Honderdduizendste gehuldigd B Magische grens AH-logo 25 jaar Dikke vette kus Kroon op het werk AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1991 1 rika van Ankeren is de honderdduizendste Ahöld-medewer- ker. Dat heeft ze geweten. Haar eerste maand als cassière in Albert Heijn-filiaal 1006 is er één om nooit te vergeten. I Amper in een AH-jas geholpen j door haar nieuwe collega's, I kreeg zij op 23 oktober een dele gatie van de Raad van Bestuur en de AH-directie op bezoek. En I zoals dat hoort bij een derge- I lijke gelegenheid, komen ze niet met lege handen, Pierre Everaert biedt haar de grootste mergpijp ter wereld aan èn een cheque voor een vakantie voor het hele gezin in een vakantie- j park. j Het is een gezellige ontvangst daar aan de Helmholtzstraat in j Amsterdam. Het Albert Heijn- filiaal laat zich duidelijk van j zijn beste kant zien. De vloeren geboend, de vakken gevuld en vrolijke medewerkers met cor- I sages op het rever. Het ont- j vangst-comité geeft er nog een extra bijzonder en officieel tin tje aan. De medewerkster om i wie het allemaal te doen is, wacht in de kantine volledig ontspannen op de dingen die komen gaan. Wanneer de 'hoge gasten' de kantine binnenkomen, neemt de spanning voelbaar toe. Na het gebruikelijke schudden van handen is het woord aan Pierre Everaert, voorzitter van de Raad van Bestuur van Ahold. 'Het is voor het eerst in de Ahold-geschiedenis dat we de magische grens van honderd duizend medewerkers over schrijden. Een mijlpaal waar we trots op kunnen zijn.' De laatste jaren heeft Ahold een heel ster ke groei doorgemaakt in het aantal medewerkers. Met name door de overnames van de win kelketens in de Verenigde Sta ten heeft de groei een ware vlucht genomen. In de laatste vijf jaar is het aantal bijna ver dubbeld en is het nu gekomen op honderdduizend. Vanaf de 98.000 zijn we op het hoofdkan toor dagelijks de score gaan bij houden. Een spannende bezig heid', aldus Pierre Everaert. In zijn toespraak wil de be stuursvoorzitter graag 'de sym boliek van de dag benutten', zo als hij dat noemt. Hij doelt daarmee op Erika van Ankeren. Als moeder van een tweeling heeft zij besloten te willen blij ven werken en wel in deeltijd bij AH. 'Het toont nog eens dat het werk in een supermarkt, het dagelijkse contact met en de service aan de klanten mensen aanspreekt. Het is een fantas tisch vak, zeker ook voor een moeder met twee kinderen. 'Hierna haalt Pierre Everaert een kleine verrassing uit de bin nenzak. Een cheque voor het verblijf van een week met het hele gezin in een Nederlands vakantiepark naar keuze, be stemd voor de honderdduizend ste medewerker. Vervolgens krijgt Erika een groot mes aan gereikt om de speciaal voor haar gemaakte grootste mergpijp ter wereld, een product van Albro Bakkerijen Zwanenburg, aan te snijden. Maar ook Erika heeft iets voor Pierre Everaert meegeno men. Tot dan toe ontvangt Eri ka alle aandacht met een stra lend gezicht. Nu is het de beurt aan haar. Nadat zij een grote bos bloemen in ontvangst heeft genomen, stapt ze met een fles wijn in de hand op Pierre Ever aert af. Trots toont zij het etiket waarop haar foto staat afge beeld. Dat is het geschenk dat supermarktmanager Wim Buis van filiaal 1006 speciaal voor deze dag heeft laten maken. V.I.n.r. Pierre Everaert, Erika van Ankeren, haar man en haar twee kinderen, Wim Buis Het Albert Heijn-logo bestaat 25 jaar. Een vrij bijzonder jubileum, want het gebeurt maar zelden dat een beeld merk het zo lang uithoudt zonder wij zigingen. Egbert Jonker, hoofd Vorm geving Ahold en indertijd nauw be trokken bij de totstandkoming van het logo, spreekt dan ook van een "klein wondertje'. 'Het ontwerp is tijdloos ge bleken. In 1966 dachten we dat het vijf of hooguit tien jaar zou meegaan, maar het is nog steeds actueel. Dat is een compliment aan de ontwerpers.' 1910-1935 Ja )VOOR KWALITEIT^ 1935-1955 1955-196^ De redactie van Flitsen ontving vorige maand een mooie brief van AH-mede- werkster Wendy uit Capelle, met het verzoek om haar vriend Jeroen, die bij AH in Purmerend werkt, via 'Flitsen de groeten te doen. Normaal gespro ken beginnen we daar niet aan, maar vooruit, bij wijze van uitzondering dan: Lieve Jeroen uit Purmerend, Groetjes, viel liefs en een dikke vette kus van je Wendy uit Capelle. Het zal je maar gebeuren. Je hebt net I je eigen stalhouderij en wordt officieel gevraagd om de koningin rond te rij den in een van je koetsen. Het over kwam René te Wierik uit Olst. In het dagelijks leven is hij administratief medewerker bij Meester Wijhe, maar i elk uur dat hij daar niet is, besteedt hij aan zijn eigen bedrijf. Met z'n 24 jaar is René de jongste stalhouder van Nederland. 'Eigenlijk is het een ouderwets beroep' zegt hij. "Maar overal waar ik kom tij- dens trouwerijen of jubliea, trek ik j veel bekijks. Alleen het geluid van de 1 koets en het geklak van de hoeven is al j heel bijzonder. Ja, als ik de straat in i rijd, staan er altijd mensen langs de i kant van de weg.' Geen wonder, want René 's witte trouwkoets is een fraai stuk antiek, een 125 jaar oude trouw- coupé van Nederlandse makelij. Waar de 50.000 gulden. 'Een echte Hermans' zegt hij met enige trots. 'Er bestaan er nog drie van, maar die van mij is de enige die nog rijdt. De andere staan in musea.' Behalve zijn koets springen ook zijn twee 'meisjes' in het oog. 'Polly en Beauty zijn echte parade- paardjes. 'Friezen', volbloed Neder landse raspaarden.' Vanaf het moment dat hij kon lopen, is René met paarden in de weer geweest. Hij volgde men-cursussen en koet- sierslessen. In mei van dit jaar werd hij plotseling opgebeld. 'De koningin moest een werkbezoek af leggen aan Salland, de streek waar ik René te Wierik op de bok Het AH-logo werd ontworpen door het toenmalige Engelse bureau Allied Industrial Designers. Na een jaar bleek dat 10% van de Nederlanders het AH-logo al herkende. Tegenwoor dig weet ruim 90% dat het logo staat voor Albert Heijn. De herkenbaarheid ligt op hetzelfde niveau als bijvoor beeld de schelp van Shell of het beeld merk van VW. Tot 1966 waren er bij AH verschillende andere beeldmerken in gebruik. Het eerste, de letter H in de A op een rond vlak, dateert al van 1910. In de jaren dertig kreeg AH een logo met robuuste, driedimensionale letters, halverwege de jaren vijftig ge volgd door een soort TV-scherm met het hofleveranciersmerk en zwierige initialen. Het ontwerp van het huidige logo kostte indertijd f 8000,- en geen half miljoen zoals een hardnekkig gerucht wil. Jonker: 'Het heeft zijn geld inmid dels wel opgebracht en het zit ons na 25 jaar nog steeds niet in de weg. Het eind is in ieder geval nog niet in zicht, hoewel je er wel regelmatig kritisch naar moet blijven kijken.' woon. Een van haar activiteiten was een bezoek aan De Duurse Waarden, het grootste natuurreservaat van Ne derland. Daar heb ik haar 35 minuten rondgereden.' Omdat behalve de ko ningin ook andere prominenten de rit- moesten meemaken, werd gekozen voor een Landauer, een ruime koets, waar gemakkelijk vier mensen in kun nen. Het had echter nog enige voeten in de aarde om Hare Majesteit in de koets te krijgen. 'Ze had toen net haar been gebroken,' legde René uit. 'Ik had speciaal een op stapje laten maken. Maar de rit is haar wel bevallen, hoor. Na afloop wil de 'de kolonel', die alles regelt, haar meteen in een auto duwen, maar zij kwam speciaal nog bedanken. 'En ook de meisjes' zei ze. Ze had onderweg ge hoord dat ik ze steeds zo noemde. Vort, meisjes. Ho, meisjes. Weet je dat ze al sinds 1969 beschermvrouwe is van het Frieze Paarden Stamboek?' René en zijn 'meisjes', een mooi span.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 2