'We hebben onze vakantie er voor uitgesteld.' 8 Gepensioneerden Ahold-gepensioneerden in de Biesbosch -AHOLD FLITSEN JULI 1991 H. van Kolfscho ten en mevr. F.M. Weezeman op het achterdek van de rond vaartboot. "Ik leef er elk jaar naar toe", zegt mevr. Weezeman, die al voor de 20e keer mee is. "Het is elke keer weer prachtig. In december kijk ik altijd naar de datum van de tocht, want die dag houd ik vrij." H. van Bijsteren, mevr. W.E. van Bijsteren en mevr. H. van Asboor. 'We zijn al eens eerder in de Biesbosch geweest, maar we hebben nu wel een mooiere boot. Het leuke is dat je niet op de snelweg zit. En het is ook net een grote familie, een eenheid." Mevr. M. Zins- meester (85) en F.A. Zinsmeester (85), oud AH- man. "Ik heb tot mijn 70e als sla ger bij Albert Heijn in Rotter dam gewerkt. Waarom zo lang? Tja, ze konden geen andere krij gen, denk ik. We zijn nu voor de 14e keer mee, en we genieten er elke keer weer van. Hoe lang nog? Dat weet ik niet. Er is er maar één die dat weet, maar die vertelt het niet. Maar als de baas niets zegt lopen we maar gewoon door." Organisator Cees I Vernooij: "De oud-medewerkers hebben het bedrijf grootge- I bracht. Ze hebben recht op I zo'n dag." Het waren er weer 300 meer dan vorig jaar. Ruim 3.500 gepensioneerden en VUT'ers namen in mei en juni deel aan de traditionele Ahold-dagtochten, die dit jaar hun 35e versie beleefden. Verspreid over 15 dagen werden de oudgedienden in luxe touringcars over toeristische routes naar Lage Zwaluwe gevoerd. Daar scheepte men zich in op een rondvaartboot voor een nuttige en aangename cruise door de Biesbosch. Het diner werd vervolgens genoten in Fort St. Gertrudis in Geertruidenberg, waar de deelnemers met daverend trom petgeschal werden verwelkomd. Volgens Ahold-organisator Cees Vernooij liep het zoals altijd weer op rolletjes. "Verleden jaar waren we op de Efteling, nu was de tocht namelijk meer afgestemd op de mensen die wat minder goed ter been zijn. Ik heb eigenlijk alleen maar positieve reacties gehoord. Veel oud-medewerkers kennen elkaar, de sfeer is goed, het is altijd gezellig. En daar hebben ze ook recht op, want het zijn de mensen die toch aan de wieg van het bedrijf hebben gestaan, mensen die het bedrijf hebben grootgebracht", aldus de organisator, die zich, zoals te ver wachten viel, hulde in een beteke nisvol stilzwijgen over het reisdoel van volgend jaar. "Ik ben wel al weer bezig met de nieuwe tocht", onthulde Vernooij. "Maar ik wil daar in dit stadium nog niets over kwijt. Behalve dan dat het iets geheel nieuws wordt." V.l.n.r. mevr. C. Bakker (ex-AH), mevr. A.M. Noorthoven (ex-AH), J. Noorthoven (ex-Simon), mevr. A. Jonkers (ex-AH), J. Jonkers (ex-AH) en P. Bakker. "Het leukste is dat je veel oude bekenden ziet op zo'n tocht", aldus J. Jonkers. "Alleen daarom zou ik het al niet willen mis sen. We hebben onze vakantie er ook voor uit gesteld." W. Derks (74), oud-medewerker AH, was voor de 12e keer mee. "Het is altijd mooi, die natuur. En zeker de Bies bosch. Jammer dat ik de bevers gemist heb."

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 8