De eigen winkeltjes van AH's assortimentsmanagers Albro maakte grootste mergpijp ter wereld VAN T SCHAP "9 Dimedici van De Tuinen Magnetron- kookboek Ondernemers binnen de onderneming Reglement Fonds Bijzondere Voorzieningen aangepast EIGEN BIJDRAGE VOOR MEESTE MEDEWERKERS OMLAAG Doel AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1991" Iet een mergpijp van 1.30 meter lang en de produktie van 63.588 mergpijpen voor alle medewerkers van de Ahold- bedrijfsonderdelen in Ne derland en België, leverde Albro Bakkerijen een groot aandeel in de viering van 'de honderdduizendste- Ahold-medewerker'. 'Eerst hadden we een demo, een soort proefmergpijp gemaakt, met wat goedkopere ingrediënten,' ver telt Ad van Velsen, banketbak- ker/produktiechef. T)aar hebben we het een en ander van geleerd. Bijvoorbeeld dat we een stevige draagbaar moesten gebruiken, die niet doorbuigt. Anders komen er barsten in het marsepein. Daarna hebben we de definitieve maten en de hoeveelheden van de ingrediën ten vastgesteld.' Op 22 oktober, de dag voor de huldiging van Erika van Ankeren, 's middags om 1 uur, begonnen Ad van Velsen en pro- duktontwikkelaar Jelmer de Bock aan de produktie van de reuze mergpijp. Van Velsen: 'Ik hield vooral de opbouw goed in de gaten en Jelmer is specialist in het deco reren. Hij heeft het schild met '100.000' en de roosjes gemaakt.' Voor wie zelf eens een bijzonder feestje wil geven, volgen hier de in grediënten die Ad en Jelmer ge bruikten: 16 kilo marsepein, 36 ki lo roombotercake, 2,5 kilo kirsch likeur, 10 kilo botercrème en 5 kilo fantasie coating (crioletta). De mergpijp was 69,5 kilo zwaar, 1.30 meter lang, 38 centimeter breed en 25 centimeter hoog. De mergpijp zelf, daar heb ik mij eigenlijk nooit zorgen over gemaakt. Wel over het transport,' zegt Van Velsen. 'Ik ben wezen kijken bij het filiaal Helm- holtzstraat in Amsterdam en schrok toen enorm van het wentel trapje naar de ontvangstruimte. Ik ben 's nachts nog wel eens wakker geworden met het schrikbeeld dat hij van de baar weggleed in de nek van één van de genodigden. Uitein delijk kwam ik erachter dat er ook een lift was.' De kans is groot dat de reuzemergpijp volgend jaar zal worden opgenomen in het Guin ness Book of Worldrecords. Hij is genomineerd als grootste mergpijp ooit ter wereld geproduceerd. Nog 63.588 andere mergpijpen, met roze marsepein en een schild met '100.000', maar van het nor male formaat, verlieten op 23 okto ber de Albro Bakkerijen. Alle me dewerkers bij Ahold-bedrijfsonder- delen kregen ter gelegenheid van de honderdduizendste een merg- pijpje bij de koffie met een bericht van de Raad van Bestuur. Chris Meyer zorgde voor de produktie bij Albro. 'Het was een hele flinke klus, die we niet alleen met ons ei gen team van 6 medewerkers kon den klaren. We hebben 9 uitzend krachten ingehuurd. Voor we begonnen heb ik ze allemaal toege sproken en de bijzondere achter grond van dit project uitgelegd. Met 15 man zijn we er 12 uur, ruim anderhalve dag, mee bezig geweest. Het was een arbeidsin tensief project. Op iedere mergpijp moest met de hand het '100.000' schild gezet worden. Maar we had den een goede aflossingsregeling en een grandioze teamgeest. Heel leuk om te doen.' De organisatie van het AH directoraat Stellingge bonden (kruidenierswa ren en diepvriesprodukten) is onlangs aangepast. De assorti mentsmanagers hebben meer verantwoordelijkheid gekre gen en de functie van produkt- groepmanager bestaat niet meer. Harry Bruijniks, ad junct-directeur Commerciële Zaken, over de voordelen van de vernieuwde organisatie vorm. 'De assortimentsmanager van nu moet relatief minder produktge- richt en meer beleidsmatig en in ternationaal denken dan vroeger', zegt Harry Bruijniks. De recente aanpassing in de organisatie van zijn directoraat ziet Bruijniks als een logisch vervolg van een ont wikkeling die al in de jaren '80 in zette. Toen maakte AH de eerste stap naar produktgroepmanage- ment. Geen gescheiden verant woordelijkheid meer voor inkoop en verkoop. Voor de inkoop, ver koop en marketing van een assorti- mentsgroep werd een assorti mentsmanager verantwoordelijk gesteld. De assortimentsmanagers stonden onder de supervisie van een produktgroepmanager. Nu, tien jaar later, is de functie van produktgroepmanager vervallen en is de beslissingsbevoegdheid en verantwoordelijkheid van de assor timentsmanager vergroot.' De eigen bijdrage voor mede werkers die een beroep doen op het Fonds voor Bijzondere Voorzieningen zal per 1 januari in de meeste gevallen worden gehal veerd. Aanvragers met een gezins inkomen tussen het minimumloon en de ziekenfondsgrens betalen voortaan, afhankelijk van de hoog te van het inkomen, een minimale eigen bijdrage van tussen de f120,- en f 225,-. Momenteel is dat nog het dubbele. Voor inkomens boven de ziekenfondsgrens tot de WAO- loongrens is de eigen bijdrage ge lijk gebleven (f 450,- tot f 600,-). Voor inkomens boven de WAO- loongrens is de eigen bijdrage ver hoogd tot minimaal f 900,- (was f600,-). De Stichting Tonds voor Bijzondere Voorzieningen' heeft tot doel om medewerkers en, onder be paalde voorwaarden, ex-medewer kers van Ahold, financieel tege moet te komen indien ze door ziekte of ongeval voor buitengewo ne uitgaven komen te staan die niet op een of andere wijze vergoed worden. Buitengewone uitgaven die voor vergoeding in aanmerking komen zijn onder meer: kosten voor gezinszorg, kosten die ver band houden met de aanschaf van hulpmiddelen, en reiskosten die gemaakt worden bij bezoek aan ge zinsleden of partner in een zieken huis, sanatorium of revalidatiecen trum. Vanaf 1 januari zal ook voor kosten voor alternatieve genees kundige en psycho- en fysiothera- peutische hulp een beroep op het fonds kunnen worden gedaan. Daarnaast komen ook kosten voor hulpmiddelen of voorzieningen die in de woning worden aangebracht en niet op andere wijze vergoed worden, voor vergoeding in aan merking. Uitgaven voor brilmontu ren, brilleglazen, contactlenzen en tandartsbezoek worden niet meer vergoed, omdat deze kosten vol gens het bestuur van de stichting nauwelijks meer als buitengewoon worden ervaren. De wijzigingen in het reglement zijn inmiddels goedgekeurd door de Centrale Ondernemingsraad. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de secretaris van het Fonds voor Bijzondere Voorzieningen, Wil van Steen - Donker, tel. 075-592747. Harry Bruijniks Van de 12 assortimentsmanagers, met ieder een commercieel mede werker, staan er acht direct onder leiding van Harry Bruijniks. Er zijn vier junior-assortimentsma nagers, die worden gecoached door een ervaren, commercieel ma nager. Bruijniks: 'De organisatie is platter geworden, er is een hiërar chische laag geschrapt. Dit bete kent: minder bureaucratie, snelle re beslissingen en meer vrijheid en zelfstandigheid voor de assorti mentsmanagers. Moderne assorti- mentsmanagers zijn generalisten met produkt-, inkoop-, marketing-, winkel-, en logistieke kennis. Ze moeten niet alleen hun produkt- i groep goed kennen, maar ook goed zicht hebben op de branche van de produktgroep, op de concurrentie positie van leveranciers, de mate van afhankelijkheid van leveran ciers en mogelijkheden voor inter nationale samenwerking. Dat ver eist strategisch inzicht en een scholing op minimaal HBO- of uni versitair niveau.' Na langdurige stages of functies in filialen en een assistentschap bij ervaren assortimentsmanagers, kunnen junioren zelfstandig, maar onder een coachende leiding van een senior manager, een beperkt aantal assortimentsgroepen gaan runnen. Bruijniks: 'Ze moeten zorg dragen voor unieke, onderscheide nde winkelassortimenten die auto riteit uitstralen. Assortimentsma nagers zijn tegenwoordig onder nemers binnen de onderneming met de bijbehorende vrijheid van i handelen én de bijbehorende resul taatverantwoordelijkheid.' Op 7 november werd de tiende winkel van De Tuinen, de jongste winkelketen binnen Ahold, geo pend. In de succesvolle drogisterij- kruiderij formule staan de eigen gezondheid en de 'gezondheid' van het milieu centraal. Eén van de succesvolle produkten van De Tui nen is een eigen serie vitaminen en voedingssupplementen, genaamd Dimedici. De serie, die onlangs is uitgebreid, bestaat uit 11 soorten. Een van de succesvolste is Dimedi ci Allii Japonici (knoflookdragees). Ze bevatten een hoge concentratie werkzame, biologische bestandde len, zoals biergisten, vitaminen, sporenelementen en antibiotische stoften. Knoflook staat al eeuwen lang bekend om zijn heilzame wer king voor vooral de bloedvaten en de bloeddrukregeling. De Omega plus capsules bevatten o.a. visolie, dat cholesterolverlagend werkt. Goed om gewrichtspijnen en hart en vaatziektes te bestrijden of te voorkomen. Verder verkrijgbaar van Dimedici: C-1000 vitamine C, All Games, een multivitamine en mineralenpil, de FEM-complex, een voedingssuplement met calci um, ijzer en vitamine B. Verder een B-complex 50 mg, die op huid en haar bloedvormend en zenuw sterkend werkt. -•i\;i ui' 'Ml I dtmepk lAPO^" Kadotip Eind november ligt-ie in de winkel: het magnetronkookboek van AH. Bij AH is men van mening dat de bestaande kookboeken voor de magnetron onhandzaam waren en de vraag naar echte praktische ba sisinformatie niet beantwoordden. AH wil aan die vraag tegemoetko men. Naast veel technische infor matie geeft het boek bijvoorbeeld een lijst waarin produkten alfabe tisch gerangschikt zijn, waarach ter kort staat aangegeven of en hoe het produkt in de magnetron klaargemaakt kan worden. Bij de recepten die zijn opgeno men staat met een codering aange geven of het in de magnetron of in de combi-oven klaargemaakt kan worden. Het nieuwe boek is zo'n 300 pagina's dik en zal 19,95 kosten. De eerste oplage is 50.000 exemplaren.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 9