I Zeeën van tijd in die grote vakan tie, dan kan er soms bij de kinde ren een moment van verveling ontstaan. Met deze tips helpt u ze zo over het dooie punt heen. Bo vendien kunt u er zelf ook veel plezier aan beleven. Onderweg: "Zijn we er al bijna?" Verrassing! De eerste paar uur in de auto zijn spannend en nieuw genoeg voor kinde ren. Zij hebben een hoop te zien. Zodra u merkt dat ze uitgekeken zijn heeft u een verrassing: u heeft voor elk kind een klein cadeautje meegenomen: een kleurboek met wat potloden, een strip boek, een puzzeltje, ze zijn er weer ve le kilometers zoet mee. Tellen Wat ook altijd werkt onderweg in het buitenland is de kinderen het aantal auto's met Nederlandse nummerbor den laten tellen, of het aantal cara vans, boten, vrachtauto's, rode auto's etc. In Nederland tellen ze de buiten landse nummerplaten. Plakwoordjes Leerzaam en leuk is het spelletje plak-: woordjes. Eén persoon begint met een voorwerp dat altijd uit twee woorden moet bestaan. Dus: spijkerbroek. De volgende moet een woord verzinnen dat begint met broek, bijvoorbeeld broekzak. De daarop volgende begint met zak: zakdoek....etc. In de tuin, het park, op de camping, het strand: Lekker buiten spelen Erwten blazen De kinderen gaan om de tafel zitten en proberen met een rietje zoveel moge lijk (rauwe) erwten op te zuigen, die onder aan het rietje blijven hangen. Wie heeft er het snelst zijn bekertje vol? De erwten zo ver mogelijk wegbla zen mag ook! Figuren in het zand Een dagje naar het strand is spelen in het zand. Maak niet alleen zandkaste len en zandtaarten, maar probeer ook eens figuren op het zand te maken. Op een vlak stuk strand legt u een verdik king aan van 5 cm. Vervolgens wordt met een pollepel, een schepje of een zeefje de verhoogde plek 'bewerkt'. Met schelpjes en stokjes kunnen de mooiste motieven worden aangebracht. Een waterballet Vul twee plastic (liever geen glazen) flessen met water. Zet ze zo'n zeven meter uit elkaar. Bij elke fles gaat een kind staan. Om de beurt mogen ze met een voetbal of tennisbal mikken op de fles van de ander. Als de fles omvalt eerst de bal halen dan de fles weer rechtop zetten. Wiens fles het eerste leeg is heeft verloren. Bij regen of zonneschijn Winkeltje spelen Winkeltje spelen is voor kinderen het einde. Laat ze met mooi weer lekker buiten zitten achter hun zelfgemaakte toonbank. Met een tafel, stoel, parasol, een (zelfgemaakte) kassa en wat knut- selspulletjes zal het al gauw een echte winkel lijken. Voor 5 cent zijn er met viltstift gekleurde schelpen te koop. Een grote kan oranje limonade moet de dorst lessen. En er is zelfs een echte portrettekenaar in de winkel! De slalom fietswedstrijd Voor dit spel hoeft u niet ver weg. Zet in het park of op de stoep (het mag er niet al te druk zijn) blikken neer op ge lijke afstand. Nu moeten de kinderen proberen zó te fietsen dat de blikken niet worden geraakt. Maak de afstand steeds kleiner zodat het moeilijker wordt. De beste coureur wacht iets lek kers, maar er zijn natuurlijk ook troostprijzen. Knallende knikkerwedstrijd Nodig voor dit spel: een lege (schoe nen )doos en felgekleurde knikkers. Laat uw kinderen poortjes knippen uit één zijkant van de doos. Zet het aantal punten erboven en de wedstrijd kan beginnen. De doos wordt nog mooier met vrolijke plaatjes of propjes crêpe papier aan de zijkant. Wat voor beroep beeld ik uit? Met dit spelletje heeft u altijd succes. Eén van de kinderen moet bijvoorbeeld een agent, drummer, schooljuf of tim merman uitbeelden. Er mogen daarbij geen vragen worden gesteld. Wie raadt de meeste beroepen? (Tot stand gekomen met medewerking van week blad Margriet.) Heerlijk zonnebaden, ïuT achterover in een stoel, daar geniet toch iedereen van? Om lang van het brui ne vakantiekleurtje te ge nieten, is het belangrijk dat de huid van begin af aan goed verzorgd wordt. Daar om hebben we enkele tips van Etos overzichtelijk op een rij gezet. Zonnecrèmes zijn verdeeld in diverse beschermingsfactoren. Als u voor het eerst de zon in gaat, kunt u het beste kiezen voor een hoge factor, bijvoor beeld 8. Naarmate u bruiner wordt, kunt u een lagere factor gaan gebruiken. Voor de extra gevoelige huid zoals een baby huidje is het belangrijk om een hoge beschermingsfactor te kie- Ideaal voor 'waterratten' is wa terproof zonnecrème, bijvoor beeld van de Etos Sun Care- lijn. Pas na enkele uren hoeft (ie crème opnieuw worden aan gebracht. Vooral voor kinderen is dit een goede oplossing. Van belang is dat u de eerste dagen niet te lang in de zon blijft. Tussen twaalf en twee staat de zon op het hoogste punt. Dan kunt u beter de scha duw opzoeken. Vandaar ook de siësta's die rond die tijd in veel landen rond de Middellandse Zee worden gehouden. Zeewater, maar ook het glinste rende zand van het strand, re flecteren zonlicht. Daardoor wordt de zon enkele malen ster ker en verbrandt de huid veel sneller. Extra oppassen dus! Een weldaad voor de huid is na een dag zonnebaden het li chaam insmeren met een aftér- sun. Hierdoor kalmeert de huid en wordt het vochtgehalte her steld. Bovendien houdt u langer het bruine vakantiekleurtje.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 4