AH-Bron uit handel pXj Albert Heijn verlengt actieperiode Vertrouwen Hersteldagen voor ouderen Prijs voor Etos Beauty Case Waalwijk Aanbiedingen gelden voortaan de hele week AANTREKKELIJK ETENSBORDEN Volop Al bertky in de eerste Mana-winkel Unieke aanpak WAO- problematiek Preventief •AHOLD FLITSEN JULI 1991- AH heeft met ingang van vorige maand de wekelijkse actieperiode met twee dagen verlengd. In plaats van don derdag tot en met zaterdag gelden actie-aanbiedingen voortaan van dinsdag tot en met zaterdag. De eerste resultaten van de gewijzigde actie-aanpak zijn uitste kend. De nieuwe actie-aanpak volgt op een wijziging in het koopgedrag van de consumenten. Onderzoek heeft uitgewezen dat klanten zich de laatste tijd wat zuiniger gedra gen dan voorheen. Ook de bezoek frequentie bij AH aan het begin van de week liep enigszins terug. Dat laatste heeft vooral te maken met de sterke toename van het aantal één- en tweepersoonshuishoudens, die doorgaans minder tijd hebben om boodschappen te doen. Daar naast neemt de concurrentie toe. Strategische maatregelen zoals de wijziging van de actie-aanpak zet ten de concurrentie weer verder op achterstand. Wim Huinder, hoofd AH Communi catie: "De afgelopen jaren waren we met onze aanbiedingen en advertenties sterk gericht op eten in het weekend. Maar Albert Heijn is uiteraard een supermarkt waar je ook voor het door-de-weekse eten juist heel goed terecht kan. Om dat duidelijk te maken hebben we de actieweek met twee dagen ver lengd. Albert Heijn positioneert zich hiermee nog duidelijker als winkel die de hele week aantrekke lijk is. Klanten zijn niet langer van wege ons actiebeleid aangewezen op het eind van de week om hun boodschappen te doen." De voordelen voor de consumen ten zijn duidelijk: in plaats van drie dagen, kan men nu vijf dagen van de weekaanbiedingen profiteren. Daarnaast kunnen de aankopen beter gespreid worden, wat met name makkelijk is voor klanten die lopend of fietsend naar de winkel komen. Een derde voordeel voor de klanten is dat ze van de aanbiedin gen gebruik kunnen maken op momenten dat het niet zo druk is in de winkels als op vrijdag en De AH-advertenties in de dagbla den zijn op de verlenging van de actieweek toegespitst. De traditio nele begin-van-week-advertentie die maandag en dinsdag op de voor pagina's stond, is vervangen door een grote advertentie met drie etensborden en de tekst: 'Wat zet ten we deze week op tafel?' De bordjesadvertentie bevat elke keer 15 scherp geprijsde dagelijkse arti kelen. De paginagrote weekadvertentie op woensdag en donderdag is geble ven, maar is herdoopt in 'weekend advertentie'. De advertentie bevat voortaan ongeveer 30 meer op het weekend gerichte aanbiedingen, die overigens ook al vanaf dinsdag gel den. Daarnaast blijft de weekendadver tentie in gebruik om de sterke AH- formule te communiceren. De nieuwe actie-aanpak helpt AH bij het realiseren van zijn plannen. De eerste resultaten zijn zeer bevredigend. "Maar", zo zegt Huin der, "de spreiding van het. winkel bezoek zal toch een kwestie van de lange adem worden. Je kunt het koopgedrag van de consument niet in een paar weken tijd ombuigen." «i| so 11 HU •Mirt» J' i f rt a i ii De eerste Ahold-winkel in Tsjecho-Slowakije is begin juni onder grote belangstelling geopend in de stad Jihlava. De opening werd verricht door Fritz Ahlqvist, lid van de Raad van Bestuur, in aanwezigheid van o.a. mevr. Vlasta Stepova, minister van Handel en Toerisme. De winkel, die de naam Mana meekreeg (hemels brood) en bedoeld is als test, is het eerste zichtbare resul taat van Ahold's activiteiten in Tsjecho-Slowa kije. "Met onze kennis kunnen wij op termijn bij dragen aan de ontwikkeling en exploitatie van een nationale winkelketen", aldus Ahlqvist. "De behoefte hieraan is duidelijk zichtbaar. Dat geldt ook in Jihlava waar het publiek de eerste testwin kel met grote vreugde heeft verwelkomd." De Mana-winkel biedt een, naar Westerse normen, nog beperkt assortiment artikelen, waaronder de Albertky-biscuits (zie foto). Navraag leerde dat het merk niets met Albert Heijn te maken heeft. Begin deze maand maakte Albert Heijn bekend dat het eigen merk mineraalwater AH Bron voorlopig niet wordt verkocht. Hiermee liet Nederlands grootste kruidenier zijn klanten, en ook de rest van Nederland, merken dat ook als produktkwaliteit in het geding is, het belang van de AH-klant voor op staat. Toen de Consumentenbond meldde dat mogelijk verkeerde stoffen in een fles AH Bron waren terecht gekomen, liet Albert Heijn kort daarna, op vrijdagavond 7 juni, aan alle winkels weten dat het produkt direct van de schappen moest. Op zaterdag 8 juni was het al niet meer te koop. Natuurlijk hoopt iedereen dat sprake is van een inci dent. AH Bron is doorgaans van uitsteken de kwaliteit. Onze eigen laboratoriumproe ven wijzen in die richting. Maar eerst wil de directie heel zeker weten wat er aan de hand is. Pas dan kan worden besloten of we het produkt weer zullen terugzien op de schap pen. Zo'n snelle beslissing bewijst dat de ijzer- sterke relatie tussen Albert Heijn en zijn klanten gebaseerd is op wederzijds vertrou wen. Een groot goed, dat AH niet graag in de waagschaal wil stellen. Bij AH-winkels, daar zit men goed! Hoofdredactie Ahold Flitsen Albert Heijn heeft het huis merk AH Bron begin juni van de schappen gehaald. In een aantal monsters AH Bron Mineraalwater is een kwaliteitsafwijking gecon stateerd. Albert Heijn heeft, naast de normale controles, direct extra monsters onderzocht. Hierin is geen kwaliteitsafwijking gecon stateerd. In monsters die de Consumentenbond heeft onder zocht, zijn sporen gevonden van de milieuverontreinigende stof CIS 1-2 dichlooretheen. Deze stof is weliswaar niet schadelijk voor de gezondheid, maar hoort niet in het water thuis en tast de kwaliteit aan. Pas als er zekerheid is over de oorzaak van de door Consumentenbond geconstateerde afwijking zal Albert Heijn bekijken of AH Bron opnieuw in het assorti ment zal worden opgenomen. Oudere medewerkers van de Verscentrales, de Centrale Sla gerijen, de Groente- en Bloemen- centrales en de Distributiecentrales van Albert Heijn krijgen vanaf sep tember dit jaar recht op herstelda gen. Dat is opgenomen in de nieu we, onlangs afgesloten CAO's. Medewerkers van 53 jaar en ouder krijgen één dag midden in de week, het liefst de woensdag, vrij. Mede werkers tussen de 45 en 53 jaar oud krijgen één hersteldag per twee weken. Het recht op seniorendagen en ADV-dagen vervalt voor deze medewerkers. De verplichtingen tot overwerk en drieploegendienst zijn bovendien versoepeld. De regeling, uniek in Nederland, moet er toe lei den dat de medewerkers van de AH-bedrijfsonderdelen waar zeer zwaar werk wordt verricht, langer actief kunnen blijven in het arbeidsproces. Ook wordt verwacht dat het ziekteverzuim bij deze medewerkers zal verminderen. Steeds meer mensen in Nederland, en ook bij Albert Heijn, raken op nog betrekkelijk jonge leeftijd arbeidsongeschikt. Ruud Gubbels, Hoofd Personeelszaken Verscentra les en Centrale Slagerijen: "Het sociaal beleid van Albert Heijn is gericht op een structurele aanpak van de WAÖ-problematiek. Aan de uiteindelijke vorm van de herstel dagen-regeling zijn vele gesprekken tussen Personeelszaken Albert Heijn, vakbonden, OR'en en bedrijfsartsen voorafgegaan. Wij hebben gezocht naar een aan pak die vooral preventief is en die het fysieke belastingspatroon in de week verbetert." Brabantse feestvreugde bij het Waalwijkse Etos Beauty Case-team, dat de derde prijs behaalde bij de verkiezing 'Drogist van het jaar', georganiseerd door het dro gisterij-blad Marketing Results. V.l.n.r. bedrijfsleidster Astrid Vos, Lianne van Moergestel, Ankie Hooymayers, Miranda de Goey, Ali ce Wiegmink, Angela Smolders, Annelies Zijlmans, Marian Wezen beek, Margot Pijnenburg, José Hoogervorst, Judith Rijnsdorp.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 3