sa Marijke van Koeverden hielp DC Geldermalsen uit de 6 "Wij treuren niet meer, wij bouwen al weer" WIN EEN MAND METAHOLD-PRODUKTEN □□□□□nnsnm nöÖDhmt r'ismnmn □□□□nSraiHOai MM»girBnnw Ahold Flitsen juni 1991 Het veilig stellen van de (toekomstige) bevoorra ding van je eigen filiaal is een taak voor vele AH-me- dewerkers. Maar dit te doen door het blussen van een brand in een distributiecen trum is iets uitzonderlijks. Toen ze de melding van de brand bij het bijna voltooi de Landelijk Distributie Centrum in Geldermalsen op haar semafoon hoorde, liet AH medewerkster Ma rijke van Koeverden haar werk in de AH-winkel voor wat het was en sprong di rect op haar fiets. „Het verhaal gaat dat ze met een flapperende AH-jas door Geldermalsen scheurde", lacht brandweercommandant Rei- nier Voest. Marijke zelf: „Het enige wat ik dacht was dat ik zo snel mogelijk bij de kazerne moest komen, ook al riep mijn chef nog voor de grap: 'hier blij ven jij'. Binnen drie minuten na de melding moetje er name lijk zijn, anders zijn de wagens al vertrokken." Marijke (30) haalde het en zo kon ze die twaalfde april meehelpen met het bestrijden van de eerste grote brand in haar éénjari ge carrière bij de vrijwillige brandweer in Geldermalsen. In de kazerne vertelt zij, tien dagen na de brand: „Het was wel even schrikken toen ik zag dat ik een brand moest blussen bij een gloednieuwe vestiging van mijn eigen baas. Het moeilijkst was het werken met zware uitrusting aan. Door de enorme rookontwikkeling Marijke van Koeverden voor het distri butiecentrum, waar de her- stelwerkzaam heden in volle gang zijn moesten we perslucht gebrui ken en de gasmaskers opzet ten. Toen het commando kwam en we alle roldeuren omhoog moesten schuiven heb ik met mijn maatje behoorlijk lopen zweten. Toen we eenmaal bin nen waren ontploften een paar gasflessen die werden gebruikt door dakdekkers. We hadden op de cursus al geleerd dat gas flessen één van de grootste ge varen voor brandweerlieden vormen. Ik heb nu gezien dat dat inderdaad zo is. Je kunt nooit inschatten wanneer ze ontploffen en waar ze heen- schieten." Zwaar werk Uiteindelijk is de klus geklaard door de voltallige vrijwillige brandweer van Geldermalsen, bestaande uit 26 mannen en twee vrouwen en drie auto's, plus brandweerlieden en mate rieel uit Tiel. Marijke kijkt er met tevredenheid op terug: „Het was zwaar werk, maar tij dens je opleiding en de oefe ning leer je al dat werk bij de brandweer inspannend kan zijn. Omdat ik brandwacht tweede klas wil worden ga ik twee avonden per week naar school en besteed dan nog twee a drie halve dagen aan studie. Elke maandagavond is het hier op de kazerne oefenavond met alle leden van het team. Al met al kost het brandweervrouw zijn veel tijd", aldus Marijke van Koeverden. Marijke werkt al ruim dertien jaar bij AH in Gel dermalsen en naar ze zegt heeft ze er 'van alles gedaan'. Op dit moment werkt ze 18 uur per week als vakkenvulster. „Dat werk vind ik uiteindelijk het leukst en gezelligst omdat je zo het meest contact hebt met het publiek. Ik vind het heerlijk om een praatje met de klanten te maken." Gevaarlijk Waarom is Marijke eigenlijk brandweervrouw? „Het is altijd mijn wens geweest om mensen in nood te helpen. Ik heb eerst serieuze pogingen gedaan om op de politie-opleiding te ko men, maar dat werk vond mijn verloofde te gevaarlijk. Vervol gens solliciteerde ik als chauf feur op de ambulance, maar moest een meer ervaren per soon, een verpleger, voor laten gaan. Uiteindelijk heeft de overbuurman mij enthousiast gemaakt voor het werk bij de vrijwillige brandweer. Ik ben toen eens gaan kijken op de ka zerne en het werk sprak me wel aan." Commandant Voest vult aan: „Ik ben ook nog bij hen thuis geweest om met haar verloofde te praten, want die was ook met dit werk niet zo blij. Door veel erover te vertel len heb ik hem uiteindelijk kunnen overtuigen." Te zwaar De toelatingskeuring was streng en onverbiddelijk: Ma rijke bleek tien kilo te zwaar en had niet genoeg uithoudings vermogen. „Ik ben toen fana tiek gaan sporten en lijnen en na drie maanden werd ik goed gekeurd. Met de complimenten van de arts, omdat het me zo snel was gelukt." Ze kon toen beginnen bij de brandweer, ech ter niet als volledig inzetbaar lid. „Mijn toenmalige baas gaf me helaas geen toestemming. Ik kon in het begin dus alleen mee uitrukken als er buiten werktijd iets te doen was. Dat was jammer, want van elke brand leer je weer. Per jaar wordt hier zo'n zestig keer uit gerukt, dus heel veel is dat niet. Dank zij mijn nieuwe baas, Kees Kraak, kan ik me sinds december volledig inzet ten bij de brandweer. Daar ben ik hem erg dankbaar voor." Manager Mek Koster na brand in LDC Geldermalsen: Met ingang van dit nummer zal Flitsen maandelijks een puzzel publiceren waarin een werkmaatschappij van Ahold centraal staat. De redac tie van Flitsen nodigt de lezers uit om de grijze massa te laten werken en de oplossing in te stu ren. Onder de goede oplossin gen wordt een mand met pro- dukten van de desbetreffende werkmaatschappij verloot. Deze maand staat de puzzel in het teken van het vleeswarenbe- drijf Meester te Wijhe. De mand zal dan ook gevuld worden met vleeswaren en bijbehorende produkten ter waarde van f 100,- Wat u moet doen is woorden invullen volgens de omschrij ving. In de vakjes die door mid del van een lijntje zijn verbon den komen gelijke letters te staan. De letters in de grijze vak jes vormen een wervende slo gan. Het getal rechtsonderin de grijze vakjes geeft aan welke plaats deze letter in de slogan inneemt. Om deze goed te kun nen lezen is het handig de let ters over te brengen naar de veertien rookworsten onderaan. Hoe luidt de slogan? Stuur uw oplossing voor 14 juni in een gesloten envelop en onder vermelding van 'Puzzel Flitsen' naar: Redactie Flitsen Albert Heijnweg 1 Kamer 249 1507 EH ZAANDAM Het Landelijk Distributiecentrum Geldermalsen zou begin mei opgeleverd worden, maar een felle brand op 12 april zette een streep door de rekening. Mels Koster, pro jectmanager LDC Geldermalsen, heeft inmiddels inzicht in de gevolgen: "Uiteraard hebben we op het bouwschema ach terstand opgelopen, maar toch denken we dat, als zich tijdens de herstelwerkzaamheden geen grote verrassingen voordoen, de oplevering met niet meer dan 12 weken zal worden vertraagd." De schade aan het LDC was na de brand aanzienlijk en betrof: de dakopbouw van het kantoorpand, inclusief de hierin aangebrachte technische installaties, het dak en de zijbeplating van het maga zijn en de bekabeling. Verder liep veel apparatuur en inventaris, zoals stellingen, carrousels e.d. roet- en waterschade op. Koster: "Ik heb veel waardering voor de inzet waarmee iedereen hier na de brand de chaos te lijf is gegaan. Wanneer, zoals we nu verwachten, de oplevering eind juli plaats vindt, zal het LDC half september in gebruik kunnen worden genomen." Het LDC Geldermalsen wordt een zeer geavanceerd distributiecentrum. Ongeveer 25% van het volume in het distributiecentrum zal via geautomatiseerde carrou sels worden verwerkt. 1] gevarieerde voorraad goederen 2] grote rivier in Overijssel 3] gebouw waar koopwaar wordt verkocht 4] de plaats waar inkopen worden afgerekend 5] jonge varkens 6] deel van het jaar 7] mannetjesvarken 8] bot 9] winkel waar vlees en vleeswaren worden verkocht [10] orgaan waarvan worst kan worden gemaakt [11] afgesneden plakken vlees [12] gemalen vlees [13] het gewicht bepalen 14] in een aangename situatie met anderen [15] huid [16] de som van de opbrengst van verkochte goederen [17] brokjes vlees met gekruide saus [18] twee pond [19] uitstalraam [20] hoedanigheid van een produkt [21] gram (afk.) [22] onderhuids vet [23] producent van vleeswaren [24] kleine waardepapiertjes die men bij de kassa krijgt of koopt SLAGERIJ MEESTER 6 iij ir ui n.riH nftmumrjnilTjn Fpfl □□raingianui

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 6