Zomer op z'n Amerikaans Nieuwe trend Ver hoef je het niet te zoeken Want ook in Nederland valt er de ze zomer weer heel wat te beleven. Openluchttheaters, attractiepar ken, dierentuinen, en niet te ver geten de pretparken. Bent u in de buurt van Zaandam? Ook I Zaandam heeft diverse bezienswaar digheden. Alleen al de Zaanse Schans, het openluchtmuseum met een typi- sche woonbuurt uit 1750. Karakteris tieke Zaanse huisjes, dijken en brug gen. Niet zo maar een openluchtmuse um, want er wordt gewoon gewoond en gewerkt. Zaanse Schans, tel: 075-168218. Verder is er in Zaandam een politie museum, een uurwerkenmuseum, een molenmuseum, een bakkerijmuseum, een natuurhistorisch museum en nog veel meer. Natuurlijk is het extra leuk om eens langs de museumwinkel van Albert Heijn te gaan. Dit is een zo ge trouw mogelijke reconstructie van de eerste winkel van Albert Heijn, die in 1887 in Oostzaan werd geopend. Tel: 075-595720. Kortom, genoeg te zien en te beleven in het Zaanse, ook tijdens de vakantie. We zijn vrijwel allemaal wel eens in Madurodam en de Efteling geweest, maar Nederland heeft er veel meer. Om u vast op weg te helpen noemen wij er een paar. In het Friesche Appelscha ligt Pret park Duinen Zathe, Tel: 05162 - 2203. Het staat vol met botsauto's, mini- scooters, Cake Walk, Calypso en ande re attracties. In Assen ligt het verkeerspark As sen. Het is het grootste en meest mo derne verkeerspark van Europa. Alle attracties hebben te maken met het verkeer. Voorts is er een auto-en moto renmuseum. Tel: 05920 - 55700. Het Nationaal Veenpark te Barger Compascuum (Dr) biedt een dagje re creatieve educatie. Verspreid over een gebied van 173 ha. liggen twee typi sche Drentse dorpen die men per stoomtram, het veentreintje, huifkar ren of boot kan bekijken. Voorts zijn er een Doolhof en een Midget Golf. Tel: 05913 - 49631. Europa's eerste ruimtetheater en di gitaal planetarium is te vinden in Den Haag. Het Omniversum is een absolu te must! Tel: 070 - 3545454. In het Limburse Stein ligt recreatie oord Steinerbos. Met o.a. een ver warmd openlucht zwembad, met 52 meter lange super glijbaan, wild-west- park, waterfietsen, trampolines, water fietsen, trapskelters, ponyrijden en midgetgolf. Caféhouder én gevierd zanger Hessel van der Kooij (36) treedt al 20 jaar lang avond na avond op in zijn eigen café De Groene Wei de in Hoorn op Terschelling. De 'Bruce Springsteen' van Ne derland is sinds twee jaar ook landelijk bekend. In maart kreeg hij tweemaal een uitver kochte Ahoy plat. Zijn doel is wereldberoemd worden. Va- kantietijd kent hij niet, voor hem is het 365 dagen per jaar vakantie. "Ik ga vaak naar het strand. Heerlijk in de zon liggen, of om te jutten, als er wat aange spoeld is tenminste." In de zo mer zijn dat echter spaarzame momenten voor Hessel. Zijn café eist dan alle aandacht. Het ||||is druk op Terschelling, met veel vakantiegasten. Maar ook dat is een beetje vakantie voor Hessel. Al 20 jaar treedt Hessel op in zijn eigen café. "Ja, elke avond. Vermoeiend is het ze ker, maar ik vind het gewoon leuk zoals het nu gaat. Naast V) mijn optredens doen we elk jaar een groot optreden. Twee jaar geleden was dat in sport hal De Trije in Franeker. Dit jaar was dat in Ahoy en vol gend jaar huren we Thialf in Heerenveen af." zijn genoeg leuke kroegen, waar het enorm gezellig is." De eilanders, zoals Hessel, ver laten maar met moeite hun ei land. Hessel en zijn vrouw gaan soms van het eiland af voor een korte vakantie. Een paar dagen naai- Antwerpen of Londen, een weekje skiën in Frankrijk, maar daar blijft het meestal ook bij. gerecht van de zanger, die met de akoestische gitaar om zijn nek in korte tijd razend popu lair werd en nu in de Top 40 staat met het nummer 'Somebo dy told me' is onvervalste Hol landse kost. "Ik ben dol op sper zieboontjes, maar die moeten wel goed zijn. Hollandse sper ziebonen vind ik het lekkerst. Met draadjesvlees. Van die run derlapjes die hebben gesudderd. Daarbij aardappelen. Gekookt of gebakken, dat maakt me niet uit. Heerlijk!"Ik ben gek op de Hollandse keuken", aldus de Terschellinger. Terschelling is volgens Hessel het ideale vakantie-eiland. "Terschelling heeft heel veel rustige plekken waai- je geen mens ontmoet. In Oosterend bijvoorbeeld is het heerlijk rus tig." Maar naast rustzoekers trekt Terschelling ook mensen die komen voor het vertier. "Je kunt hier kiezen. Dat is het voordeel van Terschelling. Er Verknocht aan Terschelling, en ook verknocht aan Hollands eten. Voor Hessel geen Italiaan se pasta, Griekse suflaki of Spaanse paella. Het favoriete In de Verenigde Staten rollen 's zomers de watermeloenen de winkel uit. De Amerikanen zijn er dol op. Net als op barbecuen (sauzen, ketchup, spare-ribs, drumsticks, hot-dogs). Heel Amerika doet niets anders dan barbecuen, de hele zomer lang. Verder zijn maïskolven erg po pulair, wordt er veel ijsthee ge dronken, en is limonade-ijs, ge maakt van limonade in plastic dat thuis in de vriezer ijs wordt, zeer in trek. Heel populair is ook cool-aid: een siroop in poe- dervorm, die met water tot su- perdorstlesser wordt omgeto verd. Natuurlijk zijn al deze produkten verkrijgbaar in de Ahold-winkels in Amerika: BI- LO, FNS, Giant en Tops-Mar- ket. In heel Europa vindt u ze, de winkels die binnen AMS-verband samenwerken met Ahold. Iedere week bezoeken zo'n 50 miljoen mensen deze winkels. Gaat u op vakantie naar een Europees land, dan komt u ze zeker tegen. Een avontuur op zich, winkelen bij Allkauf in Duitsland of Mercedona in Spanje. Let op: Argyll exploiteert winkels onder de namen Safeway en Presto: de winkels van Gruppo Rinascente heten La Rinascente, Upim en Citta Mercato. Bent u in de buurt? Ga er eens boodschappen doen! FINLAND Keslo: 3445 NOORWEGEN Hagor Oruppen: 264 I ZWEDEN,./ ICA: 31 OO i f GROOT BRITTANNIË DENEMARKEN Argyll: 853 Danslc Supermarket!: 250 NEDERLAND Ahold: 945 DUITSLAND FRANKRIJK Allkca»! 235 Casino: 3223 ZWITSERLAND Migros: 541 Op het water valt er ook heel wat te beleven. Verspreid door heel Neder land zijn diverse rondvaarten mogelijk. We noemen er een paar. •Vanuit Urk vertrekken boten rich ting Enkhuizen, die rechtstreeks naar het Zuiderzeemuseum varen. Info: 05277 - 3407. •Vanuit Nijmegen kunnen boottochten worden gemaakt over de Waal. Info: 080-233285. Rederij Flevo verzorgt een 50 minu ten durende rondvaart vanuit Harder wijk. Info: 03410-12598. Als laatste tip melden wij de tractor- pulling-wedstrijden die deze zomer op verschillende plaatsen in Nederland worden georganiseerd. Voor de wed- strijdkalender kun je bellen met de NTTO-infolijn: 02521 - 18100. Informatie over musea e.d. is verkrijg baar bij de VW-kantoren. Gall Gall pakt deze zomer verrassend uit. De roséwijn be leeft z'n come-back. Gall Gall introduceert de nieuwste trencf: een droge rosé. Gedurende en kele weken zijn er diverse aan biedingen. In Amerika is rosé al erg populair. Krijgt Gall Gall Nederland aan de rosé? SPANJE Mercad^np: 125 ITALIË Cruppo Rinascente: 696

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 2