3 Altijd handigzo n praktisch woordenlijstje Calvados Punch Ai-iold Flitsen juli 1991 Nederlands Frans Duits Engels Spaans Italiaans bank banque Bank bank banco banco/banca brood pain Brot bread pan pane kaas fromage Kase cheese queso formaggio kassabon bon de caisse Kassenbon receipt nota de caja buono di cassa openingstijden heures d'ouverture Öffnungszeiten opening hours horas de apertura orario di apertura parkeerplaats place de pare Parkplatz parking lot parada (de coches) piazzola di parcheggio postkantoor bureau de poste Postamt postoffice (oficina de) correos officio postale strand plage Strand beach playa spiaggia supermarkt supermarché Supermarkt supermarket supermercado supermercato telefoon téléphone Telefon telephone telefono telefono weerbericht bulletin météorologique Wettervorhersage weather report boletin meteorológico bollettino meteorologico wisselgeld monnaie d'échange Wechselgeld change cambio moneta spicciola zonnebrandolie huile solaire Sonnenschutzöl suntan oil asceite bronceador crema antisolare zwembad piscine Schwimmbad swimmingpool piscina piscina da nuoto CGALL fo~GALL) Wie zijn de grootste ijslief- hebbers ter wereld? De Amerikanen zijn de absolu te nummer 1. Hoewel je dat niet verwacht likken ze in Spanje verrassend weinig van een ijsje. De Zweden, Noren en Finnen weten er echter weer goed raad mee, en ook dat verwacht je niet zo snel. Jaarlijkse consumptie per hoofd van de bevolking in liters Nederland 6,7 Engeland 8,6 Frankrijk 5,4 Duitsland 8,0 Oostenrijk 6,8 Zwitserland 7,7 Spanje 3,8 Denemarken 8,9 Noorwegen 12,1 Zweden 14,1 Finland 11,4 USA 23,0 Een zonnige zomerdag wordt extra feestelijk als u voor fa milie, gasten of kinderen een cocktail maakt. Gall Gall besteedt deze zomer ook aandacht aan diverse mogelijkhe den voor mixen, longdrinks en cocktails. Speciaal voor de lezers van Flitsen wil Gall Gall alvast wel wat tips kwijt. Een recept voor een cocktail met alcohol en een zonder al cohol. MET ALCOHOL: ingrediënten: - 25 cc. (borrelglaasje) Calvados - scheutje Grenadine - scheutje citroensap - scheutje sinaasappelsap - Ginger Ale Alle ingrediënten mengen, be halve de Ginger Ale. Vul hoge cocktailglazen of champagne- flutes (of, voor op de camping,, •gewone glazen) voor de helft i'Vïnet het mengsel en vul de gla- ',zen aan met Ginger Ale. Doe in H&fdeder glas een ijsblokje en een i/j rietje, garneer het glas met een !;J. schijfje sinaasappel. Proost! ZONDER ALCOHOL Baby Punch ingrediënten: I - twee rijpe perziken r 1 bolletje vanille-ijs -1' soeplepel rode bessensiroop - koude melk Schil en ontpit de perziken, snijd ze in kleine stukjes en doe ze in een beker. Voeg hierbij de rode bessensiroop en het vanil- le-ijs aan toe. Doe er de koude melk bij en meng alles met een mixer zodat het begint te schui men. Dien de punch op in een groot (cocktail)glas met twee rietjes. Een heerlijke punch voor warme dagen! Als het goed is, brengt deze puzzel u in een vakantiestem ming. Als u de kruiswoordpuzzel in de koffer, iieeft o'pge- lost dan is het de bedoeling dat u de letters naar de label aan het handvat van de koffer overbrengt. Waar u de let ters vandaan moet halen ziet u aan de getallen in de vak jes. Als u dat allemaal goed heeft gedaan leest u een slagzin die van toepassing is als u met vakantie gaat. Stuur uw oplossing vóór*29 juji,ift een geslóten envelop en onder vermelding'Van 'PuzzelVakantiebijlage Flitsen' naar: Redactie Flitsen, kamer 249, V- Albert tfeijnwegj, 1507 EH Zaandam Horizontaal: 1 windjack met capuchon, 6 bekend Anti- liaans eiland, 9 te weinig geld, 14- fijnge stampte aardappelen, 16 uitstekend, 17 nationaliteitsteken op Nederlandse vlieg tuigen, 19 plaats waar je kunt eten als je met de auto onderweg bent, 23 per maand, 24- alstublieft, 26 naar beneden, 27 heb je nodig als je gaat zeilen, 28 snel, 29 wijd, 31 lage druk, 32 frisse groente, 33 Verenigde Staten, 34 boodschap, 35 vervoermiddel, 36 persoonlijk voornaam woord, 37 eenhoort erbij!, 38 apparaat om via radiogolven afstand te meten, 39 inwoonster van Estland, 4 par exemple, 41 troefkaart, 42 Lectori Salutem, 44 plaats die bekend staat om haar scheve toren, 45 zachte bodembegroeiing, 46 zij kant, 48 gebied op Sumatra, 50 wilde ha ver, 51 eminentie, 52 de ondergaande zon, 56 lutetium, 57 op een roos lijkende versiering, 58 gewricht dat je lelijk kunt verstuiken, 60 kunstmatig aangelegde doorgang, 61 mist, 62 haarverzorger. Vertikaal: 1 woongelegenheid die vooral tijdens de vakantie favoriet is, 2 voorzetsel, 3 lomp, 4 Indische p^rm :waarvaii*:siiik^i' -worfflr' gemaakt, 5 flesvofmig nout' dat je om moet gooien bij een bepaald spel, 7 inwo ner van de Sovjet-Unie, 8 soort slang, 9 torenomgang, 10 flinke afstand, 11 Ka tholiek Militair Tehuis, 12 onder andere, 13 graad van warmte, 15 godsdienstoefe ning, 16 voorrecht, 18 het bedrag dat je moet neertellen als je wat huurt, 20 bij woord, 21 geld datje in sommige Europe se landen moet betalen om van de weg gebruik te mogen maken, 22 van u, 23 zonnescherm, 25 hier leefje van als je op andermans zak teert, 28 apparaat om de Wereldomroep te ontvangen, 30 Chinees gerecht, 34 omslag voor papieren, 40 fo rum, 43 een goed lichaamsfiguur, 46 zachtrode kleur, 47 zangnoot, 48 doctor, 49 vroegere bewoneer van Peru, 52 warmtebrengend hemellichaam, 53 ont kenning, 54 plaats in Gelderland, 55 ge pensioneerd (afk.). 57 radon, 59 lang speelplaat- Win een mooie polaroid-camera! Voor drie goede inzenders ligt er eentje klaar Naar het buitenland op vakan tie? Vergeet niet voldoende bui tenlands geld mee te nemen! Het is slim om zoveel mogelijk in de vorm van cheques en be taalkaarten mee te nemen, die zijn beter verzekerd tegen dief stal en bovendien krijgt u met het verzilveren van uw cheque in het land zelf over het alge meen een betere koers. Over koersen gesproken: Flitsen geeft u een lijst met een indica tie van de koersen: Voor een Engelse pond betaalt u zo'n 3,47 gulden. Honderd Franse franken zijn omgerekend 34,85 waard. Voor een Italiaans kopje koffie betaalt u 1000 lires, dat is on geveer 1,60. Spaanse peseta's zijn per 100 ongeveer 1,94 waard. De Duitse Mark is het meest stabiel: honderd Mark is onge veer 114,50.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 3