'Dat is het Gall Gall gevoel' 12 Collegiaal Johnnie De 350 Gall Gall filiaalmanagers hielden hun jaarlijkse bijeen komst dit jaar in Schotland. In drie groepen, verdeeld over drie weekends, werden zij geïnformeerd over de plannen voor vol gend jaar. Eind oktober ging de eerste groep. 'Let op. We gaan het maken volgend jaar,' zei regiomanager Wim Ringeling. 'Je ziet het aan de plannen en aan de gezichten. Dat is het Gall Gall gevoel.' Digestief Goud Zeewier AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1991 Sterke plannen, sterke drank en sterke verha len vormden de hoofdbe standdelen van de Gall Gall dagen. In Aviemore, middenin de Schotse hooglan den, kregen de filiaalmanagers te horen dat het goed gaat met Gall Gall, maar dat het de komende jaren toch nog een stuk beter kan en moet. Na de overname van Impodra heeft Gall Gall zijn marktaandeel vergroot tot 22%. Dat levert on der andere voordelen op op het gebied van inkoop en distribu tie. Nieuwe initiatieven om de service en de kwaliteit te verbe teren kwamen aan de orde, zo als een nieuwe reclamecampag ne, een uitgebreider wijnassor timent en een winkelinrichting met meer schapruimte en meer sfeer. De presentaties werden verzorgd door Wim Smit (Opleidingen), Tom Heidman (Commercie) en Bouke van der Meij (Operations). 'De macht van de winkel' was de rode draad in de presentatie van Bouke van der Meij. Ook Wim Smit benadrukte de sleutelrol van de filiaalmanager. 'De voor zetten komen van het hoofd kantoor, maar jullie moeten scoren.' En dat allemaal onder het nieuwe motto 'Gall Gall, altijd iets bijzonders.' De Haagse filiaalmanagers bij elkaar Schotse Hooglander 'Ik heb een mooi Impodra ver haal gehoord,' was de eerste re actie van Johan van Duyn, franchiser in Breda en ex- Impodra, op de presentatie van het mangementteam. 'Een gro ter accent op wijn, een proef met bezorgservice en regelma tig wat extra's doen in de win kel. Dat spreekt mij wel aan. Aan die nieuwe regels en proce dures wennen we wel.' Eike Smit, franchiser in Zandvoort: Wooral in 'iets extra's doen' heb ik vertrouwen. Ik heb bijvoor beeld een etalagepop. Die wordt door mijn vrouw gekleed als Sinterklaas, carnavalsvierder, paashaas, sneeuwpop, net hoe het uitkomt en wat voor drank we er bij willen zetten.' Het recreatieve hoogtepunt van de eerste dag was een Schots diner, begeleid door trommels, doedelzakken en sprekers met kilts en kniekou sen. Volgens oude Schotse ritu elen werd de 'haggis', een prut telende schapenmaag, aangebo den aan stamvader Matti Emondts. Eveneens volgens de traditie werd de afschuwelijke smaak van de 'haggis', die ove rigens best mee viel, wegge spoeld met de 'dram', een glaas je whisky. Ook aanwezig bij het diner was het evenbeeld van Johnnie Walker, qua figuur en uitdossing niet te onderschei den van de wandelaar op de be kende fles. Johnnie bleef gedu rende de twee dagen voortdu rend in de nabijheid van de fili aalmanagers. Johnnie Walker is het bekendste merk van United Distillers, een belangrij ke leverancier van Gall Gall, die de trip naar Schotland mede mogelijk maakte. Claudia van Dongen (I) uit Bade en Gre de Lijster uit s-Gravendeel proeven de Na de maaltijd konden een zes tal Classic Malt whisky's ge proefd worden. Deze whisky's, met elk hun eigen karakteris tieken, zijn bij uitstek geschikt als digestief na de maaltijd. Experts van United Distillers gaven uitleg. Eén van de jong ste filiaalmanagers, Claudia van Dongen uit Bladel, wilde de Glenkinchie wel eens proberen. 'Ik ben over het algemeen meer geïnteresseerd in wijn dan in gedistilleerd, maar bij whisky vind je veel van de verscheiden heid terug die ook het wijnvak zo boeiend maakt. Net als een wijn moet een whisky passen bij je persoonlijkheid en bij het moment van drinken.' Kees Visser uit Rotterdam, die sinds hij de likeuristencursus volgde een passie heeft voor whisky, V.l.n.r. Piet van der Helm (Den Haag), Johnnie Walker en Ton van Duivenbode (Den Haag) De Cardhu distilleerderij proefde de Dalwhinnie en de Cragganmore. 'Die kende ik nog niet. Ze zijn niet te krijgen in Nederland. Vooral de Dal whinnie beviel mij wel. Mooi zacht.' De sfeer steeg intussen naar grote hoogte, waarbij voor al de Hagenaren zich lieten gel den. Was het Haagse bluf of ge woon heimwee toen uit 35 kelen het Den Haag, die mooie stad achter de duinen' opklonk? Terwijl de Hagenaren de polo naise inzetten, werden vooral aan de Rotterdamse tafel de sterke verhalen verteld. Maar als Wim Ringeling, regioma nager Rotterdam, gevraagd wordt naar het belang van deze dagen, is hij volledig serieus. Det aardigste van deze dagen vind ik eigenlijk dat je eens op een andere manier met je eigen mensen in contact komt. Je leert elkaar op een andere ma nier kennen, iedereen is vrijer en losser. De integraties hebben we nu zo goed als achter de rug en dat betekent het einde van een hoop onwennigheid, mis verstanden en irritaties voor velen. Op het hoofdkantoor heb ben we elkaar helemaal gevon den, we weten goed welke rich ting we op willen en dan kan het niet anders dan dat de vonk over slaat naar de filiaalma nagers. Nou bof ik toch al, want ik heb een gouden team van Rotterdammers, die geven meer dan 100%.' Op maandagmorgen vertrokken de bussen voor een tocht door de prachtige, in herfstkleuren gehulde, Schotse hooglanden. Reisdoel is de bekende distil leerderij van Cardhu. Daar werd allereerst een bedrijfsspel gespeeld, waarbij de filiaalma nagers zich in groepjes moesten buigen over stellingen met be trekking tot Gall Gall. Later werden de uitkomsten nog eens in de grote groep bediscus sieerd. Gall Gall directeur Matti Emondts: 'Dit spel was in ieder geval leerzaam voor ons. We willen graag weten hoe de filiaalmanagers denken over za ken als werkoverleg, actieplan nen, de inbreng van de onder nemingsraad en dergelijke. En hopelijk was het ook leerzaam voor de filiaalmanagers.' Na het spel kwamen de whisky kenners uitgebreid aan hun trekken. De malt whisky's van Cardhu worden onder andere gebruikt voor Johnnie Walker, een 'blended' (samengestelde) whisky. Whiskyliefhebber Kees Visser trok de afgelopen zomer met zijn tent door Schotland en bezocht toen al zo'n 10 distil leerderijen. 'De Cardhu is één van de toppers. Wat ze hier la ten zien en vertellen is voor mij bijzonder interessant. Ik heb zelf 13 malt whisky's in mijn assortiment. Pure malt whis ky's zijn duur omdat ze vaak 10,12 jaar oud zijn. Toch ver koop ik er steeds meer van. Je hebt veel smaaknuances, dat loopt van licht en rokerig naar jodium. Bepalend voor de smaak zijn de produktiewijze, turf- of zeewiergestookt, en de manier van lageren.' Na een boeiende uiteenzetting van de expert van Cardhu en het rui ken van verschillende malts, gingen de filiaalmanagers rich ting Aberdeen, waar het vlieg tuig op hen wachtte. 'Ik heb veel opgestoken, maar vooral twee fantastische dagen gehad,' zegt Ab van Hees, filiaalma nager Dordrecht, in de bus. 'Normaal gesproken heb ik al leen met mijn 5 collega's in Dordrecht contact en af e'h toe komen we met 15 man bijeen in een regiovergadering. Maar hier heb ik heel wat nieuwe col lega's leren kennen en boven dien merk je door de enorme sfeer pas goed in wat voor orga nisatie je meedraait.'

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 12