De Tuinen binnen vijf jaar naar vijftig winkels YAN'T SCHAP Witbier Albert Heijn-mand voor puzzelfreak Top Condition Mosselen 8 Wat is er te koop bij Albert Heijn? -AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1991 D A N I S H B L U E B L T O D E O E L K W A R K E T A S M B A E P I L E T I W R E G IJ T S R S D J E E I G N K A F R D E A O H A E O B E C N A G E L E I L O D L S L A I H A T F E R D N G D B A D V N A A S T H E E Z A K J E S R Y A R M H N A R K U R R E K E O L N E P E E E R O L E A S R I P L E T I R A C E E T P A A U R A I N A G R P U B P E E T M G R P T A W N Y P O R T R P R B U E R N F D O F E P I A E E A A A K I A S N N R T M N Z L V T L O P K H L O S P S O T Z L A L N G I A C A M E R I T A I I IJ IJ A I K S R A M O O R K O P D N E E C W Gall Gall heeft een heel breed bier assortiment: 15 merken pilsener, spe ciale Nederlandse bieren in 20 varië teiten, buitenlandse bieren in 40 variëteiten, alcoholvrije bieren en ove rige bieren. Uiteraard behoren niet al deze bieren tot het verplichte assorti ment. De bieromzet maakt ongeveer 12% uit van Gall Gall's totaalomzet. Wat zijn de laatste trends? Commer cieel assistent Mart van Dijk: 'Aller eerst de alcoholvrije bieren, die eind '88 nog maar 1% van de biermarkt uit maakten en nu al 9%. De witbieren, met als topper het Belgische Hoegaar- den, gaan bijzonder goed de laatste tijd. Het Nederlandse Valkenburgs Wit is ook een verrassend succes in dit segment. Meer in het algemeen kun je zeggen dat er een groeiende behoefte is bij de consument om eens een bij zonder, onbekend bier te proberen. On ze cadeauverpakking, een mooie kar tonnen doos die plaats biedt aan vijf verschillende bieren naar keuze, speelt daar op in en is een groot succes.' natuurvriendelijk geproduceerde produkten. Gemaakt van natuur lijke grondstoffen en met zo min mogelijk (chemische) toevoegingen. Aan de drogisterij werd ook een zo genaamde kruiderij toegevoegd. De formule sloeg aan en een tweede zaak onder de naam 'De Haagsche Tuyn' in Den Haag werd geopend. In de jaren erna werden winkels opgezet in Rotterdam, Tiel, Ede, Leeuwarden en Zoetermeer. De winkels kregen in hun naam altijd de vestigingsplaats mee. Zo is er dus sprake van De Tuin van Tiel tot en met De Tuin van Zoeter meer. Eind juli opende de Tuin van Arnhem zijn deuren. Nog dit jaar zullen ook in Roermond en Apel doorn winkels van start gaan. Sterke formule "Zo'n ontwikkeling komt natuur lijk niet vanzelf', verzekert Arend Hofland. Hij is 1 juli benoemd tot directeur van De Tuinen bv. "Dat heeft alles te maken met de formu le van de Tuin. Deze is door de hui dige generatie Van Vondelen ont wikkeld. En met visie. Stap voor stap is het assortiment aangepast en uitgebreid en is ook de inrich ting van de winkels geperfectio neerd. Er is iets ontstaan waar we zuinig op moeten zijn." Het assortiment is in grote lij nen in tweeën onder te verdelen. Zoals de naam al doet vermoeden gaat het om drogisterij-artikelen en kruiden. Als kruiderij variëren de produkten van medicinale-en keukenkruiden tot tientallen soor ten thee. De drogisterij biedt een breed assortiment aan homeopati- sche geneesmiddelen van gerenom meerde fabrikanten. Opvallend zijn de vitamines en voedingssup- Voor honden met een hekel aan luie ren heeft Albert Heijn een voedingslijn onder het huismerk Top Condition op de markt gebracht. De gezondheids trend in voeding was al eerder zicht baar bij hun bazen en bazinnen. Voor puppies, volwassen honden en oudere honden heeft AH's leverancier, in sa menwerking met diergeneeskundigen, speciale menu's samengesteld met een optimale verhouding aan essentiële voedingsstoffen. Voor iedere levensfa se de ingrediënten voor een topcondi tie. Sinds de introductie, enkele maan den geleden, zijn al zo'n 25% meer Top Condition-produkten verkocht dan gepland. Begin juli voegde Speciaalzaken Ahold (SpA) een waardevolle winkelketen aan de inmiddels respectabele lijst speciaalzaken toe. Drogisterijen/kruiderijen De Tuinen bv is een winkelformule waar gezondheids- en natuurprodukten een belangrijke plaats innemen. Op 24 juli werd in Arnhem het achtste filiaal geopend. Binnen vijfjaar wil men bij SpA doorgroeien naar een keten van vijftig tot zestig winkels. "De Tuinen heeft een professio neel opgezette formule waarmee je blij moet zijn wanneer je hem in bezit kunt krijgen", reageert Chris van de Broek, directeur van SpA, met enige trots. SpA wil graag groeien in de drogisterijbranche. Naast Etos, dat zich met de Etos Beauty Case winkels met name richt op schoonheidsproduktenis er in zijn ogen zeker plaats voor een drogisterijformule waarin ge zondheid centraal staat. "De con sument die zich steeds duidelijker wil onderscheiden vraagt om een dergelijke winkel. De gestage groei die De Tuinen heeft doorgemaakt, is daarvan het bewijs." Drogistenfaniilie De Tuinen startte een kleine tien jaar geleden met een eerste zaak in winkelcentrum Babyion bij het Centraal Station in Den Haag. Die eerste winkel kreeg de naam De Tuin van Babyion. Het was de dro gistenfamilie Van Vondelen die het wilde proberen met een nieuw idee achter de bekende drogisterij. Van Vondelen bemerkte een groeiende behoefte onder consumenten naar plementen die onder het eigen merk DiMedici worden gevoerd. Theesoorten Verder zijn er vele huid- en li- chaamsverzorgende produkten te verkrijgen. Een speciale plaats is ingeruimd voor de groep zoge naamde hypo-allergene produkten. Produkten die geen allergische re acties veroorzaken. Tenslotte heb ben de Tuinen ook een groot aantal veel gebruikte artikelen in huis, zoals snoep, (vooral drop) olieën, noten en gedroogde vruchten. Het aanbod in theesoorten mag er eveneens zijn. Enerzijds gaat het om theesoorten met gewoon een lekkere smaak. Anderzijds zijn er medicinale kruiden die als thee be reid een geneeskrachtige werking hebben. Adviseur De overname van De Tuinen bv door Ahold betreft de totale win kelketen. Goederen, winkels, per soneel, eigen merken, alsmede het verpakkingsbedrijf Ecofarm. De familie Van Vondelen als voorma lig eigenaar van De Tuinen zocht vorig jaar zelf contact met Ahold. Gezien de goede resultaten en de uitbreidingskansen waren zij op zoek naar een partner die de moge lijkheden in huis heeft om de keten verder uit te bouwen. Van den Broek: "Wij hebben kennis en ver mogen in huis om die uitdaging aan te gaan. Daarbij klikte het al vrij snel en hebben we elkaar ge vonden. Om de kennis van de fa milie Van Vondelen niet verloren te laten gaan en de waarden van een familiebedrijf niet uit het oog te verhezen, zijn we blij dat de heer Van Vondelen zich als advi seur aan SpA verbindt." Arend Hofland (r) met de me dewerksters van De Tuin van Arnhem Monique Ris- wick, Marion Jansen, Anja de Vreeze, Els Marcelis (be drijfsleidster). De oplossing van vorige maand was: 'The Fresh Company, de winkel vol lekke re ideeën.' Uit de goede in zendingen werd mevrouw S. Ger- ritsen-Langeraap, gepensioneerd AH-medewerkster uit Maarsen, als winnares geloot. Zij ontving een mand vol met produkten van The Fresh Com pany De mand met heerlijke produk ten ter waarde van 100,- komt deze keer van Albert Heijn. Lia van Ooyen van AH-filiaal 1128 in Vught stuurde de redactie van Flitsen deze zelfgemaakte puzzel, waarvoor onze dank. In deze puzzel zijn de namen van een aantal produkten opgenomen, die te koop zijn bij Albert Heijn. De woorden staan in alle richtingen geschreven en de letters van de woorden kunnen elkaar voor een deel overlappen. Probeer de gege ven woorden te vinden en streep ze door. Als u alle woorden hebt ge vonden, zult u zien dat er 29 let ters niet zijn aangestreept. Deze overgebleven letters vormen achter elkaar geschreven drie afdelingen van een Albert Heijn-winkel. Schrijf de namen van de drie afde lingen op een briefkaart en stuur deze onder vermelding van 'puzzel Flitsen augustus 1991' naar: Redactie Flitsen Albert Heijnweg 1 Kamer 249 1507 EH ZAANDAM Vergeet niet uw eigen naam, adres en telefoonnummer te vermelden. Vermeldt eveneens waar u werkt en het telefoonnummer waar u overdag bereikbaar bent. De uitslagen van de puzzel en de kleurwedstrijd uit de vakantie krant volgen in het septembernum- Delicatareep/ Theezakjes/ Broodjes/ W.C. eend/ Winterpeen/ Champig nons/ Tawny Port/ Kipkerriesalade/ Zult/ Tijgerwit/ Dopjesdrop/ Dille/ Kiwi/ Sherry/ Bananen/ Ham/ Soda/ Moorkop/ Paprika/ Raider/ Tartaar/ Mondwater/ Elegance/ Kwark/ Saté/ Konijn/ Sambal/ Dash/ Augurk/ Dreft/ Brinta/ Kip/ Vla/ Appels/ Peper/ Tompouce/ Danish blue/ Mars/ Worst/ Vloei/ Chantilly/ Pizza/ Rijst/ Gel Deze week (week 32) gaat in de tien AH-filialen met een bedieningsafdeling voor vis de verkoop van mosselen van start. Eigenlijk hadden de mosselen er al een maand eerder moeten zijn, maar door de koude voorzomer waren ze nog niet groot genoeg. Eind september zul len de mosselen in ongeveer 150 ande re AH-filialen, in de zelfbediening, verkrijgbaar zijn. Verse mosselen in de schelp worden verkocht in plastic bak ken van 2 kilo en verse, gekookte mos selen worden in een 250 grams verpak king verkocht (in de bedieningsfilialen per 100 gram). Ondanks de vertraagde groei is de smaak van de Zeeuwse mosselen volgens kenners dit jaar voortreffelijk!

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 8