g Ahold-echtpaar Verbree met eigen schip een jaar de zee op Win Vrije tijd Primeur bi Gall Gall een ontbijt Het grootste gevaar is een botsing met een slapende walvis VIN NOUVEAU Begin juni brengt Gall Gall de Mildara Nouveau rouge van het Australische wijnhuis Mildara op de schappen. De nieuwe wijn is de allereerst geoogste wijn van 1991. Ken ners omschrijven de wijn als fris en soepel, precies zoals een primeur behoort te zijn. Begin juni start een actie met de broodbelegprodukten van het AH-huismerk die door Marvelo worden geprodu ceerd. Onder het motto "Win een ontbijt1 worden klanten uitgenodigd om twee streep jescodes van de verpakkin gen van de deelnemende pro- dukten in te sturen en op zo origineel mogelijke wijze te beschrijven waarom ze vin den dat ze in aanmerking komen voor een geheel door AH verzorgd ontbijt aan huis. In totaal zitten er 100 ontbij ten voor maximaal 4 perso nen in de prijzenpot. De ont- bijtwedstrijd loopt tot 31 juli. "Ahold Flitsen juni 1991 Bezeten van zeilen. droogd voedsel, maar ze reke nen op verse aanvulling door eigen visvangst. Wat er verder nog mee gaat? Betty, ietwat gniffelend: „Ik heb voor de hele tocht tandpasta ingeslagen. Verder pak ik dingen in als huidverzorgingscrèmes -daar ben ik nu eenmaal in thuis- en veel anti-zonnebrandmiddelen en bodylotion om de huid te on derhouden. En we nemen twee vouwfietsjes mee, zodat we aan land wat verder kunnen ko men, een walkman zodat je mu ziek kunt horen tijdens de wacht en een stel snorkels." Dolfijnen en zonsondergangen Gerard en Betty zeggen heel goed lange tijd zonder andere mensen om zich heen te kun nen. Gerard: „Onderweg is zo veel te zien. Men denkt wel eens dat het vreselijk saai is om dagenlang te varen. Het te gendeel is waar. De zee is elke dag weer anders en denk eens aan de dolfijnen en de zonson dergangen. Schitterend. Bo vendien heb je het onderweg erg druk met allerlei werk zaamheden. Ik kijk erg naar onze reis uit. Niet dat ik een hekel heb aan mijn werk, maar het lijkt me heerlijk om een jaar uit die werksituatie te zijn en dingen te doen die ik graag doe. Even niet te hoeven leven onder de tijdsdruk die met mijn werk samenhangt. Niet in de files hoeven staan." Betty zegt de lange reis vooral te willen maken vanwege de uitdaging om een tijd zonder luxe en com fort te leven. „Van al die luxe die je door veel werken om je heen hebt verworven moet je een keer afstand kunnen ne men. Ik vind datje in dit leven dingen moet kunnen laten. Een lange tijd met weinig water toekunnen bijvoorbeeld, dat zie ik als een uitdaging." Een tijdlang niet werken en een lange reis maken. Wie wil dat niet? ,yelen willen het wel, maar ko men nooit zover, omdat ze teveel vast zitten in him dagelijkse beslommeringen. Wij hebben doorgezet en onze plannen omgezet in daden." Dat zegt Ge rard Verbree, projectleider winkeltechniek bij AH. Hij stapt op 8 juni met echtgenote Betty, werk zaam bij Etos Beauty Case in Utrecht, in hun zelf gebouwde jacht, La Vie, voor een zeezeiltocht die 14 maanden zal duren. Via Zuid-Europa gaat het naar de Canarische Eilanden en van daaruit wordt de grote over steek gewaagd naar de Boven windse eilanden, de Maagden eilanden, de Bahama's en ver volgens via de Azoren en Groot- Brittannië weer terug. „Een standaardrondje voor zee zeilers", aldus Gerard. „Maar voor ons is het de eerste keer dat we zo'n verre reis maken." Het plan om ooit een grote tocht te maken ontstond vijf jaar geleden. Gerard: „Ik kan wachten met zo'n reis tot mijn pensionering maar dan is het onzeker of je die fysiek nog wel aankunt. Bij mijn 25-jarig jubi leum bij AH heb ik daarom te kennen gegeven dat het mijn liefste wens was om er een jaar tussenuit te kunnen. Na heel veel praten was men uiteinde lijk akkoord." Echtgenote Bet ty: „Bij mij was het wat makke lijker. Ik zeil wel niet zo lang als Gerard, maar ik ben er al lange tijd bezeten van. Het be heerst een groot stuk van m'n leven." Slapende walvis De tocht is grondig voorbereid. De afgelopen jaren is veel geoe fend, met als hoogtepunt de Driehoek Noordzee-prestatie- tocht waar de Verbree's flink wat te stellen kregen met de elementen. Echt bang zeggen beiden nooit geweest te zijn, al thans niet op hun eigen schip. Ze hebben het eigenhandig ge bouwd - voor de kenners: een Waarschip 1076, geheel van hout - kennen het tot in elk de tail en hebben er een onbe grensd vertrouwen in. Uiter aard hebben ze maatregelen genomen om te kunnen overle ven in noodsituaties. Zo is er een reddingsvlot aan boord, waarin enkele eerste levensbe hoeften zoals water en voedsel aanwezig zijn, evenals een ba kenontvanger: een apparaat dat twee etmalen lang noodsig nalen kan uitzenden, die kun nen worden opgepikt door elk overvliegend vliegtuig. Gerard Verbree wil overigens graag kwijt dat het grootste gevaar voor de zeiler niet een zware storm is, zoals zovelen denken, maar een botsing met een sla pende walvis. Visvangst De grote oversteek naar de Bo venwindse Eilanden is in theo rie het spannendste gedeelte van de reis. Er kan maar 260 liter water worden meegeno men en dat betekent dat er per persoon drie a vier liter per dag beschikaar is. „Jezelf wassen met zout water gaat prima, je hoeft je daarna alleen maar af te spoelen met zoet water", licht Betty toe. Wat eten betreft zijn ze voor een groot deel aan gewezen op ingeblikt en ge-

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 8