Vuil afvoer- plan Marvelo 'Varkenshaasje in bladerdeeg is ook lekker' Dirigent tussen de schappen 2 Slagerscursus AH-franchisers AH in Moskou AHOLD FLITSEN JANUARI 1992 Marvelo heeft een vuilafvoer plan gemaakt voor de nieuwe fabriek die momenteel in Zaan dam wordt gebouwd. Het plan, opgesteld door de Vuilstationgroep van Marvelo, voorzietin een vergaande vorm van afvalscheiding. Karton, papier, organisch afval, PE-fo- lie, glas, jute, hout, smeerolie, bakolie, metaal en klein che misch afval zullen in de nieuwe fabriek gescheiden worden in gezameld. de materialen kun nen hierdoor opnieuw worden gebruikt of optimaal worden verwerkt. 's Lands grootste kruide nier wil 's lands beste sla gers in de winkels. Daarom worden de slagers van AH goed op de hoogte gehouden van de laatste ontwikkelin gen op hun vakgebied. De slagers van de AH-franchi- sewinkels leerden onlangs hoe zij hun klanten beter culinair advies kunnen ge ven over het bereiden van het vlees. Bakken en braden voor slagers, gaat dat niet wat te ver? Volgens Joop Leeuwerink, vleesspecia list van AH-franchising niet. 'Dit onderdeel van de cursus ge ven we nu voor de tweede keer en we zijn ervan overtuigd dat het het vakmanschap van de sla ger op een hoger peil brengt. Als slager moetje de mogelijkheden van de magnetron, ander mo dern keukengerei en bak- en braadmethodes kennen om goed j te kunnen adviseren. Onze do cent, chef-kok Jan Vos, heeft zich uitgebreid georiënteerd op het assortiment van AH. Hij geeft j niet alleen tips voor duurdere produkten als Greenfield bief stuk of Brits lamsvlees, maar hij demonstreert ook heel normale produkten, zoals een ribkarbo- nade die is doorgesneden en ge- vuld met buitenlandse kaas. Een slager moet tegen een klant die een varkenshaasje koopt bij voorbeeld kunnen zeggen: *Weet u dat een varkenshaasje in bla derdeeg ook heel lekker is, en eenvoudig te bereiden?' De sla gers hebben wel handboeken waarin staat hoelang je een karbonaadje moet braden, een schnitzel e.d., maar toege voegde waarden van een bijzon dere maaltijd staan daar niet in. We willen niet dat het een koks opleiding wordt, maar de slager moet in staat zijn wat kleine toe adviezen te geven, V.l.n.r. Richard Thijssen, Robert Schepers en do cent/chef-kok Jan Vos waar vooral de moderne klant behoefte aan heeft. Als de slager wat meer geoefend is, kan hij ook recepten van AllerHande suggereren en kort toelichten, wantje kunt natuurlijk niet eeu wig met dat varkenshaasje aan blijven komen.' Wanneer je toevallig eens in Oegstgeest AH-filiaal 1069 aan de Irislaan binnen loopt, kan het gebeuren datje een neu riënde, wild met z'n handen zwaaiende medewerker aantreft tussen de bloem kolen of de melk. Dit heeft niets te ma ken met de opleiding afdelingsmanager die de man volgt, maar alles met zijn hobby. Wilfrid Hoek, want om hem gaat het, is namelijk afgestudeerd aan het conser- wilde studeren of niet. Ik woonde al een jaar samen en wilde toch ook wel wat vastigheid. Ik was toen al negen jaar in dienst bij AH als part-timer. En omdat ik graag met mensen werk, goed kan praten en overleggen, heb ik voor een carrière bij Albert Heijn gekozen', vertelt Wilfrid. Nu is hij sinds eind au gustus afdelingsmanager (AM) in oplei ding op de grote afdeling Groente/Zui vel/ Diepvries/Verpakte verse voeding/ Kantine. Wilfrid ziet wel overeenkom sten in het werk van een dirigent en een afdelingsmanager. 'In de muziek werk je met een groep unieke mensen aan een gezamenlijk einddoel, namelijk het concert. Als dirigent moet je de indivi duele talenten weten te versmelten tot één geheel. Ook bij AH werk je met je medewerkers aan een gezamenlijk doel: een goed verzorgde winkel en aandacht voor de klant. Door middel van persoon lijke gesprekken en afdelingsoverleg kan je tot een goed resultaat komen. Zo wel een dirigent als een afdelingsma nager moet organiseren en motiveren om tot een perfecte uitvoering te ko men. Managers en dirigenten hebben veel gemeen, maar een tegenstelling is toch wel datje met je orkest kunt repe teren. Tijdens het concert zal er nog maar weinig fout gaan. Bij AH heb je di rect met de klant te maken en is het van belang datje verbaal goed uit de voeten kunt. Je kan het niet nog eens over doen.' Na de AM-cursus wil Wilfrid zich meer met muziek bezighouden. Wat AH be treft ambieert Wilfrid de functie van su permarktmanager of zelfs zonema nager. Wilfrid: Muziek maken en krui denieren, dat gaat prima samen.' Deze foto verscheen eind december in een aantal Nederlandse kranten. Een man met een AH-tas die op de markt in Moskou een stukje vleespastei koopt. De vraag is natuurlijk: Hoe komt die tas in Moskou? Navraag bij de PR-afde- j ling leert dat Albert Heijn vorig jaar I een paar duizend tassen heeft geleverd j aan de Anne Frank Stichting. Deze I stichting heeft onlangs een aantal ten toonstellingen in Rusland georgani seerd, onder andere in Moskou. Op die tentoonstellingen kregen de bezoekers een pakket met informatiemateriaal. En dat informatiemateriaal zat dus in AH-tassen. Vandaar. vatorium als dirigent. Ook speelt hij trompet, hobo en piano en componeert hij zijn eigen muziek. Wilfrid heeft ech ter de concertzaal verruild voor de su permarkt en van zijn beroep een hobby gemaakt. 'Ik begon met een jaar jazz', vertelt de 28-jarige Wilfrid, 'maar ben daarna overgestapt op klassiek, voor een betere basiskennis. Ik speelde trompet en had de piano als bijvak ge kozen. Later heb ik de trompet verruild voor de hobo.' Na zes jaar studeerde hij af als dirigent. Tijdens zijn diensttijd heeft Wilfrid Hoek goed over zijn toekomst nage dacht. 'De vraag was of ik nog verder Wilfrid Hoek: 'De individuele talenten moetje ver smelten tot één geheel'

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 2