste Klanten Fonds. 'Een prachtig initiatief. Zoiets komt niet of nauwelijks voor in het be drijfsleven!' Geert Haanappel: 'De COR heeft er bij de Raad van Bestuur her haaldelijk op aangedrongen om naar mogelijkheden te zoeken voor het fiscaalvriendelijk belonen van medewerkers. We zijn blij dat dit met het AH Vaste Klanten Fonds nu gelukt is. Het is voor de medewerkers een heel aantrekke lijk initiatief. Als je niet meedoet laat je een kans liggen. Het mooie is: de hoogte van het salaris is niet van belang, wel het aantal con tracturen. Full-timers kunnen op jaarbasis toch mooi een bedrag van f 441,- in hun zak steken. En het gaat niet ten koste van de winstdelingsregeling of het spaar fonds. Bovendien kunnen we via het Fonds nu ook meeprofiteren van de groei van het totale con cern en de stijging van de aande lenkoers. De winstdelingsregeling is alleen gebaseerd op het Neder landse resultaat. Door aan het Fonds deel te nemen pikken me dewerkers ook een graantje mee van de winst die in Amerika wordt gemaakt. We gaan met z'n allen een leuke tijd tegemoet. Het is een prachtig initiatief. Zoiets komt niet of nauwelijks voor in het be drijfsleven. De COR is er bijzonder Geert Haanappel: 'De eerste unit gaat naar onze kleindochter.' blij mee. Ik geloof ook dat het Ahold-gevoel bij de medewerkers en de interesse voor het eigen concern hierdoor zullen worden gestimuleerd. Ahold is door het AH Vaste Klan ten Fonds naar mijn idee als werk gever weer aantrekkelijker gewor den. Het Fonds kan voor mensen een stimulans zijn om langer in dienst te blijven, zodat het ver loop afneemt. Voor jongeren die nog geen eigen huishouden voe ren is deelname in het Fonds wat moeilijker, maar die zouden via ouders of partners aan volle zegel boekjes moeten proberen te ko men. Of ik zelf ga deelnemen? Jaze ker. We gaan al onze volle zegel boekjes via het Fonds beleggen. De eerste unit gaat naar onze kleindochter. Alleen het extra va kantiegeld dat we altijd via de AH- zegels spaarden zullen we voorlo pig op een andere manier bij el kaar moeten zien te krijgen!' Mooi beursvloertje

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 4