AH, Etos en Gall communicatie naar Gall verbeteren klant SCHAP 25 jaar Albert Heijn Studiebeurs Huisbladen passen formules aan Eigen parfum Vier glazen Een goed idee is geld waard Gall Gall Scholen Etos AHOLD FLITSEN DECEMBER 1991 Precies die parfum samenstel len die bij je karakter en je ui terlijk past. Dat kan met de Etos-geurenboutique. De geu- renboutique is een fraaie doos, gevuld met een grote flacon bloemen- of oriëntbasis: het be langrijkste bestanddeel van ie der parfum. Ook bevat de doos vier kleinere flacons, elk gevuld met een karakteristieke geur: een muskusachtige nootgeur, een exotische houtgeur, een tropische fruitgeur en een rijke, klassieke geur. Vier glazen ver stuivers waarin parfums be waard kunnen worden, comple teren de doos. Het gebruik van de geurenboutique is heel sim pel. Voeg aan de bloemen- of oriëntbasis enkele druppels van één van de vier karakteristieke geuren toe en je hebt je eigen parfum. Als kerstcadeau zal de geurenboutique het bij Etos de ze maand ongetwijfeld goed doen. Naast 0,75 liter flessen wijn en de tot nu toe bekende halfjes van 0,375 liter wijn brengt Gall Gall sinds kort ook kwaliteits wijnen op de markt in flessen van een halve liter. Gall Gall speelt hiermee in op een be hoefte van een steeds groter wordende groep één- en twee persoons huishoudens in Ne derland. Met een halve literfles zijn 4 glazen te vullen en dat is voor zowel één als twee perso nen een handige hoeveelheid. Gall Gall selecteerde hiertoe vier mooie wijnen van Boisset, één van de grote namen op het gebied van Bourgondische wij nen. Behalve de goede kwaliteit is ook de speciale 18e eeuwse flesvorm kenmerkend voor de wijnen van Boisset. Eind jaren zestig vond Jean Claude Bois set in het riviertje de 'Vouge' die achter zijn huis stroomt een 200 jaar oude fles. Deze bijzon dere flesvorm werd nagemaakt en gepatenteerd. In samenwer king met Jean Claude Boisset kan Gall Gall nu als enige in Nederland de Bourgogne Pinot Noir, Bourgogne Chardonnay, Beaujolais Villages en Cötes du Rhone Villages op de markt brengen in dezelfde fraaie fles vorm van 0,5 liter. THUISWINKELEN DE TOEKOMST? CONCRETE STAP VOORWAARTS MET GECONTROLEERDE TEELT Vanaf januari 1992 zal de redactionele formule van het AH-huisblad Aller- Hande een aantal opmer kelijke veranderingen onder gaan. De huisbladen van Etos en Gall Gall hebben onlangs al een verbeterde inhoud en vormgeving gekregen. Het is uitdrukkelijk geen verande ring van bladformule', stelt Joop Ploeger, bladmanager van het suc cesvolle AllerHande (oplage ca. 1,8 miljoen). 'Dat zou niet verstandig zijn, gezien het grote succes van het blad.' De meest in het oog springen de verandering betreft AH Actueel, acht pagina's boodschappennieuws van en over Albert Heijn. AH Actu eel zal als een soort middenkatem in het blad komen. 'Gebleken is dat AllerHande met name de klanten aanspreekt die van lekker eten houden. Zij die daar minder interesse in hebben, blijken vanzelfsprekend minder oog te heb ben voor het blad', zegt Ploeger. Toch hebben zij vaak wel degelijk interesse in de winkel, zeg maar het fenomeen Albert Heijn. Met AH Ac tueel willen we ook deze groep bij het blad betrekken en daarnaast willen we de vele trouwe lezers ex tra informeren.' Artikelen uit het januarinummer zijn onder andere: de spelregels van de snelkassa, Ahold-winkels in Tsjechoslowakije, de AH-servicelijn en gecontroleerde teelt. Kookliefhebbers komen ook in de AllerHande nieuwe stijl volop aan hun trekken. Daarbij zal de aan dacht meer komen te liggen op het enorme aanbod van verse produk- ten. Meer informatie over voedings waarden van produkten speelt in op de behoefte bewuster te eten. Een andere tendens is het snel bereiden van gerechten. Dat zoiets niet automatisch leidt tot voorspelbare gerechten zal blijken uit de nieuwe rubriek 'Snel, sneller, snelst', waarin verrassende recep ten staan die binnen 30, 20 en 10 minuten kunnen worden bereid. In Vorige maand vierde Marvelo- medewerker Gerrit Tjeerdjes een klein feestje. En terecht. Hij kreeg uit handen van Marvelo-directeur Teun Winkel een cheque overhandigd ter waarde van f 1640,-. Het geldbedrag werd de machi- nebediende toegekend voor een idee dat hij deponeerde in de Ideeënbus, met als resultaat dat de 140 trays met produkten van de pasta-afdeling die nodig zijn om een pallet te vullen, nu eerst worden gestapeld voordat zij de afdeling verlaten. De pal let is daardoor sneller gevuld en de lopende band is de helft minder vol. Doordat er minder storingen zijn, hoeft er ook niet zo vaak meer handmatig gestapeld te worden. Een besparend idee dat geld oplevert voor Marvelo en ook voor Gerrit Tjeerdjes. schillende zeer attractieve nieuwe pagina's en rubrieken tegenkomen. De cadeaupagina's, door het blad verspreid en vol met aantrekkelijk geprijsde produkten, vallen sterk op. Bladmanager Hans Preeker: 'De Journaalpagina's gaan nu meer op de nieuwtjes in. De klant kan hier door de trends in cosmetica- en dro- gisterijprodukten goed volgen. Wat in het Etos Magazine ook ver nieuwd is, is de grote maandelijkse prijsvraag op twee pagina's waar mee in elk van de 175 winkels een 'Make-up Verwenpakket' kan wor den gewonnen.' 'Een doorslaand succes,' weten sommige filiaalma nagers al te melden. 'En door het meedoen kopen ze ook meteen meer.' Overigens zal volgend jaar Etos Magazine opnieuw rigoreuze wijzigingen ondergaan. In de loop van dit jaar is ook het Gall Gall Magazine verder verbe terd. Bladmanager Wouter Schor- tinghuis: 'De toegankelijkheid en leesbaarheid is verhoogd. Enerzijds door aanpassing van de lay-out, let tertype en fotografie. Anderzijds door onderwerpkeuze en gebruik te maken van bekende vakjournalis ten. De Gall Gall-identiteit is her kenbaarder geworden door berich ten over onze aantrekkelijke acties en onze onderscheidende produk ten. Informatie over zaken als de wijnkortingskaart, exclusief door Gall Gall gevoerde merken, de Boncadeau, de PTT flessenpost, dat vind je alleen in Gall Gall Magazine.' Tijdens het seminar "Werk aan de winkel' op woensdag 20 november, dat ter gelegenheid van het jubi leum werd gehouden, belichtten di verse academici en deskundigen uit het bedrijfsleven de vitale rol van distributie en logistiek. Er werd on der meer ingegaan op de toepassing van distributie en logistiek in rela tie tot de theorie, de levensmidde lenhandel en de studiebeurs. Het nut van wetenschappelijk onder- De Albert Heijn Studiebeurs is 25 jaar geleden in het le ven geroepen om het we tenschappelijk onderzoek te stimuleren op het gebied van distributie en logistiek. Albert Heijn, voorzitter van de stichting Albert Heijn Studiebeurs en prof. dr. Van Goor zoek nu en in de toekomst werd door alle sprekers nogmaals benadrukt. Het seminar werd bijgewoond door een groot aantal wetenschappelijk medewerkers van universiteiten en vertegenwoordigers uit het bedrijfs leven, waaronder uiteraard Ahold. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de 21 bursalen die in de af gelopen 25 jaar de beurs kregen toe gekend. In het kader van het 25-jarig be staan van de Albert Heijn Studie beurs wordt, behalve onderzoek op wetenschappelijk niveau, ook een project gestart voor het midden- standsonderwijs. In het studiejaar '92-'93 kunnen studenten van al de ze scholen een speciale opdracht aanvragen over een onderwerp dat betrekking heeft op distributie en detailhandel. Dit project verschaft de studenten meer praktisch in zicht in de werkzaamheden en ver antwoordelijkheden van medewer kers in de detailhandel. het 'Rondje Europa' zal iedere maand één van de twaalf EG-lan- den worden belicht. Ploeger: We willen van alle assortimentsma nagers te weten komen welke pro dukten uit welke landen komen en die informatie in een aardige vorm gieten.' Ook de redactionele formule van Etos Magazine is opgefrist. Wie het decembernummer inkijkt zal ver-

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 9