GELDERMALSEN DRAAIT Jan Andreae benoemd tot president Albert Heijn Kadotip zie pagina 9 IN DIT NUMMER Samenwerking GVA Export en Finast De beste Soepblik in het gras Opdracht Personeelfonds ai- Spoedoperatie Schotland Sinterklaas Door carrousels enorme tijdsbesparing 48 jaargang GVA Export is gestart met de export van Finast huis- merkprodukten vanuit Ame rika naar Curasao. De produkten worden afgeno men door Consales, die de pro dukten distribueert naar super markten op verschillende eilan den in het Caribisch gebied. Consales heeft al Albert Heijn huismerkprodukten in het as sortiment. 'Het is voor het eerst dat produkten van een Ameri kaanse supermarktketen van Ahold worden geëxporteerd', al dus Friso Coppes van GVA Ex port, Engelstalige etikettering maakt de Finast produkten ge schikt voor een groter gebied dan de AH-produkten. GVA Ex port verwacht nog meer export markten te vinden voor de Fi nast produkten. Volgens beleggers, finan ciële analisten en finan ciële pers heeft Ahold van alle bedrijven in Ne derland de beste afdeling Investor Relations. Dat blijkt uit een onderzoek van het bureau Rematch. De afdeling Investor Relations verzorgt de contacten met de buiten wereld voor zover het fi nanciële gegevens be treft. Op een tweede en derde plaats eindigden respectievelijk Konink lijke Olie en Wolters Klu- wer. De Raad van Bestuur van Ahold heeft Jan Andreae, momenteel verantwoordelijk voor AH-Operations, per 1 januari 1992 benoemd tot president van Albert Heijn. Na het terugtreden van Jeroen Hunfeld als voorzitter van de AH-directie in april van dit jaar, nam Fritz Ahlqvist, lid van de Raad van Bestuur, de voorzittersfunctie tijdelijk waar. In het afgelopen halfjaar is er meer duidelijkheid geko men over de strategie van Al- bert Heijn voor de komende jaren en de daarvoor noodzake lijke organisatie. Op de super- marktmanagersdagen is hier aan al enige aandacht besteed en zijn enige korte termijn plannen in actie overgegaan. Jack Voskamp, die in april dit jaar zijn directeursfunctie bij Marvelo inwisselde voor de por tefeuille Personeel Organisa tie bij AH, zal van Jan Andreae de leiding over Operations over nemen. Mededelingen over de opvolging van Voskamp zijn nog niet be schikbaar. Wel werd bekend dat Paul Jansen en Anton Innemee per 1 januari 1992 tot adjunct directeur bij Abert Heijn zullen worden benoemd. As reactie op zijn benoeming tot president gaf Jan Andreae Flitsen het volgende commen taar: 'Leiding kunnen geven sa men met mijn collega's in de di rectie aan zoveel enthousiaste Abert Heijn medewerkers is een fantastische opdracht. We weten nu waar we met AH in de komende jaren naar toe willen. Onze enorme kennis en erva ring op allerlei niveau's gaan we nog eens extra ontwikkelen, zodat de consumenten ook in de toekomst onze winkels als de beste plaats blijven zien voor him boodschappen. Dat zie ik als mijn nieuwe opdracht en daar hebben we iedereen in on ze organisatie bij nodig. Werk aan de winkel.' De nieuwe president van AH tussen RvB-Ieden Pierre Everaert en Fritz Ahlqvist Alleen Nederlanders eten speculaas. Een koekje dat onder meer bestaat uit witte peper en kruidna gel. De geschiedenis van dit typische Sinterklaas- produkt. Zie pag. 4. 'Er wordt meer getrouwd, er gaan steeds meer men sen met de VUT. Ook ziekte komt helaas meer voor.' Na 45 jaar is er nog volop werk voor het per soneelfonds. Zie pag. 3. Een interview met de voorzitter en de secreta ris van de COR over de WAO. 'Alleen de vinger aan de pols houden is niet voldoende.' Zie COR pagina. Alle Gall Gall filiaalma nagers kwamen twee da gen bijeen in Schotland. Sterke plannen, sterke drank en sterke verhalen. Zie pag. 12. In het nieuwe Lande lijk Distributiecentrum van AH in Geldermal- sen draaien sinds kort de geautomatiseerde carrousels. De carrou sels nemen een deel van het orderverzame- len over. Produktieleider Hans Hendriks: 'Op dit moment worden zo'n 1800 artikelen verzameld met de carrousels. De produkten die via de caroussel verzameld wor den zijn de wat kleinere artike len, voornamelijk non-food. De kans op fouten is vrijwel nihil met dit systeem, het werkt snel ler en het geeft de mogelijkheid om per assortimentsgroep te werken. De kratten kunnen zo gevuld worden dat de medewer kers in de filialen de gelijksoor tige produkten vaker dan voor heen bij elkaar vinden. Dat bespaart dus ook tijd in de win kels bij het vullen van de schap pen.' Pas begin volgend jaar zal het LDC officieel geopend wor den. In het januari-nummer van Flitsen zal een uitgebreide re portage over het LDC worden opgenomen. Er komt heel wat voor kijken voordat wij de AH- weekendadvertentie kun nen lezen in de Neder landse dagbladen. De makers vertellen hoe de advertentie van deze week tot stand is geko men. Zie pag. 6 en 7. MÊÊmmnÊmÊmmmmmhum NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV november 1991 De leermeester van Rembrandt was Pieter Lastman. Van 7 decem ber tot 16 februari zijn in Museum 'Het Rembrandthuis' in Amsterdam 40 topstukken van Lastman te zien. Deze tentoonstelling werd mede door Ahold mogelijk ge maakt. Meer hierover in Flitsen december. nummer 10

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 1