De Raad van Bestuur wenst alle lezers van Flitsen prettige kerstdagen en een gelukkig 1992. 7 AHOLD FLITSEN DECEMBER 1991" Sonja Koot, verkoopster bij De Tuin van Zoetermeer. 'Al ver voor Kerst merk je dat het drukker wordt. De winkel versieren we begin december he lemaal. De kerst sfeer kun je zien èn ruiken bij ons. Er hangen kerstberen aan het plafond, een opgetuigde kerst boom staat in een hoek van de winkel en de kerstpotpourri met denneappels geurt heerlijk. Ik hou er wel van, van die drukte. Het kan voor mij niet druk genoeg zijn.' Joop Damen, medewer ker Technische Dienst AH-Hoofdkantoor. 'Het is een goede traditie geworden. Een ster op het dak van het AH-Hoofdkantoor in Zaandam. De mensen bellen begin de cember al met de vraag wan neer de ster weer overeind gaat. Het is ook wel een prach tig gezicht. Zo'n ster van drieëneenhalve meter hoog met 63 lampen tegen zo'n zwarte sterrenhemel. Vroeger, de eerste ster was nog van hout, haalden we 'm helemaal uit elkaar. Nu is hij van alumi nium en ligt ie gestreken op het dak. En thuis? Daar draai ik de lampen in de boom die in mijn tuin staat.' brengen en de schappen gevuld te houden, wordt van i iedereen deze maand een extra inspanning gevraagd, i Op deze pagina's medewerkers van vele Nederlandse j bedrijfsonderdelen over de gezelligste, maar ook druk- i ste maand van het jaar. Er is nog ruim één week te egaan. sn« ver- sen vragen soms ook advies GcGall, over wat ze bij hun kerstdi- 'Gmpe- ner kunnen drinken. Mijn tercopen baas is vinoloog, dus die kan ir dVoor- ze een goed advies geven. Ik nenk een volg nu een cursus, maar Ke/ebben heb in de loop der jaren na- ikei staan tuurlijk ook veel geleerd. In ;eranken. de decembermaand is het specia- trouwens altijd extra druk »f whis- en staan we met z'n tweeën g. Men- in de winkel.' Simone Dost, verkoop ster Etos in Hengelo. 'December is hier de leuk ste maand van het jaar. Lekker druk en feestelijk. De mensen komen echt om advies. Ze ko pen immers niet dagelijks een geurtje voor een ander en la ten zich dan ook uitgebreid ad viseren. De dagen vliegen voorbij. Met de collega's wordt er voor Kerst altijd een borrel tje gedronken. Een hele gezelli ge tijd.' Ingrid Kouwert, mede werkster non-food garens- winkel Ter Huurne, Buur- se. 'In Duitsland vieren ze geen Sinterklaas, maar wel een uit gebreid Kerstfeest. En wij doen daar graag aan mee met een ei gen kerstmarkt, versierde kerstbomen en levensgrote kerstmannen. Erg populair in Duitsland is deze Russische mousserende wijn, een hele goeie. En wij gaan voor kerstin kopen weer naar de kerstmark ten in Duitsland. Ze zijn groot maar heel gezellig.' Yvonne de Vries, mede werkster Huishoudelij ke Dienst Hoofdkan toor Ahold, Zaandam. 'Iedereen hier op het hoofdkan toor kan in het bedrijfsrestau rant een borreltje en hapje ko men halen vlak voor Kerst. Wij verzorgen een complete kerst borrel, versieren het restaurant en zorgen dat alles er is. Ik vind het wel gezellig, de donkere da gen voor Kerst. Lekker druk, lekker eten, alles krijgt een feestelijk tintje.' Fatiha Abbou, mede werkster Bloemen- centrale Woerden. 'Thuis doen wij vanwege het geloof niet veel aan Kerst. Op werk is dat anders. Daar zit ik mid denin de kerstsfeer. Ik maak kerstboeketten met chrysanten en veel takken. We hebben met de collega's ook een kerstdiner. Ook voor mij is het daardoor toch een speciale maand.' Edwin Rooze, afdelingsma nager groente, AH-filiaal Epe. We hebben dit jaar maz zel, want de Kerst valt midden in de week. Dat betekent dat de maandag en dinsdag ervoor twee piekdagen worden. En ze ker weten, het wordt gigantisch druk. We proberen de winkel er zo feestelijk mogelijk uit te la ten zien. Op mijn afdeling ma ken we, al naar gelang de aan biedingen, mooie uitstallingen. Het is hard werken, maar wel heel dankbaar werk.' i

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 7