Modernste AH-winkel klaar voor de kerstdrukte BOUW VAN NIEUW AHOLD-COMPLEX VAN START Winst en omzet van Ahold verder omhoog De eindsprint IN DIT NUMMER 25 jaar studie beurs Seminar This is P.V., man! Ter Huurne vernieuwd ETOS DAG Record-investering vanf200 miljoen Bundelen Pharmacis levert Etos en Trekpleister Koninklijk in plaats van Hofleverancier pagina 6/7 48e jaargang nummer 11 De Albert Heijn-studie- beurs viert z'n 25-jarig ju bileum. Ter gelegenheid hiervan werd een seminar georganiseerd en is een speciaal project gestart. Zie pag. 2 ■II—IWi Hlii il ililMH De WAO-problematiek stond centraal tijdens een seminar op het Ahold- hoofdkantoor. Ruim 70 personeelsfunctionarissen van Ahold kwamen er bij een. Zie pag. 7 In het Zwolse AH-filiaal 1220 is nieuw leven gebla zen in de personeelsver eniging. En hoe. De RV. 'Speedy' weet nu al niet meer van ophouden. Tien 'gekken' steken elk uurtje vrije tijd in het groepsge voel. Zie pag. 12 De grenssupermarkten van Ter Huurne hebben een nieuwe winkelformu le. De naam 'supermarkt' werd 'Hollandmarkt'. Zie pag. 5 december 1991 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV In Amsterdam kwamen medio december de filiaalmanagers van Etos bij elkaar voor de jaarlijkse filiaalma- nagersdag. Veel nieu we plannen voor vol gend jaar werden gepresenteerd. In Flitsen januari een uitgebreid verslag. etos Op woensdag 11 decem ber was het feest in Zaandam. Het geheel vernieuwde AH-filiaal op de Vermiljoenweg heeft op die dag zijn deuren geopend voor het massaal opgekomen pu bliek. De winkel is niet alleen supermodern, maar ook superklant- vriendelijk. Het paradepaardje van Albert Heijn staat nu in Zaandam. De grondig verbouwde AH aan de Vermiljoenweg staat model voor de grotere AH-filialen van de ko mende jaren. Achttienduizend artikelen op ruim 2600 vierkan te meter, 23 scanningskassa's waaronder twee snelkassa's, 550 winkelwagentjes en een vaste ploeg van zo'n 200 medewerkers lachten al tienduizenden bezoe kers vriendelijk toe. Als het aan supermarktmanager Wim van Geffen ligt, krijgt iedere klant het idee dat hij of zij winkelt in de modernste winkel van Neder land: ruim, rustgevend en van alle gemakken voorzien. En die moderne winkel heeft bo venal aandacht voor de klant: 'Vergelijk het maar met een di ner voor je bruiloft in een heel goed restaurant. Dan wil je toch ook dat alles perfect is geregeld voor je gasten, ook al zijn het er nog zoveel. We moeten de klan ten herkennen, zelfs als het druk is. Een blik van herken ning is vaak voldoende. Die uit straling proberen we met zijn allen op de Vermiljoenweg te be werkstelligen.' Vervolg op pagina 3 De eerste officiële palen zijn de grond in. V.l.n.r. Hilde van Rossum (Marvelo-bouwteam), Roel Meijer van heifirma Voorbij, Pierre Everaert, Peter van Dun en loco-burgemeester Piet Oudega. Eind november hebben loco burgemeester Piet Oudega van Zaanstad en RvB-lid Pe ter van Dun op het terrein Westerspoor-Zuid in Zaan dam de eerste palen gesla gen voor een gebouwencom plex van Ahold, dat onderdak zal bieden aan zo wel het nieuwe Albert Heijn Composite Distributiecen trum, de nieuwe Albert Heijn Verscentrale, als de nieuwe fabriek van Marvelo. Als de bouw volgens plan ver loopt zal het nieuwe Ahold-com- plex in 1993 volledig operatio neel zijn. Het complex zal uiteindelijk werk bieden aan on geveer 1200 Ahold-medewer- kers. Met het project is een in vestering gemoeid van ruim 200 miljoen gulden, een record-be drag in de geschiedenis van Ahold. "Hieruit blijkt eens te meer dat wij een optimistische verwach ting hebben omtrent het econo misch welvaren van ons land binnen Europa. De nieuwe faciliteiten die onze werkmaatschappijen Marvelo en Albert Heijn hier zullen neer zetten, getuigen ook van ons groot vertrouwen in de toekomst van Zaanstad", zei Ahold-presi- dent Pierre Everaert op de re ceptie na afloop van de hei-cere monie. Om de goede relatie met de gemeente te onderstrepen zegde Everaert twee ton toe voor inrichting en technische facili teiten van een nieuw cultureel centrum, dat binnenkort in Zaanstad zal worden gebouwd. In het nieuwe Ahold-complex worden alle distributieactivitei- Vervolg op pagina 2 Ahold maakte begin deze maand zijn resultaten over het derde kwartaal bekend. De onderneming rapporteerde een resultaatstijging in het derde kwartaal van bijna 11% naar ƒ62,9 miljoen. De omzet groeide in het derde kwartaal ruim 25% naar 5 mil jard. Onze Nederlandse activi teiten zorgden voor een omzet- toename van 7,4% naar ƒ2,3 mil jard. In de Verenigde Staten steeg de omzet met 35%. Albert Heijn heeft in het derde kwar taal zijn marktpositie nog weer iets versterkt. Ook Speciaalza ken Ahold zag de omzet verder toenemen, met name door de bij drage van Gall Gall. Het be drijfsresultaat in Nederland daalde met 10% tot 42 miljoen omdat sterk gestegen loonkos ten niet door een hogere prijs stelling konden worden gecom penseerd en door een tegen- val lende resultaatontwikkeling bij Grootverbruik Ahold. Ondanks de recessie in de Ver enigde Staten konden BI-LO, Giant en FNS in de afgelopen maanden opnieuw hogere om- Vervolg op pagina 2 Pharmacis Reguliere Phar- maceutische Groothandel bv, onderdeel van Speciaal zaken Ahold, is onlangs ver huisd van Duiven naar Velp (Gelderland). Een nieuw dis tributiecentrum was noodza kelijk door de sterk gestegen omzet. In het distributiecen trum in Velp, dat 3.000 m2 groot is, werken ruim 25 mensen. Sinds enige maan den levert Pharmacis aan de 175 Etos-filialen OTC-pro- dukten, produkten waarvoor geen recept nodig is. Per 1 ja nuari 1992 gaat Pharmacis ook aan Trekpleister, een ke ten van 120 drogisterijen in Nederland, leveren. Begin volgend jaar zullen alle hofleverancierschilden uit de AH-winkels worden verwijderd. Toen bij het honderdjarig bestaan Ahold het predikaat 'Koninklijke' werd verleend, is afgespro ken dat binnen een termijn van vijf jaar de hofleveran cier-uitingen in de winkels worden verwijderd. Toen Albert Heijn in 1927 het hofleverancierschap werd ver leend, was het bedrijf nog be trekkelijk klein. Als zo'n kleine re onderneming uitgroeit tot een hele grote en 100 jaar be staat zoals met Ahold het geval is, kan als blijk van waardering het predikaat 'Koninklijke' wor den verleend. Dit gebeurde bij ons in 1987. De gelijktijdige voorwaarde bij de toekenning is dat men dan afstapt van het ge bruik van het predikaat 'hofle verancier'.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 1