AH Kraaiennest vliegt uit in Parijs 12 •Collegiaal Wat ik nu met deze AH club meemaak dat slaat alles Disco Evert Kuyt toont trots zijn drie Eiffeltorens -AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1991 AH-Kraaiennest Amsterdam voor de Are de Triomphe Tegen negen uur verzamelt de groep zich bij de Are de Triomphe. Terwijl sommigen nog uitgelaten over hun ervaringen vertellen, zitten anderen knikkebollend op een bankje. Henk Kok maakt nog een verbazend fitte indruk. 'Gistermorgen ben ik om vijf uur begonnen met mijn werk, maar zo lang het gezellig blijft heb ik nergens last van. Ik sla wel vaker een nachtje over.' Marianne Stapper is op het moment dat de fotograaf arriveert, niet aanspreekbaar. Ook wanneer haar een AH-pet wordt opgezet, slaapt ze gewoon door. 'Het was een prachtige tocht, maar nu sta ik te tollen op mijn benen', legt ze later uit. Evert Kuyt toont trots de drie Eiffeltorens die hij heeft gekocht. Kees van Rijn: 'Je lijkt wel een oud-ijzerhandelaar, man.' Evert, onverstoorbaar: 'Eén voor mijn vrouw, één voor mijn moeder en één voor mijn schoonmoeder.' Berry Blei is één van de laatsten die aankomt bij de Are de Triomphe. 'Ik wilde nog even de Sacre Coeur zien. Dat is voor mij de parel van Parijs.' Mokum Van de Are de Triomphe vertrekt de bus voor een rondrit door Parijs. De Albert Heijn'ers laten de grandeur van Parijs nog eenmaal aan zich voorbij trekken. Nog niet iedereen is uitgeteld. Johan Huyts grijpt naar de microfoon en zet met schorre stem voor de laatste maal in: 'Geef mij maar Amsterdam. Liever in Mokum zonder poen dan in Parijs met een miljoen...' Als de bus Parijs verlaat zakken de AH-toeristen, vermoeid maar voldaan, één voor één onderuit. Morgen is er weer werk aan de winkel op het Kraaiennest. Koelman stelt zijn hoofdprijs van de bingo, f 25,-, beschikbaar. Oud ijzer Lopend zie je het meest. Vanaf de Eiffeltoren zet één groep koers naar de Are de Triomphe, een andere groep loopt langs de Seine naar de Notre Dame. Kees van Rijn over de tocht langs de Seine: 'Op onze tenen slopen we onder de bruggen door, want we wilden de clochards die daar sliepen niet wakker maken. Toch viel er plotseling één voorover vlak voor mijn voeten. Dat was even schrikken.' Evert Kuyt: 'Toen we uit de bus stapten was ik een beetje bang dat iedereen een andere kant op zou rennen. Dat viel enorm mee. Er zit altijd weer meer samenhang in deze AH-club dan je denkt. Met de training voor de Dam tot Damloop, die we na Parijs serieus gaan opzetten, komt het ook wel goed.' Over de zeventig slag roomtaarten hadden supermarktmanager Kees van Rijn en as sistent-manager Evert Kuyt van AH-filiaal 1347, Kraai ennest Amsterdam, twee jaar geleden niet lang hoe ven nadenken. De verbete ring van het balanstotaal met meer dan een procent was een flinke traktatie waard. De taarten wareni heerlijk, maar ze smaakten] naar meer. 'Volgende keer-: naar Parijs', riep iemand i voor de grap. Dat komt er toch nooit van, dach ten de meesten. Maar met een nieuwe verbete ring van het ba lanstotaal in JËS&* zicht, dit maal van twee procent, begonnen Kees en Evert te rekenen. De huurprijs van een bus viel niet tegen en meestal kan je daar nog over onderhandelen. Een hotel hadden ze niet nodig, want het is zonde om in een stad als Parijs de nacht in bed door te brengen. En lunchpak ketten, die konden ze zelf ma ken. De rekenmachine sprak duidelijke taal. Ze konden naar Parijs! Polonaise Op een zaterdagavond vertrekt de bus met 41 uitgelaten mede werkers, inclusief een kersvers echtpaar, richting Parijs. Door de spontane reacties van leve ranciers, die gehoord hadden van het reisplan, is de catering van hoge kwaliteit. Gratis broodjes van Albro, fruit van de Groentecentrale en Cola, Cho comel, stroopwafels, kauwgom en zakgeld van andere leveran ciers. De sfeer zit er meteen goed in. Als de bus de snelweg opdraait, schallen de Lederen al door de bus. Om half tien wor den Johan Huyts en Melena Blanken, die afgelopen maan dag zijn getrouwd, nog eens in het zonnetje gezet. Na een spe ciaal huwelijkslied, op de wijs van 'Geef mij maar Amster dam', volgt een toespraak van Kees van Rijn die, zo verklaar de de bruidegom achteraf, de amb tenaar van de burgelijke stand naar de kroon stak. Als huwe lijkscadeau krij gen Johan en Melena van hun collega's een leuk bedrag voor hun uitzet. Het bruidspaar wordt gejonast en de feestvier ders slepen zich, getooid met feesthoedjes en rolfluiten, in po lonaise door de bus. Melena werkt nu nog bij Jac. Hermans, maar gaat binnen kort de gelederen van AH-fili aal Molukkenstraat Amster dam, versterken. Melena: 'Nee, de feesttoestanden in de bus hebben niet de doorslag gege ven, al hebben ze veel indruk op mij gemaakt. Ik had al eer der het plan om voor Albert Heijn te gaan werken.' Johan vult aan: 'Zoiets vind je alleen bij Albert Heijn. Ik heb veel col- en veel meege- Johan Huyts en Milena Blanken met Parijse trouwversierselen. Links Atse Blei. Daarboven v.l.n.r. Evert Kuyt, Theo Schapers, Marcel van der Vaart en Kees van Rijn. maakt de laatste maanden, maar wat ik nu met deze AH- club meemaak dat slaat alles, dat kan alleen bij het Kraaien nest. De afgelopen week was de week van mijn leven.' Na het bruidspaar worden ook Patricia Godet en Letitia Norden, die binnenkort afscheid nemen, toegesproken door Kees. Patri cia heeft een andere werkkring gevonden en Letitia wordt ge promoveerd tot afdelingsma nager in een ander AH-filiaal. Na de bingo zijn de meesten in slaap gevallen, maar als de bus aankomt bij de Eiffeltoren is ie dereen klaarwakker. Voor de meesten is dit de eerste kennis making met Parijs. Conrad Nal- kiewicz, met zijn 15 jaar de jongste deelnemer, en iedere za terdag present op het Kraaiennest: 'De Eiffeltoren is voor mij het mooiste van Pa rijs. Ik heb nog nooit zo'n inge wikkelde en gro te constructie van ijzer gezien.' Tijdens de nach telijke voettocht langs de Seine is Conrad één van de fitsten. 'Dat kwam doordat ik al vóór de bingo ben gaan slapen', licht hij toe. Barbara van der Hulst en Jessica Koers zijn, evenals Rick Lokhorst en Marco Bakker, vooral nieuwsgierig naar de dis co's van Parijs. Wat hun het meeste opvalt zijn de hoge prij zen ('20 gulden voor een bier tje!'). Rick en Marco raken aan de praat met twee fran^aises en belanden op een feestje in Montmartre, vlakbij de Sacre Coeur. "Hun na men zijn we ver geten te vragen', zegt Rick, 'maar het was wel ge zellig.' Johan weet mee te pra ten over de hoge prijzen in Pa rijs. Voor hij de prijzenkaart in het oog krijgt, heeft hij al een rondje gegeven dat hem 365 francs, meer dan 100 gulden, kost. Om het leed te verzachten delen de anderen mee en Stef

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 12