/aar Albert de mosterd ieuwe soep haalt. 'HET PRODUKT IS HET BELANGRIJKST' ALBERT HEIJN IS EEN PERSOONLIJKHEID GEWORDEN ■7 De aanbiedingen Culinair Wat zouden we nog meer kunnen doen met soep? Begin tot eind Watje belooft aan sfeer en kwaliteit moetje in de prak tijk waarmaken AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1991' ijke aanbiedingen op ons AH Schlagerfestival. Duitse vleeswaren op onze bedienings afdeling Deze week o.a. Stockmeyer Kalbfleisch-, Tiroler Jagd-, Champignon- of Bayerische iV GSf Blerwurst. Ars 100 gram 1.49 Ariël Ultra, pak 3 75 kilo - -28-99- 27.99 Granny Smith, Met keukenschort twv.f 14.95 in hol pak er, Z3k V/i kilo kans op gratis 2 minuten winkelen bi| ah Izie verpakking). Nieuwzeelands !L kiwifruit, 500 gram V\ Jif normaal Speraiebonen. V_ .lt of Citroen, 500eram 2 flacons a 500 ml s9s4.98 AH Service lijn: bel gratis 06-0 1.99 Crl Sinaasappelsap i.29 pak 1 liter Ctl Kerst/nieuwjaarskaarten met enveloppen, diverse dessins, n- doosje 20 stuks 955 5.95 «o2.39 Uit de diepvries li-cl-.ctc-l Biefstuk 100 gram net stukjes fruit vjl v. - Mora mini mix Oriëntaal lOg 795 075 Cll Kipfilet kilo 175? 15 99 500 gram eilles of Réserve olie, rode '5 liter 795 6.95 Uit onze bioemenafdeling f citroen cakemix Hamburger ongepaneerd kilo 149012.90 100 gram albert heijn Q Qj- A,le bloeiende 555 0.y5 groene planten, 3 stuks e kruidenier blijft op de kleintjes letten. Het meest zenuwslopende as pect bij het maken van de weekendadvertentie is de on derkant. Daarin staan de aan biedingen van Albert Heijn voor de betreffende week. Stel je voor dat de prijs van een van de groente-artikelen deze week niet klopt. Een vergissing van twee kwartjes per kilo kan het bedrijf misschien tienduizenden guldens schade opleveren. Van daar dat alle advertenties van te voren zorgvuldig worden gecorri geerd door de verantwoordelijke commerciële mensen. En mocht er op het allerlaatste moment een prijs verandering zijn, dan wordt er ingegrepen. Anja Corts coördineert voor AH-Communicatie de juiste afhandeling van de zaken: 'Het is een keer voorgekomen dat de per sen bij de dagbladen stopgezet moesten worden, omdat er een prijs moest veranderen.' Met behulp van het communicatie plan wordt de ruimte verdeeld tus sen de verschillende groepen. In de tussenliggende periode heb ik nog vaak contact met commercie. 'Heb je nog ruimte over? Kan er nog wat bij? vragen ze dan. Soms wordt er een beetje onderhandeld. Wijzigin gen moeten ook kunnen, maar dan wel in alle redelijkheid. En we moeten ons houden aan het afge sproken aantal artikelen,' aldus Anja Corts. Het moet ongeveer een jaar of twee geleden zijn dat het eerste idee voor de nieuwe exclusieve soepen van Albert Heijn ter sprake kwam We waren net bij de fabrikant van onze soepen geweest om een ver nieuwd assortiment door te spre ken', herinnert assortimentsma nager Peter Brasser zich. 'Eén ding was ons inmiddels duidelijk geworden. Buiksoepen als kippe-, groente- en tomatensoep staan on der druk. De consument zoekt naar betere en vooral ook andere smaken. Na het gesprek bij de fabrikant reden we terug naar Zaandam en toen vroeg AH-directeur Krijn Dorsman me: *Wat zouden we nog meer kun nen doen met soep?' Al pratend kwamen we op het idee om een luxe serie onder het eigen AH- huismerk te ontwikkelen. Soepen die je normaal gesproken in een restaurant eet en die niet makke lijk thuis zijn te maken.' Het idee heeft Brasser niet meer losgelaten. Hij is gaan praten met specialisten, fabrikanten en men sen in de eigen organisatie. Uit eindelijk zijn er vijf culinaire voor- af-soepen op de markt gebracht, waarbij de kenners en de testpa nels hun vingers aflikken. Een sleutelrol is gespeeld door topres taurant De Echoput in Hoog-Soe- ren. Chefkok Theus de Kok heeft namelijk in eerste instantie de receptuur aangeleverd voor de soe pen. Na uitgebreide paneltesten, die zeer positieve resultaten lieten zien, is de afdeling produktdesign van Albert Heijn aan de slag ge gaan met het ontwerpen van het label. Brasser: 'Vraag was of we dit nieuwe produkt in dezelfde lijn' zouden presenteren als de andere AH-soepen of dat we voor een ei gen benadering moesten kiezen. We kozen in eerste instantie voor een ontwerp in lijn met het norma le assortiment We zijn gaan testen en toen bleek dat de luxe soepen van de concurrent op het schap op vielen, terwijl die van ons niet eens werden gezien. Dat was aan leiding om een heel ander label te laten ontwerpen'. Brasser stelt dat voor een geslaag de weekendadvertentie allereerst een goed produkt nodig is. *Het be langrijkste is de ontwikkeling van het produkt. Dat is het begin van het verhaal.' Niet voor niets is de assortimentsmanager in de loop der tijd zeer betrokken geraakt bij zijn culinaire soepen: 'Ik ben ver antwoordelijk van het begin, de ontwikkeling van het produkt, tot en met het eind, het gebruik door de consument. Zo voel ik dat. Zit dat er niet in, dan doe ik iets niet goed.' Als de eerste tekenen ons niet bedriegen, dan hoeft Brasser zich over dit produkt weinig zor gen te maken. De supermarktma nagers van AH-winkels hebben in middels hun eerste bestellingen gedaan: 185.000 blikken voor de eerste actieweek. '"En dat is zeer veel voor een soep die zo nadruk kelijk aan de bovenkant van de markt zit.' 's Lands grootste kruidenier gaat op de kleintjes letten. Met die slogan introduceerde Albert Heijn in januari 1981 een nieu we manier van reclame maken in de levensmiddelenhandel. Tien jaar later is 's lands groot ste kruidenier' nog steeds actu eel. Waar andere supermarkten de na druk bleven leggen op prijs, zocht AH het daarnaast in het verbete ren van het imago van het bedrijf. Woor de communicatie over prijs stelling van AH gebruik je andere produkten dan voor communicatie over service. Wanneer ik wil vertel- len dat AH innovatief bezig is, dan laat ik dus een mango in de adver tentie zien.' Tekstschrijver Hans Moltzer van reclamebureau FHV/BBDO was tien jaar geleden één van de bedenkers van die nieu we benadering. Terugkijkend stelt hij: 'Albert Heijn is voor het Ne derlandse publiek een persoonlijk heid geworden met een flinke dosis humor en understatement.' Voor Moltzer blijft het na tien jaar nog altijd boeiend om voor Albert Heijn te werken: 'Het is een fantastisch bedrijf, waar heel veel kan. Als ik voor een advertentiecampagne voor sinaasappels wil dat AH ova len sinaasappels ontwikkelt, dan is dat bij wijze van spreken nog mo gelijk.' John Grooteman van AH Commu nicatie benadrukt het feit dat Al- bert Heijn er iedere keer in slaagt om een gesprek met de klant aan te gaan. De kruidenier zorgt goed voor zijn klanten. Niet alleen met scherp geprijsde produkten en een goed assortiment, maar ook met interessante wetenswaardigheden over die produkten of assortiment. 'Als je de advertentie leest, krijg je antwoord', aldus Grooteman. Dat humor daarbij een belangrijke rol speelt, is vanzelfsprekend. 'Maar', stelt John Grooteman met klem, 'niet alleen de advertentie bepaalt het succes van AH. Dat doen voor al de mensen in de winkel. Wat je belooft aan sfeer en kwaliteit te kunnen bieden, moetje in de prak tijk waarmaken. Dat kan niet zon der de goede en gekwalificeerde mensen die in de winkel werken. Ook hun uitstraling zie je als het ware terug in de advertenties.' V.l.n.r. John Grooteman, Kees Koomen, Anja Corts smaak van slagroom. Daar komt soep al helemaal voor u hebben U hoeft er niets meer aan toe angzaam, al roerend opwar- enige dat u hoeft te doen. u alvast uitproberen, want rlijke soep is sowieso iets i feestdagen. i dat geldt dan meteen ook i vier andere nieuwe soepen. m te beginnen onze kreeft-room- et recept is klassiek. Bouillon, slag- omatenpuree, cognac, Madeira, kreeft en i spelen er een hoofdrol in. ogeen verrukkelijk soepje is de kervel-room- e typische kruidige kervelsmaak komt hier at z'n recht. En 't druppeltje Pernod, dat we bijgedaan hebben, maakt 'm echt exclusief, vierde, nieuwe roomsoep is de broccoli- achtgroen van kleur en zachtsmeuïg van omt ook weer door de slagroom, die ook rrijkt. Dat neemt natuurlijk niet weg, dat je ook zonder slagroom een voortref felijke soep kunt maken. Probeer onze nieuwe heldere ossestaart- soep maar eens. Daar hebben we in ons enthousiasme niet alleen een scheutje Madeira, maar ook nog een beetje sherry en rode wijn door gedaan. Maar genoeg gepraat, 't Wordt tijd om te gaan proeven. En oh ja, vergeet niet langs de Zaanse te gaan. Dan kunt u de mosterdmolen met uw eigen ogen zien. Geen gewone soepen, maar een ware delicatesse.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 7