„Iedereen wil zijn eigen smaak" SNERT COMPUTERBEELD WERD WERKELIJKHEID 5 AFSCHEIDSCADEAUTJE AH vergroot aanbod vruchtenthee CITROEN VOORKEUR Aiiold Flitsen juni 1991 Eind april heeft Albert Heijn het aanbod vruchtenthee met twee smaken uitgebreid. Onder het eigen huismerk worden nu ook bos vruchtenthee en perzik-abrikoosthee verkocht. Met de introductie van deze nieuwe smaken hoopt Albert Heijn tegemoet te komen aan consumenten die een steeds gevarieerder thee-aanbod willen. „Met twee smaken erbij, nu acht op een rij." Zo luidt de slo gan, die Albert Heijn gebruikt bij de introductie van de twee nieuwe vruchtentheeën. Het aanbod aan thee is de afgelo pen jaren steeds groter gewor den. De huidige consument wil variëren, 's Ochtends Ceylon, 's middags banaan en 's avonds citroen. Of, zoals Marian Lam bert, assortimentsmanager bij Albert Heijn, zegt: „Je ziet het op allerlei terreinen. Iedereen wil zijn eigen smaak, zijn eigen voorkeur, laten gelden. Op die trend spelen wij dus in." In de afgelopen drie jaar is de omzet van vruchtenthee ver dubbeld. Momenteel maken de vruchtensmaken zo'n twintig procent van de totale thee-om zet uit. Overigens is de totale theemarkt in Nederland niet groter geworden. Er is dus sprake van een verschuiving richting vruchtenthee. Albert Heijn en Marvelo zijn er echter in geslaagd hun afzet te vergro ten, mede dank zij het groeien de assortiment vruchten theeën. Opvallend is dat de ci troenthee nog steeds verreweg het hoogst scoort, gevolgd door de framboos-citroen. Marian Lambert: „Fris is favoriet. De zoetere smaken zijn iets min der populair. In het algemeen geldt dat de consument vruch tenthee waardeert vanwege de variatie en de lekkere smaak." En de geur, vult Rob van Wijn gaarden, product-manager bij Marvelo aan. „Een groot ge deelte van de smaak gaat via de neus. Het aroma speelt ze ker mee bij de waardering." De geur en smaak van bos vruchten en perzik-abrikoos is afkomstig van natuurlijke geur- en smaakstoffen. „Er be staat natuurlijk niet zoiets als bosvruchten-theeblaadjes", al dus Van Wijngaarden. „Het vruchtenaroma wordt in de vorm van gomballetjes aan de thee toegevoegd. Als je zo'n theezakje openscheurt zijn de aromabolletjes duidelijk zicht baar. In het hete theewater los sen ze op en geven hun heerlij ke aroma af. Zo zit dat." Is het voor de echte theeken ners, zoals die bij Marvelo, niet zonde om die originele thee- smaak te veranderen? Van Wijngaarden vindt dat het gaat om de mening van de consu ment: „Wij denken vanuit de markt, niet vanuit het produkt. Natuurlijk moet de theesmaak behouden blijven. Het is niet de bedoeling dat je een glaasje citroensap drinkt. Met elkaar proberen we de smaak te vin den, waarvan we denken dat het een goede vruchtenthee is en die leggen we dan voor aan een panel". De redactie stelt de lezers van Ahold-Flitsen voor om in de komende weken zelf verschillende theeën uit te proberen en over hun voor keur een briefje naar het redactie-adres te sturen on der vermelding van 'thee'. In één van de komende nummers zullen we plaats inruimen voor de reacties. gang van de kleuterschool naar de eerste klas van het vervolgonder wijs wordt ook uitgebreid gevierd met een officieel overgangsfeest. Jongens in pak, meisjes in feest jurk. In het begin vind je dat als i Nederlander allemaal wat over dreven, maar zo langzamerhand ben ik eraan gewend en kan ik het waarderen. Op de school van mijn kinderen merk je ook duidelijk waarom Amerika een 'meltingpot', een smeltkroes, genoemd wordt. Eén keer per jaar wordt er een In ternational Food Festival gehou den, waarbij iedere ouder een ge recht uit het land van oorsprong moet meenemen. Het eerste jaar heb ik Nederland vertegenwoor digd met boerenkool en worst, wat tot mijn grote teleurstelling geen groot succes was. Het jaar erna viel de Hollandse pot wat beter in de smaak met pannekoeken. Vol gend jaar maar eens de erwten soep proberen. CORNELIE JUTTE leggen. Toen ik dan ook een teke ning met wat goed bedoelde kras sen thuis kreeg met een begelei dend brieve waarin stond hoe hard Sophie aan de letter A had gewerkt, wist ik niet of ik moest huilen of lachen. Tegenwoordig ben ik er wat meer aan gewend ge raakt en zie ik ook wel dat het be doeld is om kinderen spelender wijs wat bij te brengen. Het schoolsysteem verschilt per stad. Hoe welvarender de omgeving, hoe beter de school. Wij zijn dan ook ergens gaan wonen, waarvan we gehoord hadden dat de openba re scholen goed zijn. In een stad als New York wordt bijna geen goed openbaar onderwijs gegeven en de particuliere scholen zijn duur 14.000 per kind per jaar). De kleuterschool begint bij vijf jaar en de kleuters krijgen één keer per week huiswerk mee. De kinderen wordt hier al vroeg ge leerd om trots te zijn op hun land; elke schooldag start met een belof te van trouw aan de vlag. De over- Marian Lambert en Rob van Wijngaarden De begintijd in Amerika was voor mij een soort 'cul tuurschok'. Niet alleen miste ik Nederland, maar ik moest me ook in sneltreinvaart aan de Amerikaanse gewoonten aanpassen. Eén van die dingen waaraan ik ontzettend moest wen nen was het schoolsysteem. Onze kinderen begonnen op een kinder- dagverbrlijf waar ze aan tweejari gen het alfabet probeerden uit te Het Gall Gall filiaal in Voorschoten ziet er uit als de computerbeel den die vorig jaar al op de bedrijfsleidersdag werden getoond. De vernieuwingsdrang uit te zich onder meer in het ontwerp van een nieuwe winkelinrichting. Sfeer en gezelligheid zijn daarbij trefwoorden. Etalageruiten in de vorm van cocktailgla zen, een houten vloer en sfeervol rood en zwart in het interieur maken in Voorschoten duidelijk hoe je dat omzet naar een mooie winkel. Bedrijfsleider Karei Kar stens en Hanneke de Bruin (zij werkt voor een deel ook in het Gall Gall filiaal in Wassenaar) zijn er met recht trots op. De dag voor koninginnedag werd de ex perimentele winkel ge toond aan o.a. leveranciers en tal van Gall Gall-mede- werkers. Het werd een bij zondere dag, niet in het laatst omdat het evenbeeld van Koningin Beatrix de bijeenkomst met de leveran ciers opluisterde. Of alle Gall Gall filialen straks worden ingericht als die in Voorschoten? Nog niemand die het weet: daar over zullen de klanten oor delen! De door Jack Voskamp zelf meegebrachte pakken thee bleken overbodig. Verrast' is wat zwak uitgedrukt. Zelf houdt de nieuwe AH-directeur Jack Voskamp het op 'totaal verbijs terd'. Nietsvermoedend stapte hij de dag na zijn afscheid als Marvelo- directeur zijn nieuwe kamer op het hoofdkantoor van Albert Heijn bin nen. Wie schetst zijn verbazing toen hij zijn nieuwe onderkomen geheel volgestouwd met Marvelo-produk- ten aantrof. Afscheidscadeautje van zijn oude managementteam.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 5