Fabriek Marvelo voor nageslacht bewaard Dam tot Damioop op 29 september II 7 A doordeI \j IJ«L Ahold Flitsen juni 1991 Net als vorig jaar is Ahold één van de hoofdsponsors van de Dam tot Damioop. Dat betekent dat medewerkers van Ahold-be- drijfsonderdelen gratis kunnen deelnemen aan de bedrijven- loop. Het parcours van de Dam tot Damioop voert over een af stand van 16,1 kilometer van het centrum van Amsterdam via de IJ-tunnel naar het centrum van Zaandam. Dit jaar worden veel teams, afkomstig uit alle Ahold-werkmaatschappijen verwacht. Om iedereen in de ge legenheid te stellen zich zo goed mogelijk voor te bereiden zal bo vendien een voorloop worden georganiseerd. Alle sportieve ENTHOUSIAST Initiatiefnemer voor de film is oud-medewerker Niek Vermeu len. Zijn motief om de Marvelo- fabriek op videofilm vast te leg gen laat niets aan duidelijkheid te wensen over: "Straks wordt het gebouw gesloopt en zetten ze er allemaal woningen neer. Dan weet niemand meer dat op die plaats de fabriek heeft gestaan die zo lang het gezicht aan de Zaan heeft bepaald." Vermeulens plan om te filmen werd enthousiast ontvangen. Via John Oosterhuis, hoofd Ont wikkeling, Kwaliteit en Verkoop kwam hij in contact met de filmers Bert Verberk en Wim Natte. Verberk vindt het contact bijzonder geslaagd. Nu de opna mes zijn gemaakt en de montage zo goed als af is, zegt hij dat het V.l.n.r. Bert Verberk, Wim Natte en Niek Vermeulen: "In Marvelo zit een verhaal." een fantastisch bedrijf is om te filmen: "In Marvelo zit een ver haal. Wij zagen de fabriek van bijna honderd jaar geleden weer draaien". NOSTALGIE De videofilm "Adieu Oostzijde" gaat vooral over Marvelo zoals het op dit moment draait. De camera registreert feilloos de werking van de machines en tielijnen haarscherp in beeld. Duizenden theezakjes zien we gevuld worden (per dag zo'n 1,2 miljoen), kilo's koffie (per minuut 110 kilo) komen van de lopende band en honderden pot ten pindakaas rinkelen oorver dovend langs; Marvelo geeft onmiskenbaar de indruk van een technologisch hoogwaardig bedrijf. Tegelijkertijd wordt dui delijk waarom de verhuizing nodig is. De zware machines staan op verouderde vloeren en op sommige afdelingen is het woekeren met de ruimte. Vooral voor een goede logistiek is het gebouw aan de Oostzijde onge schikt geworden. Daardoor is het soms onmogelijk om altijd op tijd te leveren. Om dit te type ren hebben de filmers als slot beeld een vrachtwagen vastge legd die uiterst moeizaam zijn weg naar de Oostzijde probeert te vinden. PREMIERE Adieu Oostzijde. Voor de mede werkers van de Marvelo-fabriek kan het slotbeeld niet treffender zijn. Over twee jaar zeggen zij hun fabriek vaarwel en betrek ken ze de nieuwe behuizing op het industrieterrein Wester- spoor. De videofilm zal dit najaar in première gaan. Dat gebeurt tijdens het feest dat het bedrijf zal vieren naar aanlei ding van zijn tachtigjarig bestaan. Niek Vermeulen, Bert Verberk en Wim Natte blijven overigens filmen. Zij zullen straks de ver huizing van Marvelo tot en met de opening van de nieuwe fabriek in beeld brengen. Al een redelijke conditie opgebouwd? Zo niet, dan zijn er nog 4 maanden om in vorm te komen. Wie vol doende enthousiaste collega's heeft gevonden om samen een team te vormen, kan zich nu via Ahold inschrijven voor de Dam tot Damioop. Ahold'ers worden uitgenodigd om op een zondag in de tweede helft van augustus de conditie serieus te testen. Uit de beste lo pers van de Ahold-voorloop zal een sterrenranglijst worden op gesteld. Hopelijk komen heel veel Ahold-sporters hun condi tie testen. Uiteraard zijn sup porters welkom. Het moet voor al ook een gezellig evenement worden, met medewerkers uit alle bedrijfsonderdelen en vele filialen! Over de definitieve da tum, de plaats en andere details zullen wij u berichten in de vol gende Ahold Flitsen. Inschrijven is alleen per team mogelijk en alleen voor mede werkers van Ahold-werkmaat schappijen. Een team bestaat uit maximaal 10 en minimaal 5 personen. Bedenk dat voor de bedrijvenloop de eerste 5 aanko mende deelnemers de teamklassering bepalen. Geef door middel van een 'V ach ter de naam van de deelne mer aan of hij of zij ook aan de Ahold-voorloop mee wil doen. Stuur voor 20 juni per team één bon, in een gefrankeerde enve lop, naar: Koninklijke Ahold nv, Afd. Public Relations/KA 246, Postbus 33, 1500 EA Zaandam. Zet in de linker bovenhoek: Dam tot Dam. Naam team: Werkmaatschappij en (indien van toepassing) filiaal: Aanvoerder/cont.pers.: 1 Privé adres: Tel. op werk: Overige deelnemers: 2 3 4 5 6 7. Twee weken lang filmden ze in de oude Marvelo-fabriek aan de Oostzijde te Zaan dam. Niek Vermeulen, Bert Ver berk en Wim Natte zijn terugge komen met uniek materiaal. Voordat de tachtig jaar oude fabriek definitief wordt gesloopt, hebben de drie filmers alles voor de eeuwigheid op videoband vastgelegd. De Marvelo-fabriek verdwijnt aan de Oostzijde. Voor medio 1993 staat een verhuizing gepland naar het nieuwe indu strieterrein Westerspoor in Zaandam. Met de verhuizing komt een einde aan tachtig jaar Marvelo aan de Zaan. Voordat de Oostzijde definitief vaarwel wordt gezegd, moet een stukje van de geschiedenis worden vastgelegd.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 7