Eerste Ahold-winkel in Tsj echo-Slowakij e binnenkort open Raad van Bestuur op tournee De Vierde iiDiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiifiiii De beste 70% IN DIT NUMMER Flitsen ver nieuwd 300.000 m2 Grote schoon maak Trouwrage in Rhenen OMZET STIJGT 25% 48e jaargang nummer 5 De Fresh Company blijft uitbreiden. De vierde 'win kel vol lekkere ideeën' komt in het winkelcentrum Leid- senhage in Leidschendam. Eind augustus is de opening gepland. Een vijfde vesti ging van de Fresh Company zal in het najaar geopend worden in Hilversum. NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Ahold is volgens bankiers en beleggingsadviseurs de best bestuurde Nederlandse onder neming. Dit blijkt uit een enquête in het maandblad Quote. 'Ahold weet toch weer een winstgroei te bereiken in matig groeiende markten', aldus Quote. Als geheim van Ahold's succes wordt de voortdurende uitbrei ding gezien, zonder dat dit heeft geleid tot hoge financieringslas ten. Daar ligt hij dan. Flitsen in een nieuw jasje. Vanaf nu zal Flitsen er zo uitzien. Een ander letterty pe, nieuwe rubrieken, grote foto's, meer kleur, kortom, Flitsen met een nieuw elan. De redactie hoopt dat u met nog meer plezier het blad ter hand zult nemen. In Zaandam zal een Composite Distributiecentrum en een nieuwe fabriek voor Marvelo worden gebouwd. Ahold presi dent Pierre Everaert en Burge meester Hans Ouwerkerk van Zaanstad tekenden op 24 april een contract waarmee de aan koop van de bouwgrond werd bezegeld. Zie pagina 3. Het Landelijk Distributie centrum Geldermalsen zou begin mei opgeleverd wor den, maar de felle brand op 12 april zette een lelijke streep door de rekening. Inmiddels is er inzicht in de gevolgen. Zie pagina 6. TYouwen is in. Maar bij AH in Rhenen lijkt het wel een rage. In vijf maanden tijd zullen maar liefst zeven medewerksters het ja-woord geven aan hun eigen Don Juan. I Zie pagina 12. De eerste Ahold-super- markt in Tsjecho-Slowakije zal naar verwachting vol gende maand worden ge opend in de stad Jihlava in Zuid-Moravië. De opening van de 900 m2 metende win kel is een belangrijke stap op weg naar een landelijke supermarktketen. Voor de exploitatie van de winkels en distributiecentra is in middels een nieuw bedrijf opgericht met de naam Eu ronova, waarin Ahold een meerderheidsbelang heeft. De opening van de winkel zal het eerste zichtbare resultaat zijn van een drastische koers wijziging waartoe Ahold zich gedwongen zag onder druk van de politieke ontwikkelingen in Téjecho-Slowakije. De vorig jaar met drie staatswinkelke tens gesloten 'Letters of In- tent', bleken begin van dit jaar van de ene op de andere dag geen waarde meer te hebben. Projectleider Ted Postma van Ahold's Euro-Desk: „We gingen er vorig jaar van uit dat die staatsbedrijven in z'n geheel geprivatiseerd zouden worden en dat Ahold in dat geval parti cipant zou worden. Rond de jaarwisseling heeft de T^jecho- slowaakse regering besloten om de privatisering anders aan te pakken. Alle winkels en dis tributiecentra worden nu stuk voor stuk op veilingen gebracht en kunnen daar gekocht wor den doorTsjechoslowaakse bur gers en bedrijven. Buitenlan ders komen in eerste instantie niet in aanmerking. Die beslis sing houdt feitelijk in dat de staatsbedrijven geheel worden ontmanteld. Daarmee waren de 'Letters of Intent' waarde loos geworden. Aan overeen komsten met bedrijven die geli quideerd worden heb je niet veel." Vervolg op pagina 2. V.l.n.r. RvB-lid Peter van Dun, de Etos-verkoopsters Jeanet van der Waal en Anita Warmerdam, RvB-lid Cees van der Hoeven en SpA-directeur Chris van den Broek in de Etos Beauty Case/Apotheek-combinatie in Rijswijk. De omzet van Ahold is in het eerste kwartaal van 1991 op nieuw gestegen. In Neder land werd een omzet van f 3,1 miljard geboekt, een stijging van 7,9% ten opzichte van het eerste kwartaal 1990. In de Verenigde Staten bedroeg de omzet $1,4 miljard, een toename van 6,3%. De ge consolideerde omzet in gul dens bedroeg f 5,5 miljard en was daarmee 3,2% hoger dan in de overeenkomstige periode van vorig jaar. Het resultaat na belastingen over het eerste kwartaal is nog niet definitief bekend. Wel is in middels bekend dat het resul taat na belastingen over de eer ste drie perioden (12 weken) hoger is dan dat over de eerste drie perioden van 1990. Zowel in Nederland als in de Verenig de Staten nam het bedrijfsre sultaat verder toe. „Ik had geen flauw idee wie wie was, maar ze waren wel aardig", aldus Anita War merdam, verkoopster in de Etos Beauty Case/Apotheek combinatie in Rijswijk. De combinatie was één van de vestigingen van Speciaalza ken Ahold waar de Raad van Bestuur (RvB) eind april binnenstapte, om zich op de hoogte te stellen van de stand van zaken in de SpA-winkels. Behalve vestigingen van Etos, Gall Gall en Delhynen in de regio Den Haag, nam de RvB ook een kijkje in twee Etos Beauty Case-filialen in Ant werpen. RvB-lid Cees van der Hoeven noemde het bezoek aan de filia len buitengewoon nuttig. "De richting die het bedrijf uitgaat komt tot uitdrukking in de win kels. De indrukken die we tij dens deze bezoeken opdoen, vormen een uitstekende onder bouwing van het beeld dat we van de winkelwerkmaatschap pijen hebben. De RvB-leden ko men individueel regelmatig in filialen, maar als je, zoals in dit geval, gezamenlijk dezelfde winkels ziet, kun je er makke lijker over praten. We doen dit wel vaker, maar eigenlijk nog te weinig." Behalve rondkijken en praten met directies en me dewerkers, wonnen de RvB-le den ook advies in over het as sortiment. Etos-verkoopster Anita Warmerdam: "Eén van hen wilde weten wat beter was: mondwater van Etos of mond water van Johnson. Ik heb ge zegd: 'Die van Etos natuurlijk, daar zit meer winstmarge op'. Die heeft hij ook gekocht geloof ik, plus een tube tandpasta." HOE VAAK WINKELEN WIJ? Nergens in Europa doen mensen zo vaak boodschappen als in Nederland. Zeventig procent van de winkelbezoekers in ons land komt meer dan één keer per week in de supermarkt. In Duitsland, België en Engeland ligt dat percentage respectievelijk op 40%, 15% en 25%. Een beeld van het winkelbezoek in Nederland^ Bron: A.C. Nielsen

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 1