Massale opkomst Dam tot Jamloop J Drie keer het viaduct op en neer AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1991 vervolg van pagina 1 Bij de 13 lopers van DC Zwolle zitten zeker kandidaten voor het Ahold-topteam. Contactper soon Mark Ligthart: 'Ik ken ie mand die vier keer per week, voor hij naar zijn werk gaat, anderhalf uur loopt. Verder hebben we hier twee triatleten en een marathonlo per.' Zelf is Mark, zoals de mees ten, speciaal voor de Dam tot Dam- loop gaan trainen: 'Ik maak gebruik van het trainingsschema dat ik via Ahold heb gekregen. Als ik me daaraan houd vertrouw ik erop dat ik de bezembus achter me kan houden.' Bert Eijkelkamp, contactpersoon voor alle Albert Heijn-onderdelen, bespeurt ook een serieuze voorbereiding bij de deelnemers. 'Er wordt gevraagd om trainings-en voedingsschema's en of er tijdens de loop wel verfris singen worden uitgedeeld en der gelijke.'Op de voorloop, die op 28 augustus plaats vindt in Assen- delft, zullen ongeveer 200 deelne mers verschijnen. De snelste lo pers komen in aanmerking voor het Ahold-topteam. De voorloop is niet alleen een selectie, maar is be doeld voor iedereen die samen met collega's de conditie eens uit wil testen. Over training, kleding, schoenen en dieet wordt op 20 au gustus 's avonds om 19.30 uur in formatie gegeven op het Ahold- hoofdkantoor, Albert Heijnweg 1, Zaandam. Tot slot een hint voor supporters die ook in de prij zen willen vallen. De Stichting Le Champion organiseert een spandoekenwedstrijd. Bel voor een aanmeldingsformulier 072- 620969. De enige Ahold-deelnemer van de Dam tot Damloop in de ca tegorie wheelers is Auke de Vries. Auke is coördinator van de chauffeurs op het Ahold-hoofdkantoor. Vorig jaar startte hij samen met zijn basketbalploeg, dit jaar heeft hij zich inge schreven via Ahold. Hoe ziet zijn voorbereiding eruit? 'Twee a drie keer per week train ik, maar dat is niet vaker dan nor maal', verklaart Auke. 'Het ver schil is dat ik de intensiteit opvoer naarmate de Dam tot Damloop dichterbij komt. Ik woon in de buurt van Akersloot. Als ik vroeger ging trainen, reed ik met een wijde boog om het viaduct heen dat daar ligt. Nu heb ik dat viaduct opgeno men in mijn trainingsprogramma. Als ik er drie keer op en af gegaan ben, dan zit ik er goed doorheen. Het is een ideale voorbereiding op het stuk IJtunnel in de Dam tot Damloop, want de lengte en het stijgingspercentage komen goed overeen. De IJtunnel ging ik vorig jaar in met een snelheid van 42 km/u, ik kwam eruit met een snel heid van 2 a 4 km/u. Op die helling wil ik dit jaar in ieder geval wat winst pakken.' Een kunst apart bij het wheele- ren is het sturen. 'Dat doe ik met mijn rechtervoet. Mijn linkervoet en mijn linkerarm kan ik niet ge bruiken. Een bocht na een heel snel, recht stuk is altijd gevaarlijk. Belangrijk is om je voet stil te hou den.' Wat is het leuke van de Dam tot Damloop? 'Het publiek langs de kant, dat is grandioos. Dat maak je bij geen andere wedstrijd zo mee. Als je 1 kilometer op weg bent, schreeuwen ze al 'je bent er bijna". Marjolein Voigt (21), cais sière II in Albert Heijn-fi- liaal 1025 Baarn: "We heb ben nog maar pas scanningkassa's in ons fili aal. Het is daarom vaak nog zoeken naar de streepjesco des op de verpakkingen. Meestal zitten ze op een hoekje, of onderop. Je kijkt er snel overheen. De bood schappen moeten met een vloeiende beweging over het ruitje gehaald worden. Het liefst iets erboven. Ik pro beer altijd een vaste snel heid aan te houden. Niet te snel, anders pakt-ie niet. Je werkt op het gehoor. Op de pieptoon. Het gebeurt regel matig dat een code niet pakt. Vorige week zat er op de deli-artikelen bijvoor beeld steeds een zwarte veeg over de codes. Dan kun je scannen wat je wilt, maar dan lukt het niet. Soms loopt er een vouw door de co de. Dan moet je de verpak king eerst strak trekken. Verpakt vlees gaat vaak moeilijk omdat de zak voch tig is. Pakken melk ook. Die veeg ik dan eerst droog met m'n hand. Aardappelen, de 5 kilo-zakken, zijn het zwaar ste. Meestal liggen ze ver keerd om op de band, dus dan moet je ze nog omdraai en ook. Vrijwel iedereen die werkt maakt gebruik van machines, werk tuigen of andere hulpmiddelen. In de ze serie vertellen Ahold-medewerkers over het gereedschap waar ze het meest mee werken. Deze maand caissière Mar jolein Voigt over haar scanningkassa: "Ik probeer altijd een vaste snelheid aan te houden. Niet te snel, anders pakt-ie niet." Het ruitje van de scanner maak ik zo'n zeven, acht keer per dag schoon met spi ritus. Dat moet wel, ja. Ver pakt vlees is vaak nat, uit zakken aardappels valt zand en klei en bospeen valt ook van alles uit. Het glas wordt daardoor hartstikke vies en dan werkt de scanner niet goed meer. Als een code he lemaal niet meer pakt dan tik ik de cijfers die onder de streepjes staan handmatig in, of de prijs en dan de WAG-toets. Een voordeel van deze kas sa's is dat je er recht voor zit. Qua beweging is het daardoor een stuk makkelij ker dan bij de oude kassa's. Met m'n rechterhand pak ik de boodschappen, dan pak ik ze over met m'n linker en haal ze over de scanner heen. Vroeger sloeg ik met m'n rechterhand de prijzen aan en met m'n linker pakte ik de boodschappen en duw de ze achter m'n rug de band op. Veel spierpijn gehad in het begin. Ik heb wel gehad dat ik in m'n slaap nog bezig was. Dan lag ik 's nachts boodschappenkarren vol af te rekenen. Tegenwoordig haal ik de boodschappen over de scanner en dat is het eigenlijk."

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 9