Matti Emondts, Gall Gall Chrisvan Visie den Broek, Speciaalzaken Ahold Medewerkers Incares en De Koksmaat verhuisden met bedrijf mee naar Ede (GALL GALL) pagina 8 Flitsen V.l.n.r. Jack Bos, Jos ran den Aarssen, Raymond l'ierêrx. Ad ran F.rp, Robert Vein en llnib Kramer. Twee van de belangrijkste leveranciers van non-food bij GVA, De Koksmaat en Incares verhuisden het afgelopen jaar naar Ede. De reden hiervoor was de dis tributie efficiënter te regelen en de communicatielijnen tussen de diverse GVA-bedrijven te verkorten. De Koks maat verliet vestigingsplaats Waalre, en Incares keerde Grave de rug toe. Met de twee bedrijven verhuisden veel mede werkers eveneens naar Ede. „Eind 1989 was cr een pand gevonden in Ede naast onze grootste afnemer Kok-Ede (nu geïntegreerd met Albert Heijn Groot verbruik tot Kok Ede Grootverbruik) en vanaf maart 1990 zijn we met de voorberei dingen begonnen, vertelt Robert Velu, coör dinator Logistiek en Fysieke Distributie en projectleider van de verhuizing. „Een hele klus, want je begint met een leeg pand en een leeg notitieblok en je weet dat je binnen zes maanden, dat was augustus 1990, dat pand in gebruik moet hebben. Dus het ma gazijn op orde, de kantoren ingericht, data en telefoonlijnen in werking." Zijn notitie blok vulde zich al gauw met aantekeningen en een planning. Eén van de zaken die moeilijk zijn te plan nen waren de reacties van de betrokken medewerkers van De Koksmaat en Incares. Velu maakte zich dan ook sterk hen zo snel en volledig mogelijk te informeren. Boven dien werd er een uitgebreid sociaal plan opgesteld. Hoewel enkele medewerkers be sloten niet mee te verhuizen en naar ander werk, binnen of buiten Ahold, uit te zien, kwam vrijwel iedereen mee naar Ede. Op 3 augustus vertrokken vervolgens zes vracht wagens uit Grave naar Ede en een week later 40 vrachtwagens uit Waalre. Huib Kramer, verkoopadviseur in de buiten dienst en oud-Incares medewerker: „Voor ons bracht de verhuizing niet zulke specta culaire veranderingen mee. Naast een ge- „De integratie van de drie organisaties Gall Gall, Party Shop en Alberto kreeg in 1990 zijn beslag. Dit resulteer de onder meer in uniforme arbeids voorwaarden en het opzetten van een nieuwe commercië le formule. De eerste concrete invulling is gegeven in novem ber 1990 met onder andere een geheel gewijzigde en grote re advertentie. In de ze advertenties com municeren wij nu toegevoegde waarde. De flessepost is daar een voorbeeld van, evenals onze actie rond Pasen dit jaar met malt whisky. Op 31 december 1990 werd de slijterijke ten Impodra overge nomen. Er wacht ons dus een nieuwe inte- gratietaak. Die zul len we geleidelijk doorvoeren. Niet ge forceerd in een tijds bestek van twee maanden, maar over een periode van een jaar. Voordeel bij deze integra tie is overigens dat deze plaatsvindt op een mo ment dat er al een gezon de basis is gelegd onder de nieuwe organisatie Gall Gall. Bij de integra tie zullen wij nauwkeurig bestuderen in hoeverre we elementen uit de werkmethode van Impo dra kunnen overnemen. Wij gaan niet per definitie uit van ons eigen gelijk, waarnaar Impodra zich maar heeft te richten. Dat zou misplaatste arrogan tie zijn." Terugkijkend op 1990 komt Emondts tot de conslusie dat „het funda ment is gelegd voor ver dere successen." In 1991 wordt onvermin derd doorgegaan met het communiceren van toe gevoegde waarde. „We zitten in een grijze markt, waarin je je met behulp van toegevoegde waarde kunt en moet onderschei den. Het succes van de flessepost wijst in die richting. Deze actie heeft onze verwachtingen overtroffen en zal dan ook worden voortgezet. Vele nieuwe elementen zullen nog volgen. Om in een da lende markt toch de noodzakelijke groei te kunnen realiseren gaan we ons op het pad van de franchising begeven. In 1991 willen wc een twin tigtal franchisewinkels openen. Binnen drie jaar moet dat aantal zijn opge voerd tot 80 a 100." wijzigde rayon-indeling was het nieuwe vi sitekaartje de grootste verandering. Dat had overigens wel een positief gevolg. Bij Inca res moest ik altijd boksen om klanten te winnen. Nu als GVA Non Food vertegen woordiger haak je in op het vertrouwen dat al bij de klant bestaat in de vertegenwoordi ger van food en dan kom je veel gemakkelij ker binnen." Voor Ad van Erp bood de verhuizing een nieuwe kans. Hij werkte op de administratie- van De Koksmaat en wilde afwisselender werk. „Ik kreeg de kans om het transito- magazijn te gaan beheren, omdat daar een vacature was ontstaan. Het bevalt me nu uitstekend en hoewel ik zwaar moest over wegen of ik naar Ede wilde gaan - ik heb een druk sociaal leven in mijn woonplaats St. Oedenrode - heb ik me inmiddels laten in schrijven als woningzoekende in Ede." Ook Raymond Pieterse koos voor GVA Non Food. Hij kwam van een accountantskan toor in Ede en hoorde van een vacature die op de administratie was ontstaan. „Bij m'n oude werkgever keek je altijd van buitenaf naar een bedrijf. Mij leek het aantrekkelijk om een blik van binnenuit te werpen. Het aardige is dat er een nieuw administratief systeem moest komen, zodat ik zelf hieraan structuur kon geven." De verhuizing heeft de medewerkers uit Waalre en Grave dichter bij elkaar gebracht. Bovendien is er ook een aantal medewer kers van het voormalige Kok Ede bij de club gekomen. Velu: „Het is als het ware één familie geworden." En merken de klanten daar iets van? Velu: Jazeker, we zijn niet voor niets naast Kok Ede Grootverbruik gaan zitten. Hierdoor zijn communicatielij nen letterlijk heel kort geworden en kunnen we veel efficiënter en op klantniveau aanle veren, terwijl de klanten maar één factuur krijgen, zowel voor food als non-foodartike- len." „Binnen Speciaalza ken Ahold hebben wij in 1990 overeen stemming bereikt over de verdeling van de verantwoor delijkheden en de bevoegdheden tus sen de werkmaat schappijen en SpA. Voor de Mt's van de werkmaatschappijen en de SpA-staf is dit van groot belang, omdat zij nu op de hoogte zijn van hun taken en verant woordelijkheden en dus weten waar zij op worden aange sproken. In 1990 heeft ook een herij king van onze strate gie plaatsgevonden. In dat kader is onder meer besloten de Colour Shops in Bel gië af te bouwen." Volgens Van den Broek was 1990 het jaar „waarin druk is gesleuteld aan de interne organisatie. Wij hebben nieuwe structu ren aangebracht en daar mee de condities gescha pen om Speciaalzaken Ahold als een volwaardige divisie te laten functione ren." „In 1991 zullen wij werken aan een verdere uitbouw van .SpA tot een professionele divisie. Een organisatie die naar het gewenste rendement groeit en de gewenste marktpositie weet te ver werven. deels ook door acquisitie In dat kader moet bijvoorbeeld de overname van Impodra bv 70 slijterijen) en van De Tuynen bv wor den gezien (zeven ge zondheidsdrogisterijen). Het is de bedoeling De Tuynen in een tijdsbestek van 3 tot 5 jaar uit te bou wen tot een vijftigtal win kels."

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 8