P.V. Speedy schiet uit de startblokken Piekpijp Koud buffet met disco, fietsen met ongelijke wielen, wad lopen en naar een tropisch zwemparadijs Actievelingen Snelheid Zeskamp Hoe iemand op een skippybal rondhuppelt, weetje niet 10- In 12COLLEGIAAL- Wie hard werkt, moet veel feestvieren. Dat zullen ze gedacht hebben in Zwolle toen de ingeslapen personeelsvereniging van filiaal 1220 nieuw leven werd ingeblazen. Onder leiding van 10 'gekken', die elk uurtje vrije tijd steken in het groepsgevoel. This is P.V., man.' i mogelijk naar wat onze collega's ons influisteren', zegt Thomas. 'Het bestuur heeft mensen uit alle hoeken van de winkel. We zijn overal en er is altijd wel ie mand aanspreekbaar.' Tussen de attributen aan de muur hangt ook een piekpijp. 'Dat een verhaal apart', zegt Robèr. 'We hebben een leuke manier ge vonden om aan extra geld te ko men. Elke week hebben we een soort loterij. Die sluit aan bij de lot to op T.V. Bepa lend voor ons spel is het reservegetal. Iedereen kan meedoen. Inzet is een gulden. Je vult op een lijst in welk nummer van 1 tot 41 jij denkt dat reserve getal gaat worden. Win je, dan krijg je de helft van de inhoud van de piekpijp. De andere helft 5. Monique van der Veen 6. John Luttenberg 7. Rober Delver 8. Jannie Offerein 9. Hilda Landsman is voor de P.V. Die prijsuitrei king doen we op maandagmor gen bij het koffiepraatje. Dan zijn de meesten hier toch aanwe zig om naar het videojournaal te kijken en om de week door te ne men. En zo'n bedrag kan lekker oplopen, hoor. Vorige week had niemand het goed, dus bleef het geld staan. Deze week is er dus een dubbele in zet, tachtig pie ken.' In november had de personeelsver eniging nog een extra meevaller. De winst van de omzetrally, in to taal een kleine duizend gulden, vloeide geheel door naar de ver enigingspot. Een leuke tegemoetkoming in de kos ten, waar iedereen een stapje harder voor heeft gelopen. 'We hebben echt geprobeerd een zo hoog mogelijke winst te halen. Dat hebben we gestimuleerd door buiten de winkel speciale artikelen te verkopen. We heb ben buiten gestaan met koek, shoarma, worst en erwtensoep. Elke keer iets anders. Het was in die dagen nogal koud. Dus dat ging er wel in.' Van leveranciers probeert de personeelsvereniging allerlei kleine cadeaus te krijgen, die als prijs kunnen worden gebruikt. Een knuffelzacht Robijn-beertje, een spel kaarten, een recepten boekje. Alles is bruikbaar. 'Het gaat niet om groot, alleen om aardig", zegt John. Een per soneelsvereniging vinden ze in Zwolle inmiddels onontbeerlijk. TUk filiaal zou er een moeten hebben', zeggen de bestuursle den. 'Het enige watje nodig hebt is een groep gemotiveerde 'gek ken', actievelingen die de kar trekken. Wij hebben dit ook nog nooit eerder gedaan. Het is alle maal nieuw. Vergaderen, aante keningen maken, organiseren, dingen bedenken. Maar het is een kick als het lukt.' Robèr vertelt over Edgar, met zijn zestien jaar een van de jong- sten. 'Edgar werkt hier partti me en doet samen met Tho mas de P.R. Hij moest een offerte aanvragen bij een direc teur. Dat is nogal wat. Hoe doe je dat? Twijfels alom1: Toen hij het gedaan had, ontving hij een brief terug, gericht aan de Weledele Heer E. Neef. Dat vónd-ie toch mooi. Dat was echt een kick voor hem. Wat ik maai- wil zeggen is: het is gewoon leuk werk. Je leert er zelf wat van, je leert je colle ga's kennen en kunt iets leuks met elkaar doen.' In januari kwam André Nij- boer als bedrijfsleider bij fili aal 1220. Het team zat er in die tijd flink doorheen. "Er vertrokken veel mensen. De spi rit was er uit', vertelt John Lut tenberg, AAM Houdbaar en voorzitter van de personeelsver eniging. 'André wilde van de nieuwe mensen en de blijvers een hechte groep maken. Dat be tekent niet alleen werken met elkaar, maar ook lachen met el kaar. Hij gaf dan ook de aanzet tot de oprichting van de P.V.' 'Het is heel belangrijk dat je ie mand ook eens van een andere kant leert kennen', vult pen ningmeester en leerling slager Robèr Delver aan. 'Je kent el kaar alleen maar van de werksi tuatie. Maar hoe iemand op een skippybal rondhuppelt, weet je niet.' tuigen dat je heel wat van plan j gezet in daden. In de kantine bent. Dat het gezellig gaat wor- heeft de afdeling P.R. (Thomas In mei van dit jaar kwamen de bestuursleden bij elkaar. Het kind was geboren en 'Speedy' werd de naam. Want de perso neelsvereniging wil snelheid en power naar buiten brengen. 'Fa natiek en toch lollig", noemt John Luttenberg het. En fana tiek zijn ze. Vooral in hun leden- wervingscampagne.'Je moet in het begin toch eerst leden ma ken met woorden', vertelt Robèr Delver. 'Je moet ze ervan over- den. Je moet ze echt over de streep trekken.' Robèr laat zijn administratie zien. Het over de streep trekken gaat ze goed af. Een dikke map met contracten. Want met alle leden wordt een contractje gesloten. 'Dat voor komt misverstanden', zegt hij. 'Nu kan ik zeggen: hé, je bent lid, maar je hebt nog niet betaald.' Leden betalen 5 gulden per periode ('Automatische af schrijvingen wor den zeer op prijs gesteld'). Ze ont vangen daarvoor het club- blad 'De Pievie Express', I plus kortingen op entreeprijzen I voor de avonden die 'Speed/ or ganiseert. De bestuursleden zijn vol enthousiasme. En ze probe ren die vonk over te brengen op de rest van het personeel. Dat ze daar verrassend goed in slagen blijkt wel uit het feit dat 80 pro cent al betalend lid is. We lopen de winkel door naar "kantoor BL'. 'Hé Sam, ben je al lid?', vraagt John. "Vorige week al.' 'Zie je wel, dat het werkt. Sam werkt hier net veertien dagen. Is nu al lid.' De woorden zijn inmiddels om- Volkers en Edgar Neef) een wand behangen met een ideeën bus, posters en overzichten. Een zeskamp met groot feest na heb ben ze al achter de rug. 'Bij de sport- en speluitleen van de pro vincie Overijssel kun je allerlei vreemde dingen huren', vertelt Thomas. 'Fietsen met ongelijke wielen, skippyballen. In ver schillende ploe gen, goed ge- mixed, zodat we niet de kassa- groep tegen de deli kregen of de groente tegen de houdbaar, werd er gestreden. Daarna was er een koud buffet met disco.' Sinterklaas en Kerst leveren ook een gezellige avond op en in de planning voor 1992 staan een nieuwjaarsfeest, wad lopen, een bezoek aan een tro pisch zwemparadijs en een voet baltoernooi met andere filialen uit de regio. 'Het zijn niet alleen onze ideeën. We luisteren zoveel 1Edgar Neef 2. Mare Weijkamp 3. Thomas Volkers 4. Erna van der Meer -AHOLD FLITSEN DECEMBER 1991

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 12