Instel verhuist Imago-campagne detailhandel van start Ahold Flitsen juni 1991 9 Vrachtwagens GVA Vers bedrukt met nieuw logo 'De winkel, daar maak je de mooiste dingen mee!' Onder die slogan is vorige week een campagne voor de gehele Ne derlandse detailhandel van start gegaan. De campagne wordt gevoerd op initiatief van het Hoofdbedrijfsschap Detail handel (HBD) en de ministe ries van Economische en So ciale Zaken en heeft tot doel om het imago van de detail handel te verbeteren, zodat er ook in de toekomst goede en voldoende medewerkers aan getrokken kunnen worden. Via de Raad voor het Filiaal- en Grootwinkelbedrijf is Ahold bij de opzet van de campagne betrokken geweest. In totaal zijn in de Nederlandse detailhandel 550.000 mensen werkzaam. Meestal tot volle tevre denheid, zoals is gebleken uit een onderzoek van het Economisch In stituut voor het Midden-en Klein bedrijf. Toch verlaten ieder jaar zo'n 50.000 mensen de bedrijfstak. Om die te vervangen en om nieu we banen in de detailhandel in te vullen zijn per jaar zo'n 70.000 mensen nodig. Het wordt voor de detailhandel steeds moeilijker om in deze personeelsbehoefte te voorzien. Eén van de belangrijkste redenen hiervoor, naast de ont groening en vergrijzing van de be volking, is dat het werken in de winkel bij buitenstaanders geen al te aantrekkelijk imago heeft. De campagne is erop gericht om dat beeld te veranderen. Via winkelposters, buitenreclame, radiocommercials en brochures wordt duidelijk gemaakt dat werken in de winkel veel meer in houdt dan je op het eerste gezicht zou denken. Zowel wat betreft de dagelijkse bezigheden en de con tacten met de klanten, als wat be treft de carrièremogelijkheden. De campagne richt zich niet alleen op schoolverlaters en herintredende vrouwen. De bijna 550.000 men sen die nu al in de detailhandel werken zijn een even belangrijke doelgroep. Volgens het HBD zullen de medewerkers zich veel meer 'ambassadeurs van de detailhan del' moeten gaan voelen. De HBD-campagne vormt een wel kome aanvulling op de acties die Ahold zelf al onderneemt om het imago te verbeteren. Instel, onderdeel van GVA en actief op de bedrijfsrestaura- tieve markt, neemt in juni een nieuw kantoor en een nieuw magazijn in gebruik. Het kan toor verhuist in het weekend van 22 juni van de Paralelweg naar de Europalaan in Den Bosch. Het magazijn, nu nog gevestigd in Den Bosch, gaat met ingang van 1 juni naar Veenendaal. De verhuizing van het kantoor brengt geen personele problemen met zich mee omdat Den Bosch de vestigingsplaats blijft. Anders ligt het met het magazijn. Een belang rijk deel van de 45 medewerkers verhuist niet mee naar Veenen daal. Voor hen is in overleg met de vakbonden een regeling getroffen. In Veenendaal en omgeving is In stel momenteel druk doende nieu we medewerkers aan te trekken. Nu al is bekend dat het nieuwe magazijn, dat een oppervlakte heeft van 7000 m2, op termijn weer zal worden verlaten. Bedoe ling is dat de distributie van In stel over anderhalf a twee jaar wordt ondergebracht in het GVA- complex in Ede. „We zouden liever meteen naar Ede zijn gegaan, maar door capaciteitsproblemen zullen we nog even geduld moeten hebben", aldus Instel-directeur Piet van den Heuvel. Eén van de vijftig vracht wagens met het nieuwe logo. De in totaal vijftig vrachtwagens van GVA Vers zijn sinds kort voor zien van een nieuw opschrift met de slagzin 'Kwaliteit in Grootver bruik'. Een ontwerpbureau maak te een ontwerp voor een full colour afbeelding op de wagens en die zal nu voortaan door het hele land te zien zijn. De afbeelding is een col lage van diverse versprodukten die het Verscentrum levert. Eddy Kroet (38), coördina tor snijband, Centrale Slage rij Zaandam: „Ik werk met drie verschillende messen: een uitbeenmes, een snijmes en een vliesmes. Het vlies mes gebruik ik het meest. Dat heb ik bijna acht uur per dag in mijn hand. Ik gebruik het om vlees mee te vliezen. Daarna verdeel ik het in on derdelen voor bijvoorbeeld biefstuk, rosbief of stootlap pen. Iedereen heeft hier zijn eigen messen. Ze zijn eigen dom van Albert Heijn, maar onze namen staan in het lemmet gegraveerd. Als een collega met mijn mes zou werken, al is het maar een minuut, zou ik dat direct merken. Dan snijdt het niet lekker meer. Een ander drukt met meer of minder kracht. Of hij snijdt onder een andere hoek. Dat heeft effect op de vouw. Dat voel je meteen. Zoiets steekt heel nauw. Elke ochtend worden de mes sen opgehaald om geslepen te worden. Iedereen heeft twee sets, zodat je nooit zon der zit. Tijdens het werk hou- Flitsen start deze maand een nieuwe serie artikelen, waarin Ahold- medewerkers aan het woord komen over een attribuut of hulpmiddel dat ze in hun werk gebruiken.Deze maand deel 1: Eddy Kroet van de Centrale Slagerij Zaandam over zijn messen. den we ze scherp met een aanzetstaal. Daarmee halen we de bramen er af. Hoe scherper, hoe beter, want dan hoef je minder kracht te zet ten. Wij werken hier met één van de beste merken: Victori- nox. Vroeger was het handvat van hout. Tegenwoordig is het al lemaal kunststof. Dat is be ter schoon te houden. Het staal van een goed mes mag niet te hard zijn, maar ook niet te zacht. Dan slijt het te snel. Het lemmet mag nooit smaller zijn dan één centi meter. Anders is het te ge vaarlijk. Dan is de kans groot dat het afbreekt. Een vliesmes gaat ongeveer zes maanden mee, daarna wordt het vervangen. Met dit mes werk ik nu drie maanden. Je raakt er aan gehecht. Het gaat naar je hand staan. Dat voelt lekker. Ik ben er ook heel zuinig op. Het is een mooi mes, vind ik. Er zit een mooie punt aan en de ron- j ding is ook mooi. Een prach- I tig werktuig. Ik beschouw i het echt als het heiligdom van de slager."

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 9