1 —AHOLD FLITSEN DECEMBER 1991 Kerst en Oud en Nieuw, een hectische tijd. Voor alle bedrijven van Ahold is december de belangrijkste maand van het hele jaar. December zorgt voor re-] cordomzetten. Bijzondere maaltijden worden bereid en lekkere dranken en geuren worden volop cadeau ge daan. Om de klanten in feestelijke (koop)stemming te Arnold Beauchampet, kerststollenbakker bij Albro Bakkerijen. Voor mij geen feestmaand zonder stol. Na de dagelijkse verspro- duktie is het in de nacht en och tend kerststollentijd. De specia le stollenlijn is goed voor een to- taalproduktie van 260.000 stuks van 1000 en 500 gram. Verder nog luxe stollen, stollen met poedersuiker, een muesli- stol en de Duivenkater, een ty pisch Zaans produkt. Vervelen gaat een stol nooit! Na 26 jaar ben ik nog steeds een liefhebber van een goede stol.' Jan Bultman, laadchef in het DC Zwolle. 'Het is hier zes maanden per jaar Kerst. Planningen, afdelingsbezettin gen en extra opslagruimte, we zijn er al vroeg mee bezig. In november start de uitlevering van de eerste actie-artikelen en displays. Daarna zijn het de luxe-artikelen die 'hard lopen'. Visprodukten, toast en natuur lijk veel wijn. Maar ook keu kenrollen worden meer ver kocht.' Wim van der Linde, chauffeur Grootver bruik Ahold, Ede. 'Ruim drieëneenhalve kilometer pendel ik tussen diverse pan den in Ede. Intern vervoer heet dat. Ik haal de kerstpakketten op bij het pand waar ze samen gesteld worden en breng ze ver volgens naar verschillende op slagruimtes van GVA. Van- daaruit wordt later uitgereden naar de klanten. Tien keer per dag rij ik op en neer met elke keer ongeveer duizend pakket ten in de wagen. In totaal gaat het om zo'n 400.000 pakketten. Het is druk ja, maar ik doe het niet in mijn eentje. En met Kerst heb ik flink wat rooster- vrije dagen. Kan ik thuis lekker uitrusten.' Jenny Verhoek, assistent afdelingsmanager The Fresh Company, Leid- schendam. 'Het is voor dit fili aal, dat pas sinds eind augus tus open is, de eerste Kerst. Dat wordt spannend. The Fresh Company is natuurlijk bij uit stek de winkel voor een heerlij ke Kerstmaaltijd. We proberen speciale produkten zo betaal baar mogelijk aan te bieden. De mensen vragen nu al wat wij straks allemaal voor bijzonders brengen. Ik denk trouwens dat onze rollades volop zullen wor den verkocht. We hebben zo veel verschillende soorten, ge vuld, gekruid, noem maar op. En rollade is natuurlijk echt iets dat bij Kerst past.' Antonio Marcos Bas San tos, medewerker Marve- lo, Zaandam. 'Ik drink zelf met Kerst ook de witte wijn die we hier bottelen. Het is lekkere wijn bij een feestelijke maaltijd en vooral ook bij de speciale Kaap-Verdische hapjes die we thuis maken. Kerst is ook bij ons een familiefeest met bijzon der eten en een lekker glas wijn.' Marinus Gijsen, slager bij Meester, Wijhe. 'Ontzettend druk is het altijd vlak voor Kerst. Dat heb ik veel liever dan dat er niets te doen is. In drukke tijden merk je ook juist bij collega's hoeveel steun je hebt aari elkaar. Voor Kerst moeten we vooral veel hammen, rollades of rundvlees klaar maken. Thuis kook ik zelf, ik denk dat het dit jaar rollade of kalkoen wordt.' De Ein Astrid Vee koopster Kampen. ner kruidenbitt we het hele jaai al toeristen nem fles mee. Voor l; we de hele winl met feestelijke Kistjes wijn, krui Ie glaasjes, jenti ky in feestverpt

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 6