Etos Beauty Case formule verder verfijnd 2 Etos in cijfers Verandert het werk? -AHOLD FLITSEN JULI 1991 vervolg vanpagitia 1 Geplande omzet Etos 1991: f 250 die niet in de supermarkt zijn te verkrijgen." Moeten er dus schoonheidsartikelen verdwij nen? Herman Janssen: "In een flink aantal winkeis zullen er minder van de dure merken, de zogenaamde depositaire mer ken, worden verkocht. Voor veel klanten is het moeilijk kiezen uit de talrijke merken en varië teiten. Als het aantal variëtei ten te groot en de omloopsnel heid te laag is, worden de voor- raadkosten van deze produkten te hoog. Maar toch zal ook in de toekomst minimaal 30% van de omzet uit schoonheidsartikelen bestaan. Een sterke nadruk op schoonheidsprodukten blijft kenmerkend voor Etos. Een efficiëntere indeling van de win kels maakt mogelijk dat het assortiment kan worden uitge breid. We willen in een behoor lijk aantal winkels die zich daarvoor lenen, meer ruimte voor huishoudelijke artikelen, verzorging en gezondheid. Erg belangrijk voor de uitstraling van Etos Beauty Case, is de uit breiding van het aantal huis- merkprodukten. We hebben er nu 200; dat worden er in de toe komst zo'n 350. De huismerk- produkten, die de klant een optimale prijs/kwaliteit-verhou- ding bieden, krijgen een ver nieuwde vormgeving." Presentatie Een vernieuwde inrichting en andere presentaties en promo ties horen bij de aanpassingen van de assortimenten. Herman Janssen: "Produktsoorten die in minder variëteiten worden aan geboden kunnen beter worden gepresenteerd. Deze produkten krijgen bredere 'facings', dat betekent dat ze duidelijker zichtbaar zijn op het schap. Ook worden counters weggehaald op plaatsen waar de klanten zelf hun produkten willen pakken en zullen de stellingen zoveel mogelijk diagonaal worden geplaatst. Dat biedt de moge lijkheid op de hoeken van de gangpaden produkten extra in het oog te laten springen. Het randassortiment krijgt meer Versterking ruimte en aandacht. Er komen meer originele artikelen en opvallende promoties. De prij zen, in het bijzonder de aanbie dingen, zullen duidelijker zicht baar worden." Een vernieuwde inrichting en een uitgebreider assortiment is al te zien in het Etos Beauty Case-filiaal Diezerstraat, Zwolle Nu al zijn vier winkels op deze manier aangepast. In de komen de twee jaar zal ongeveer de helft van alle winkels geschikt worden gemaakt voor de nieuwe presentatie en een aanpassing van het assortiment als de loka- maakt. Herman Janssen: "Etos zal zeker zijn positie in de markt versterken. De drie groe pen schoonheid, verzorging en gezondheid blijven de peilers van de Etos Beauty Case formu le. Van de concurrentie blijven Filialen: 150 Franchisewinkels: 21 Medewerkers in vaste dienst: 1.200 Artikelen: ruim 9.000. 50% wordt aangevoerd vanuit het Ijoen, exclusief franchisewinkels "Service en een goede produkt- kennis blijven van groot belang voor iedereen die in een Etos Beauty Case-winkel werkt," zegt hoofd Operations Herman Janssen. "Etos Beauty Case moet een voordeeldrogist zijn met kwaliteitsartikelen én des kundig, vriendelijk personeel. Dat onderscheidt ons van de concurrentie. 40 tot 50% van de produkten is adviesgevoelig, en dat geldt ook voor de winkels waar minder depositaire mer ken verkocht gaan worden. Meer acties en promoties in de winkel betekent dat nog meer dan voorheen een beroep zal worden gedaan op de creativi teit van de medewerkers. Zij weten wat er leeft in de omge ving van de winkel en kunnen de acties zo uitvoeren dat het resultaat optimaal is. Het zelf standig organiseren van extra verkoopbevorderende activitei ten in de winkel wordt steeds belangrijker." Ie marktsituatie dat nodig wij ons onderscheiden door een sterk accent op schoonheid gecombineerd met voordelige prijzen. En natuurlijk door de beste verkoopsters uit de branche." 2"'/w. AH-vlag in de kuip (2) Niet één, maar minstens drie AH-vlag- gen blijken tijdens de voetbalinterland Nederland-Finland in de Kuip gewap perd te hebben. Dat schrijft Michel Smale van AH-filiaal 1209 in Nunspeet. Hij zag er één in vak Y-parterre, één in vak V of W en één onder de stadion- klok, afkomstig van zijn eigen filiaal. "Maar deze vlag hing op een te com mercieel punt, zodat hij door een poli- tie-agent weggehaald werd", zo meldt hij. Telefonische tips leverden nuttige informatie op over de herkomst van de andere AH-vlaggen. Noël Geutjes, ver koper II in AH-filiaal 1514 Nijmegen, zat in de onderste ring met een grote AH-vlag. "Ik had gewoon zin om iets mee te nemen waarmee ik kon zwaai- Edwin Spliet (1) en Marcel Stravers het moment dat de bal eraan komt houden wij de vlag omhoog. Altijd raak." Ahold-danspaar Voor de Engelse Wals, Quick Step, Cha Cha Cha en Jive een Th en voor de Tango een 8. Ziehier de fraaie examen resultaten van Marianne de Vos (23), verkoopster II in Etos-fïliaal 7308 Eindhoven en Michel Lutterman (27), assistent afdelingsmanager in AH-fili- aal 1250 Eindhoven. Eind januari meldden ze zich samen bij Dansstudio Verspaandonk voor een cursus stijldan sen. Op collegiale basis, want verkering hebben ze niet. Maar hoe komen een medewerkster van Etos en een mede werker van Albert Heijn dan op het idee op dansles te gaan? Michel: "Tot voor kort werkte ik in filiaal 1462, dat zich in hetzelfde winkelcentrum bevindt als het Etos-filiaal van Marian ne. We keken als het moest zo bij elkaar naar binnen. Ik kwam regelma tig bij Etos langs om goeiedag te zeggen en toen heb ik me een keer laten ont vallen dat ik best op dansles zou wil len." Marianne: "Dat wilde ik ook wel. Een collega van me zei toen: 'Waarom gaan jullie niet samen'. En zo is het gegaan." De basiscursus werd onlangs met succes afgerond, maar daar blijft het niet bij. In september gaan ze ver der met de vervolgcursus. "We gaan net zo lang door tot we 'goud met ster' hebben. Mocht één van ons verkering krijgen dan kan dat alleen op voor- waarde dat de cursus wordt!" Chagrijnig AH-filiaal 1562 Amsterdam mag dan I sinds kort een eigen filiaalkrant heb ben (zie Flitsen juni), filiaal 1123 in Heemskerk heeft er al anderhalf jaar een. Dat blijkt althans uit de brief van redacteur Jan Kemeling. "In de filialen gebeurt meer dan jullie denken", schrijft hij. En als bewijs stuurde hij enkele recente nummers mee. "Plezie rig en bovenal nuttig leesvoer", belooft de redactie in het voorwoord. En inder daad. Want wat lezen we in de rubriek 'BL-BABBEL' van supermarktmanager Frans van Oosten? "Sommigen van jul lie hebben opgemerkt dat ik soms som ber of zelfs chagrijnig kijk. Voor mij j betekent dat als ik in gedachten ben mijn gelaatsuitdrukking niet het gezel ligst is. Helaas is mij dit 52 jaar geleden meegegeven. Maar geloof me, somber of chagrijnig ben ik dan in het geheel niet, maar wel volop bezig met allerlei zaken." en. De bedrijfsleider kwam toen met die AH-vlag. Ik wou er eerst iets op schrijven, maar het ding was gloed nieuw. Dat zou zonde zijn geweest. Mijn baas was er wel blij mee, want het is tenslotte extra reclame." Navraag door de redactie leert dat de AH-vlag die regelmatig door het TV-beeld schoof, normaal bij de achterdeur van AH-filiaal 1508 in Alphen aan de Rijn hangt. De verkopers II Edwin Spliet en Marcel Straver namen het dundoek mee naar de Kuip. Met toestemming van supermarktmanager Mariët Buis: "Ik heb gezegd: 'Jullie mogen die vlag wel meenemen, maar dan moet je wel zorgen dat hij vaak in beeld komt'. Dat is gelukt en daar was ik erg trots op." "Bij de volgende interland zitten we er weer, maar dan met een AH-vlag van 2 bij 3 meter", kondigt Edwin Spliet aan. Betaald krijgen de AH-medewerkers overigens niet voor hun reclamewerk. "Het is gewoon de lol en we hadden ook een weddenschap met de bedrijfsleider van filiaal Boskoop. Die zei dat we de vlag niet op de TV zouden krijgen. Maar hij was goed in beeld hè. Ja, dat was mooi geregeld." Hoe de dekselse AH-medewerkers het voor elkaar kre gen? Simpel: "Je moet kaartjes voor de parterre hebben, vlakbij de zijlijn. Op Marianne de Vos en Michel Lutterman: een 8 voor de Tango Welke filialen en andere bedrijfs onderdelen hebben ook een eigen personeelskrant? Stuur ze voor taan naar Flitsen.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 2