Etos Beauty Case formule verder verfijnd Gepensioneerden blazen hun partijtje mee IN DIT NUMMER Spuitgasten Meer verschillen in assortiment per winkel Kwartaalresultaat 12 hoger Milieu AH-Reclame kleurplaat, zonnige tips en nog veel meer. Voor jong en oud. Veel vakantiepret! WAT DRINKEN WIJ? Vorig jaar werd per hoofd van de bevolking 165 liter koffie j genuttigd. Alleen in Scandinavië drinken ze nog meer koffie. Een beeld van wat de Nederlander dronk in 1990. 48 jaargang juli 1991 Nieuwe Tops grootste Ahold-supermarkt. Pag. 4. De bedrijfsbrandweer van Marvelo heeft tot nu toe elk beginnend brandje in de kiem kunnen smoren. Twaalf medewerkers van Marvelo vertellen over hun ervarin gen als vrijwilliger bij de bedrijfsbrandweer. Zie pagina 12 De Etos Beauty Case formule, die in 1985 werd geïntroduceerd en sindsdien tot een voortdurende groei van de omzet heeft geleid, zal worden aan gepast aan nieuwe ontwikkelingen in de markt. Dat betekent dat gewerkt wordt aan een nog betere afstem ming van het assortiment op de lokale marktsituatie van Etos Beauty Case-winkels. "Etos Beauty Case is en blijft de betere voordeeldrogist met het accent op schoonheid," stelt Herman Janssen, hoofd Opera tions Etos. "De formule zoals we die vijf jaar geleden introdu ceerden wordt niet wezenlijk veranderd, maar wel verfijnd. We willen sterker nog dan voor heen rekening houden met de soms per winkel verschillende kansen, die worden bepaald door de behoeften van de consu ment en door de concurrentie. Bovendien willen we ons imago van voordeeldrogist aanscher pen. We hebben gemerkt dat veel klanten ten onrechte den ken dat we duurder zijn dan sommige concurrenten. Op plaatsen waar we de verfijning van onze formule al hebben ingevoerd, zien we nu al een zeer duidelijke omzetstijging." Schoonheid De markt voor drogisterij-arti kelen groeide in Nederland het afgelopen jaar met 12%. De groei van Etos loopt hiermee volledig in de pas. Bovendien is bij Etos de omzet per klant het afgelopen jaar flink gestegen. Maar bij Etos willen ze meer. Herman Janssen: "We maken winst. Het gaat niet slecht met Etos, maar we vinden dat het beter kan en moet. Onderzoek en ervaringen met proefwinkels hebben uitgewezen dat klanten in toenemende mate vragen naar produkten die niet in het assortiment zijn opgenomen. Het gaat met name om artike len uit de groepen gezondheid en verzorging (bijvoorbeeld babyprodukten), en om een aantal huishoudelijke artikelen zie verder pag. 2 De zorg voor het milieu is in korte tijd uitgegroeid tot een belangrijk onderdeel van het Ahold-beleid. De diverse werkmaatschappijen beste den er ook steeds meer aan dacht aan. In deze Flitsen een schets van de stand van zaken. Zie pagina 6 Het netto resultaat over het eerste kwartaal van 1991 is ten opzichte van het eerste kwartaal van 1990 met 12,6% geste gen tot f 76,4 miljoen. De omzet in Nederland groeide met 8,0% en die in de Verenigde Staten met 6,3%. De totale omzet in guldens nam toe met 3,3%. In Nederland kon Albert Heijn zijn marktpositie nog iets versterken. De omzet van Speci aalzaken Ahold nam, vooral dankzij de overname van Impodra slijterijen, sterk toe. Ook door de Amerikaanse ketens BI-LO, FNS en GFS werd een hogere omzet behaald. Het totale bedrijfsresultaat steeg met 18,2% tot f 116,6 mil joen. In Nederland nam het bedrijfsresultaat toe met 9,0%, terwijl in de Verenigde Staten een stijging werd gerealiseerd van 41,3%. De omzet en resulta ten van de recent overgenomen Amerikaanse keten Tops Mar kets, zijn nog niet in boven staande cijfers opgenomen. nummer 6 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Mana heet de eerste winkel van Ahold in Tsjecho-Slowa- kije. Onder zeer grote belangstelling van pers en pubhek vond de opening plaats. Zie pagina 5 Albert Heijn heeft vorige maand de wekelijkse actieperiode met twee dagen verlengd. Actie-aan biedingen gelden voortaan van dinsdag tot en met zaterdag. Ziepagina3 Geen triomfgeschetter, maar slechts enig schril gepiep was alles wat mevr. N. Schermer uit Den Haag aan de trompet van de heraut van Fort Gertrudis wist te ontlokken. De oud AH- medewerkster kon er niet mee zitten. "Als ik maar op de foto sta", meende zij. Het steken van de loftrompet over de Ahold-gepensioneerdentochten ging haar heel wat beter af. "Ik geniet met volle teugen. Het is elk jaar weer fantastisch!" Mevr. Schermer was één van de ruim 3500 gepensioneerden en VUT'ers die de afgelopen maand deelnamen aan de dag tochten. Meer over de reis op pag. 8.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 1