m Ahold A Al 45 jaar actief in goede tijden en slechte tijden Winkeldiefstal JUBILERENDE WALVIS GEEFT WATERBED AAN PINOKKIO Ahold Vastgoed zelfstandig Winkelsluitingswet Het personeelfonds DC Tilburg viert 20-jarig jubileum Ontstaan Vrijwillig AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1991" Ze verzorgen een bloe metje bij huwelijk, een fruitmand bij ziekte, een graftak bij overlijden. Dat is een onder deel van het werk van het personeelfonds, dat afgelo pen maand 45 jaar bestond. Toch zijn er Ahold-medewer- kers die nooit van het perso neelfonds hebben gehoord... 'Dat klopt,' zegt penningmeester Dick Jonker. 'Wij blijven op de ach tergrond. We gaan niet van de da ken schreeuwen wie we zijn en dat we zulk goed werk doen. Wat dat betreft timmeren we niet erg aan de weg.' *Maar dat is ook niet no dig,' vult voorzitter Frans Petra aan. 'Het personeelfonds moet zich juist bescheiden opstellen. Wat persoonlijke aandacht. Een kleine attentie. Geen toeters en bellen. Wij zijn vrijwilligers die met vrij willige bijdragen van medewerkers proberen deze jachtige tijd een stukje collegialiteit aan de dag te leggen. Dat is iets dat zo vaak ont breekt in grote bedrijven. Maar bij ons werkt het nu al 45 jaar.' Om dit eigen jubileum te vieren trok het voltallige bestuur erop uit naar Baarle-Nassau. Drie bussen sterk kwam men aan op landgoed Scha- luinen. Daar werd een middag en avond doorgebracht met activitei ten als midgetgolf, bowlen, kruis- boogschieten en last but not Twintig jaar startte DC Tilburg met on geveer 65.000 colli per week. Nu is dat uitgegroeid tot maar liefst 1.050.000 colli per week. In het begin distribueerde Tilburg het kruidenierswarenassortiment en was er een depot voor ac cijnswijnen. In twintig jaar is er echter een hoop veranderd. De accijnsvrije ruimte is verdwe nen, een bieren- en frisdranken assortiment is toegevoegd, een afdeling voor gekoelde produk- ten en een afdelingfust/emballa- ge/pallets/retouren (FEPR) is toegevoegd en het wekelijkse ac tie- assortiment is naar Tilburg verplaatst. Ook het aantal medewerkers is aanzienlijk toegenomen. In het begin werkten er 175 men sen. Nu, eind 1991 zijn dat er al 600 geworden. Begin november is in Tilburg feest gevierd. Een feestavond voor medewerkers waar Anita Meijer en Lee Towers optraden was het hoogtepunt. Op de offi ciële jubileumdag, 4 november, kregen alle medewerkers gebak en is een nieuw boekje gepre senteerd over het DC in Tilburg. least: een Breugheliaans eetfestijn. 'Maar wel met mes en vork, hoor,' zegt de voorzitter. Dick Jonker (I) en Frans Petra De bakermat van het personeel fonds ligt in de toenmalige fabriek van Albert Heijn oostzijde van de Zaan. Er werd in deze fabriek niet alleen beschuit gemaakt, maar ook chocolade en vermicelli etc. Het was een hechte gemeenschap. Ie dereen kende elkaar. En het is dan ook geen wonder dat hier het idee ontstond om bij zieke collega's eens op bezoek te gaan en iets aardigs mee te nemen. Door de groei van de onderneming onstonden er meerdere onderdelen zoals: DC's, slagerijen, bloemen- en groente centrales, productiebedrijven en kantoren. Maar de goede gewoonte bleef van kracht. Hoe groot en ver spreid ook: elk onderdeel dat deel neemt, heeft zijn eigen afvaardi ging in het algemeen bestuur. 'Dat betekent dat we met 65 man nen en vrouwen zijn', zegt Dick Jonker. Op de vraag waarom de fi lialen niet bij het personeelfonds zijn aangesloten, is het antwoord kort maar krachtig: 'Dan is het niet meer te hanteren'. Bovendien hebben veel filialen een eigen per soneelsvereniging of iets dergelijks die in voorkomende gevallen aktie onderneemt. ken komt te liggen. Wil hij of zij niet meedoen: even goede vrien den. Maar gelukkig hebben bijna alle medewerkers zo'n bedrag er wel voor over.' In totaal werkt het PF met een budget van ongeveer 150.000 gulden. 'Het wordt ook steeds drukker,' zegt de voorzitter. "We kunnen de landelijke trends precies terugzien in onze activitei ten. Er wordt weer meer getrouwd, er gaan steeds meer mensen met de VUT. Ook ziekte komt helaas steeds meer voor.' Er is dus werk aan de winkel voor de 65 perso- neelfondsmedewerkers, wat gezien de reacties in een grote behoefte voorziet,' zegt Dick Jonker, 'We krijgen elk nieuwjaar weer brieven of kaarten met dankbetuigingen en aanmoedigingen om door te gaan. En dus gaan we door! Winkeldiefstal wordt een steeds groter pro - bleem. Recent onderzoek laat zien dat van de 100 winkeldieven er in Nederland ge - middeld 10 betrapt worden. Vijf hiervan worden er aangegeven en uit eindelijk veroordeeld. In de hoofdstad be sliste de rechtbank-president dat Albert Heijn een winkeldief de toegang tot een fili aal mag ontzeggen. Wij vinden dit een juiste beslissing. De waarde van de diefstal speelt geen rol, want ook bij diefstal is het zo dat vele kleinen één grote maken. Per jaar leveren diefstallen voor AH een ver liespost op van 20 miljoen gulden.Wie in een winkel werkt, wordt op een zeker ogenblik geconfronteerd met diefstal of voorbereidin gen daartoe. Er is dan maar één juiste ma nier van handelen. De procedure volgen die per winkel daarvoor staat. Door oplettendheid en tijdig ingrijpen kan iedereen die in een winkel werkt meehelpen het aantal diefstallen terug te dringen. De komende tijd zal ook in Flitsen meer aandacht aan winkeldiefstal geschonken worden. Hoofdredactie Flitsen Een soort waterbed met een speciale muziek- en trilvloer, waardoor kinderen passief muziek kunnen ervaren met het hele lichaam. Dat was een van de cadeaus die manager Willem Zandt van het jubilerende Ahold- restaurant 'De Hoop op d'Swarte Walvis' vorige maand kon aanbie den aan de geestelijk gehandicapte kinderen van het kinderdagverblijf Pinokkio in Zaandam. In het kader van het 25-jarig be staan van het restaurant was van elke fles wijn die tussen januari en oktober in de Walvis werd ver kocht, f 1,50 bestemd voor cadeaus voor het kinderdagverblijf. Behal ve het waterbed kon Zandt onder meer ook een bijzondere speeltafel en diverse bijzondere muziekin strumenten cadeau doen, waaron der een speciaal orgel waarvan het bespelen geen speciale motorische of muzikale vaardigheden vereist. De overhandiging van de cadeaus aan de kinderen van Pinokkio was voor Zandt één van de hoogtepun ten van de jubileumviering. hold Vastgoed bv, voorheen een Ahold-concemdienst on der de naam Dienst Onroerende Goederen, is vanaf 7 ok tober een zelfstandig opererende werkmaatschappij van Ahold. 'Het personeelfonds kan haar at tenties bekostigen door een vrijwil lige bijdrage van de deelnemers met een maximum van f 2,25 per periode,' legt Frans Petra uit. Bin nenkort staat alles ook in een fol der vermeld die bij personeelsza- Onlangs ging de Tweede Kamer accoord gaat met het wetsvoorstel over verruiming van de winkelopeningstij den. Wanneer ook de Eerste Kamer accoord gaat, zullen Albert Heijn-winkels door de week open kunnen blijven tot 18.30 uur. De afgelopen maanden is in de meeste AH-winkels besproken hoe openstelling tot 18.30 uur op vrijwillige basis te realiseren is. Ook is bekeken welke nieuwe roosters door de medewerkers het meest aantrekkelijk gevonden worden. Uit deze gesprekken is gebleken dat langere openstelling op basis van vrijwilligheid mogelijk is. Behoudens uitzonderingen, zal geen gebruik gemaakt worden van de mogelijkheid om op zaterdagen tot 18.00 uur open te blijven. Gall Gall en Etos staan op het standpunt dat zij niet het voor touw zullen nemen als een verruiming van de winkelopeningstij den mogelijk wordt. Per vestiging zal, afhankelijk van de locatie, bekeken worden of een latere sluitingstijd noodzakelijk is. Verwacht wordt dat de wet niet vóór begin volgend jaar in wer king treedt. Pas rond die tijd zal de Eerste Kamer haar oordeel geven over het wetsvoorstel. Volgens Dick Zwart, directeur van de nieuwe bv, biedt de verzelfstan diging meer mogelijkheden om winstgevende projecten te realise ren. "We hoeven ons nu niet meer uitsluitend te richten op de ver werving van panden voor AH, Etos en Gall Gall. We kunnen ook, wanneer dat lucratief is, aanslui tend winkelpanden voor derden ontwikkelen. Maar we zullen ons blijven richten op de detailhandel, want op dat gebied ligt onze ken nis en ervaring,' aldus Dick Zwart. Ahold Vastgoed heeft inmiddels ook een eigen logo. Ahold Vastgoed

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 3