Ahold-pinksterkamp DE HEFTRUCK Geslaagde proef verkorte opleiding uitbeners "Ik pak alles wat me voor de vork komt" Meester leidt zelf op Techniek AHOLD FLITSEN JULI 1991 Bekwame uitbeners zijn moeilijk te krijgen. Bij Meester in Wij- he werden daarom bij wijze van proef 18 gemotiveerde jonge medewerkers in het eigen bedrijf opgeleid. En met succes! Aan de verkorte opleiding voor uitbener, die in nauw overleg met de Slagersvakopleiding (SVO) tot stand is gekomen, is inmiddels een tweede groep cursisten begonnen. De eerste groep uitbeners heeft de opleiding inmiddels afgerond en praktijkleermeester Bertus Ros kam en stand-in Ruud Schutte zijn trots op de resultaten. De gemiddelde cijfers voor de praktijk examens lagen zelfs een punt hoger dan de landelijke cijfers. Roskam: 'We hadden een tekort aan uitbe ners en wilden snel nieuwe vaklie den opleiden. Ook al is de oplei dingsduur tot de helft terugge bracht en kan een officieel diploma niet worden verstrekt, de waarde van het certificaat dat de cursisten in handen krijgen, is er niet minder om. Onze opleiding is intensiever en meer op de praktijk van Meester toegespitst.' Sinds kort beschikt Meester over een praktijklesruimte, waar leerlin gen hammen, schouders, middels en buiken leren bewerken. De nadruk tijdens de opleiding ligt op het kwaliteitsbesef. Vier dagen per week leren de jongeren het vak in de praktijk, de vijfde dag volgt de theorie, verzorgd door leraren van de Slagersvakschool. Roskam: 'Een klein deel, zoals het halve var kens afsnijden, hebben wij moeten schrappen, maar voor het werk bij Meester is dat geen gemis, want hiervoor moesten wij toch altijd al bij andere bedrijven aankloppen.' Een groep van 9 nieuwe medewer kers werd aangevuld met een groep van 9 medewerkers die al langere tijd bij Meester werkten en in de praktijk hun mannetje staan, maar nog niet in de gelegenheid waren geweest een opleiding te volgen. 'Een ideale combinatie,' zegt Ros kam. 'De ouderen namen het voor touw en stimuleerden de hele groep, niemand uitgezonderd.' Brigitte Eghuizen (20), Jan Pie- ter Schuitema (26) en Martijn Verboom (22) maken deel uit van de groep van 18. Brigitte: 'Ik werkte bij een bedrijf in drie ploe gen en dat zinde me helemaal niet. Toen hoorde ik vorig jaar dat Mees ter mensen zocht die opgeleid wil den worden. Dat leek me wel wat.' Brigitte heeft er geen spijt van. De theorie, waar ze een beetje tegenop zag, is haar meegevallen. Na het praktijkdeel van haar opleiding heeft ze gekozen voor de schouder lijn. Brigitte is overigens lang niet de enige vrouw op de uitbeenafde ling van Meester. Jan Pieter werkt al langer bij Meester. Hij komt uit een slacht huis en werkt inmiddels drie jaar bij Meester. Via via hoorde hij over de mogelijkheden bij Meester. Zijn werk aan de hammenlijn en het contact met zijn collega's boeien hem. Medecursist Martijn sollici teerde via een advertentie. De baan waarop hij solliciteerde is het niet geworden, wel werd hij gevraagd voor de uitbeenopleiding. Hij heeft zelf gekozen voor de lijn met mid dels. Roskam: 'Dat is het zwaarste werk, maar voor iemand die de techniek perfect beheerst een fijne Het Ahold-pinksterkamp in kin deroord De Schaarshoek in Hei- no is opnieuw uitgedraaid op een doorslaand succes. Het was de 35e achtereenvolgende keer dat het pinksterkamp werd georganiseerd. Bijna 100 kinderen van ouders die bij Ahold-vestigingen in de regio Zaandam werken, namen eraan deel. Coördinator André Dekker toonde zich na terugkeer bijzonder tevreden. "We hebben weer van alles georganiseerd: van speurtoch ten tot disco-avonden. Een heel sca la aan activiteiten. Het enthousias me onder de kinderen was enorm!" Dré de Roij (54), hef truckchauffeur in Regio naal Distributiecentrum Tilburg: "Van de 7V2 uur zit ik zeker 7 uur per dag op de heftruck. Ik werk zowel binnen als buiten. Binnen zet ik pallets in de stellingen. Buiten los ik zijladers met een diesel- heftruck. Ik pak eigenlijk alles wat me voor de vork komt. De chauffeurs heb ben hier geen vaste hef trucks, maar ik heb natuurlijk wel voorkeur. De 33 moet ik bijvoor beeld niet hebben. Ik heb liever de 18. Die bonkt niet en heft sneller. Die dingen weet je. De hef trucks in het magazijn zijn elektrisch. Als de accu leeg raakt voel ik het aan de mast. Dan begint ie te haperen. En ik hoor het ook. Kwestie van rou tine. Op de meter kijk ik eigenlijk nooit. De snelheid pas ik aan aan de omstandigheden. Als er veel ophalers in een straat zijn, dan kun je niet zo hard. Zo'n DC is net een potje met pieren. Maar na 4 uur gaat het vol gas. Dan zijn de opha lers naar huis. Op de hef truck ben ik in m'n stiel. Het is mooi werk. Ik zou eigenlijk niets anders wil- len doen. Ook al zou ik met ander werk duizend gulden per maand meer kunnen verdienen. Nie mand heeft er meer erg in, maar als je toch ziet wat je per dag met zo'n heftruck in het DC kunt neerzetten. Onvoorstel baar. Zeker als je dan ziet hoeveel mensen bezig zijn om alles er weer uit te krijgen. Daar staat nie mand meer bij stil. Het is ook verantwoorde lijk werk. Je rijdt de hele dag met een stuk massief ijzer tussen de mensen. Zo'n pallet weegt toch ook gauw 800 kilo. Die moet soms 6 meter omhoog. En als ie komt, komt ie in z'n geheel. Vorige maand nog stortte een pallet bier van mijn vork. Ik wilde even te snel. Dat gebeurt wel eens. Maar een aanrijding heb ik in de 20 jaar dat ik hier werk nog nooit gehad. Je weet precies waar je wel en niet tus sendoor kan. Op de centi meter nauwkeurig. Het is alleen oppassen als ik 's avonds in m'n auto stap. Ik heb een nogal brede bak. Dat ik dan niet denk: 'Dat kan net'. Die neiging heb ik dan toch een beet je."

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 9