Nieuw managementteam GVA Marvelo Slagvaardiger Jong geluk, oude kaas Betrokkenheid Flitsen vraagt ideeën AHOLD FLITSEN DECEMBER 1991 vervolg van pag. 1 zetten realiseren en voldeed Tops aan de verwachtingen. Over de eerste 40 weken van 1991 toont Ahold voor Neder land en de Verenigde Staten samen een winststijging van 11% naar 204 miljoen. De om zet nam toe met 16%. Neder land heeft tot nu toe een om zetgroei van 7,7% tot 7,8 mil jard. In de Verenigde Staten werd over de eerste drie perio den (40 weken) een totaal om zet bereikt van 4 miljard, een 24% stijging t.o.v. het jaar daarvoor. Tops voldeed aan de verwachtingen De opbouw van het nieuwe GVA is in volle gang. Het nieuwe managementteam van GVA is bekend en aan de overige benoemingen voor de vernieuwde organisatie wordt hard gewerkt. Onderdeel van de integratie van GVA is de herplaatsing van een aantal medewerkers. Zo'n 300 functies krijgen een andere in houd, worden geschrapt of an ders ingevuld. Veel medewer kers zullen een andere functie krijgen of elders geplaatst wor den. De herplaatsingen worden vanuit GVA zorgvuldig begeleid. Voor iedere functie is een pro fielschets gemaakt. De eisen die aan de functie gesteld worden zijn op een rijtje gezet. Op basis van deze functie-eisen zijn voor stellen gedaan voor de invulling van die functies. Een lang proces van afwegen. GVA gebruikt daarbij als motto: "Wij moeten het beste dat de mensen in zich hebben optimaal gebruiken." Algemeen directeur Tom den Hertog: "We willen de organisa tie directer en efficiënter maken. We moeten wat meer met onze beide benen op de grond blijven staan." Het nieuwe managementteam is kleiner dan het was. Voorheen bestond het uit acht mensen. Dat is nu teruggebracht tot vijf. Den Hertog: 'Met een kleiner managementteam kunnen we sneller en slagvaardiger beslis singen nemen.' Frans Rikkers zal de verantwoordelijkheid gaan dragen voor de commerciële acti viteiten van GVA, voor alle for mules. Wim Scholtes zal de ver antwoordelijkheid voor alle dis tributie-activiteiten van GVA op zich nemen. De administratieve en controlling activiteiten van GVA zullen door Herman Hooit geherstructureerd worden naar een efficiëntere en eenvoudiger organisatie. Simon Eusman zal als hoofd personeelsdienst LIA/ GVA zitting hebben in het ma nagementteam. Tom den Hertog is eindverantwoordelijke voor GVA, en als zodanig voorzitter van het managementteam. Wie met een rugzak op vakantie gaat, zal een tandenborstel meenemen, een gaspitje, een tent, maar toch geen Al- bert Heijn-vlag. En wie in Spanje aan de kust vertoeft zal zo hier en daar een kroeg aantreffen met het opschrift: de koffie is klaar, maar zal toch niet ver wachten dat bij de uitgang van de disco een Albert Heijn-vlag wappert. Jawel, er zijn AH'ers die de geest van het be drijf zelfs tijdens hun vakantie uitdra gen. 'Eigenlijk is het als geintje ont staan,' vertelt Mischa Uppelschoten, part-timer bij filiaal 1176 in Maarssen. 'Toen het huislogo op de vlaggen veran derde, bleef er een oude vlag (zonder strepen) achter. Die werd zo af en toe als tafelkleed gebruikt, maar meer werd er niet mee gedaan. Ik heb toen aan de bedrijfsleider gevraagd of ik die oude vlag mocht hebben.' Vorig jaar zeulden Mischa en zijn vriend en klas genoot René Brinkhuis, die in een AH franchisewinkel in Den Dolder werkt, hun vlag mee op interrail-vakantie door onder andere Frankrijk, Italië en Grie kenland. 'Are you getting paid for that?', vroeg een nieuwsgierige Engelse interrailer, die er niets van begreep. Maar van sponsoring is geen sprake. 'Nog niet', lacht Mischa, 'maar wie weet in de toekomst. Want we gaan door met het plaatsen van de vlag op ludieke plekken. Dit jaar waren we in Marokko. Voor de muur van een bedoeïnen-dorp zijn we op die kameel gaan zitten en hebben ons laten fotograferen. Er reed net een bus vol verbaasde Nederlanders voorbij. Sommige mensen snappen niets van die gekkigheid. Maar voor ons wordt het een soort sport.' Toekomst plannen? Wolgend jaar willen we naar Oost-Europa. Dan plaatsen we de vlag bij het Kremlin.' vervolg van pag. 1 Wees nou eerlijk: het gebeurt niet elke dag dat je achter de kaasafdeling een sneeuwwitte bruidsjurk aantreft met een bijna getrouwde bruid erin. Maar in Purmerend gebeurde het. Karin Joos- ten (nu: Karin Eekelschot) toog met haar aanstaande naar het filiaal waar ze al vier jaar werkt en poseerde op haar trouwdag tussen de kazen. Tiet idee kwam spontaan bij ons op', zegt de nieuwbakken echtgenote. *We moesten een lokatie zoeken voor onze fotorepor tage. Dat werden de model tuinen van een tuincentrum in Purmerend. Toen riepen we tegelijk: dan kunnen we me teen wel even langsgaan in het filiaal. Ja, dat is toch een stuk van je leven.' Dat idee groeide uit tot een soort van happening. De collega's hadden de afde ling versierd en trakteerden de klanten op koffie met bonbons. De speciale weekaanbieding was voor de gelegen ten voor de winkels van Albert Heijn in Noord-West Nederland onder één dak samengebracht. Het gaat hierbij om de werk zaamheden van Groentecentra le Beverwijk, Regionaal Distri butiecentrum Zaandam en Cen trale Slagerij Zaandam, activi teiten die nu nog plaats vinden op afzonderlijke lokaties. Door de samenvoeging zal het straks mogelijk zijn om transporten naar de winkels te bundelen. Dat betekent dat er minder vrachtwagens aan de achter deur van de supermarkten zul len komen. Bovendien komt hiermee een einde aan de huidi ge ruimteproblemen in de be staande faciliteiten. De nieuwe fabriek van Marvelo zal het huidige produktiebedrijf, dat stamt uit het begin van deze eeuw, vervangen. De oude fa briek aan de Oostzijde in Zaan dam voldoet, zoals bekend, niet meer aan hedendaagse normen van doelmatigheid. Voor de me dewerkers van Marvelo was het slaan van de eerste paal een zeer bijzondere gebeurtenis. De pro- duktie werd geheel stopgezet om iedereen in de gelegenheid te stellen het heuglijke feit mee te maken. Na afloop was er een re- verantwoordelijk voor de pro- ceptie voor de medewerkers in duktiebedrijven, en Marvelo-di- de kantine van Marvelo, waar recteur Teun Winkel het woord Peter van Dun, sinds 1 oktober voerden. Laatstgenoemde com- binnen de Raad van Bestuur plimenteerde zijn medewerkers met hun betrokkenheid en inzet bij het bouwproject. Alle Marve- lo-mensen kregen vervolgens een speciaal voor deze dag ont worpen T-shirt. heid omgedoopt in een 'bruidsaanbie ding'. En het cadeau? 'We kregen van mijn collega's een krentenbrood van 1 meter 30, waarin ze geld hadden ge stopt. Dat was wel een heel apart ca deau. Ze hadden het speciaal laten ma ken bij Albro. Ik heb er nog steeds een stuk van in de vriezer liggen.' Ook de klanten reageerden aangenaam ver rast. 'Je kent natuurlijk iedereen als je daar al vier jaar elke dag staat. En ze kennen jou ook.' De bruid werd overspoeld met felicita- 'Bruid tussen de kazen', een niet alle daagse trouwfoto Flitsen wil graag meer ideeën en bijdra gen, uit alle hoeken en gaten van het Ahold-concem, voor de rubriek 'Mag 't ietsje meer zijn?' Gebeurt er iets leuks en niet alledaags in jouw werkomge ving of ken je een collega die het op een leuke manier erg bont maakt, neem dan telefonisch of schriftelijk contact op met de redactie van Flitsen. ties en geen van de aanwezigen zei iets over het feit dat haar jurk z'n schoonste tijd zo langzamerhand wel had gehad. En dat terwijl de hele ceremonie op het stadhuis nog moest plaatsvinden. 'Maar dat interesseerde me allang niet meer. Het was die hele dag regenachtig. En op het tuincentrum zat de modder al aan mijn sleep. Gelukkig wilde de zon wel even schij nen op de momenten dat wij foto's moesten maken.' Of de foto 'Bruid tus sen de kazen' ook in het filiaal zal wor den opgehangen, weet ze niet. In ieder geval levert het een opvallende pagina in het fotoalbum op. Mischa Uppelschoten (links): 'Som mige mensen snappen niets van die gek kigheid'.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 2