ZOMER IN ZEELAND Videoschermen op winkelwagens 100.000 medewerkers AHOLD SLIJTERI IN DIT NUMMER iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii Zomercampagne in de seizoenfilialen Pag. 1 en 2 De Tuinen Commissaris Magda Babeliowsky Naar Parijs Massale opkomst Dam tot Damloop Nieuwe distributiehal VC Eindhoven Sensoren 48e jaargang Ahold verwacht ergens in oktober de 100.000e mede werker op de loonlijst te kunnen zetten. Op dit mo ment zijn er ruim 99.000 mensen bij Ahold in dienst. Of de 100.000e in Amerika dan wel in Europa kan wor den begroet, is uiteraard nog niet bekend. Flitsen houdt u op de hoogte. boekei 14 Friesland 1 Zuid-Holland 147 Noord-Holland 84 Limburg 81| Noord-Brabant 39 Zeeland 71 Utrecht 29 Groningen 7 J Gelderland 22 Drenthe Overijssel Nederland telt in totaal 370 Gall Gall- en Impodra- slijterijen. In september en oktober zuilen de Impodra-winkels worden omgebouwd tot Gall Gall. De kaart geeft de verdeling van de Ahöla-slijterijen per provincie. Fleur van der Klis en Marc Busch van het AH-promotieteam aan het werk in Zierikzee Het mooie zomerweer van de afgelopen weken heeft drom men toeristen naar de vaderlandse vakantieoorden gelokt. Drukke tijden en extra omzet derhalve voor de AH-vestigin gen aan de Zeeuwse en Hollandse kust en in de Limburgse vakantieplaatsen. "Ik heb hier drie meter zonnebrandolie op het schap!" Zodra de vakantietijd aan breekt worden de openingstij den verruimd, worden er extra medewerkers ingezet en wordt het assortiment toegesneden op de behoeften van de toerist. Albert Heijn heeft ongeveer 15 winkels die op grond van hun omzet tot de seizoenfilialen ge rekend mogen worden. Terwijl in de zomermaanden de omzet van de meeste AH-winkels daalt door de uittocht van de Zi66lcUl(i vaste klanten, is er in de sei- De meeste seizoenfilialen van zoenfilialen juist sprake van Albert Heijn zijn te vinden in aanzienlijk hogere omzetten. Vervolg op pagina 2 nummer 7 augustus 1991 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Begin juli breidde Speciaal zaken Ahold zijn activiteiten uit door de overname van de zeven gezondheidsdrogiste rijen van De Tuinen bv. In middels zijn het er acht en binnen vijfjaar zullen het er meer dan 50 zijn. Zie pagina 8. Oud-minister Jan de Koning werd begin dit jaar tot commis saris bij Ahold be noemd. Hij is gefascineerd door de dyna miek van de detailhandel. De komende maanden gaat hij de geur van het bedrijf opsnuiven. Zie pagina 5. Magda Babeliowsky van Ahold's Eurodesk heeft zo wel de Tsjechische als de Nederlandse nationaliteit. Ze bracht Ahold en de Tsje chen bij elkaar en speelde zo een belangrijke rol bij de tot standkoming van de eerste Mana-winkel in Jihlava. Zie pagina 7. Ruim 40 medewerkers van AH-filiaal 1347 Kraaiennest in Amsterdam zakten vorige maand een nachtje door in Parijs. Het uitje was de belo ning voor een fraaie verbete ring van het balanstotaal. "Zoiets vind je alleen bij Albert Heijn!" Zie pagina 12. Meer dan 800 werknemers van Ahold-bedrijven zullen op 29 september deelnemen aan de Dam tot Damloop, de jaar lijkse, 16,1 km lange wedstrijd tussen de Dam in Amster dam en de Dam in Zaandam. De inschrijving via Ahold is inmiddels gesloten. Als gevolg van de massale toe loop overweegt de organisatie van de Dam tot Damloop om in plaats van één bezembus, dit jaar twee bezembussen achter de lopers aan te sturen. Is de lichte paniek bij de organisatie terecht? Navraag bij verschil lende contactpersonen van Ahold-onderdelen leert dat de organisatie zich geen zorgen hoeft te maken. Mary Lampe van AH-franchising meldt: 'Het is ongelooflijk wat een fanatis me hier leeft. Sommige teams zijn echt heel hard aan het trai nen. Ik krijg niet de indruk dat de Dam tot Damloop onder schat wordt. 192 deelnemers verdeeld over 21 teams hebben zich aangemeld en ze komen uit het hele land. Ze nemen hun fa milie mee en vragen informatie over campings en dergelijke.' Vervolg op pagina 9 Voor de AH Verscentrale Eindhoven wordt een nieu we distributiehal gebouwd. De distributie-activiteiten zijn in de loop der jaren zo sterk uitgebreid dat het pand aan de Ekkerstraat te klein is geworden. De nieuwe hal, die 4.000 m2 groot wordt en waar 50 mensen gaan werken, zal naar ver wachting begin 1992 in gebruik worden genomen. Het pand aan de Ekkerstraat blijft na de ope ning in gebruik voor produktie. Vanuit de Verscentrale Eindho ven worden momenteel 150 Al- bert Heijn-supermarkten in Noord-Babrant, Limburg en Gelderland, 6 maal per week, voorzien van vers vlees, wild en gevogelte, kaas, vis en kant-en- klare maaltijden. Een winkelwagen met een videoscherm waarop te zien is welke artikelen er in de aanbieding zijn en dat met nieuws en spelletjes het wachten bij de kassa veraan genaamt. Dat is het nieuwste technologische snufje in de detailhandel. De Amerikaanse Ahold-dochter Giant Food Stores behoort tot de eerste bedrijven ter wereld die deze nieuwe vondst in hun winkels hebben geïntroduceerd. De bijzondere karretjes zijn te vinden in de half mei geopende, ruim 5000 m2 metende nieuwe supermarkt van Giant Food Stores in Harrisburg, Pennsyl vania. Van de 300 winkelwa gentjes in de supermarkt zijn er 100 uitgerust met computer scherm en als we commercieel directeur Ray Hironimus van Giant mogen geloven is hier sprake van een doorslaand suc ces. "Er zijn klanten die liever blijven wachten tot er een vi deokarretje vrij komt dan dat ze een gewone kar nemen!" De apparatuur op de winkelwa gentjes wordt gestuurd door on geveer 100 infraroodsensoren die op strategische plaatsen in de winkel uit het plafond han gen. Elke keer als een karretje onder een sensor doorgaat, krijgt de computer een impuls en verandert de informatie op het scherm. De klanten krijgen aldus een doorlopend program ma met prijs- en produktinfor- matie en entertainment voorge schoteld. Vervolg op pag. 4

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 1