Jan Manuel, Albert Heijn Franchising Rob Schreuder, Menno Rees Vellinga, Pharmatos VACO -Hl- Partyshop Alberto Gall Gall=GALL GALL Pharmams pagina 6 jaarverslageditie 1991 Flitsen VISIE Galt Gall-beheerder Berend ten Hove en zijn medewerkster F/ine Tennissen. De integratie van de ruim 150 Gall Gall-filialen, de 90 Alberto-filialen en de 30 Partysliop-fïlialen heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Nu de rust is weergekeerd en er één Gall Gall-orga- nisatie is ontstaan, blikken twee filiaal houders terug op de veranderde tijden. Berend Ten Hove mag zich manager noe men van de grootste Gall Gall-winkel in Nederland, pal gelegen naast Albert Heijn aan de Jacobslaan in Nijmegen. „Dit was vroeger een Alberto-filiaal en onze band met AH is nog steeds van dien aard dat we hier de lege flessen voor AH innemen. Vandaar ons.grote magazijn", vertelt de rustig-ogen- de manager. Dat die rust niet alleen van buiten, maar ook van binnen aanwezig is blijkt als Berend over de integratie vertelt. „Voör mij als ex-Alberto is er niet zoveel veranderd. Bij de integratie zijn wij van naam veranderd en is ons imago van 'prijs- bokser' overgegaan in die van slijter. De bedrijfscultuur van Alberto, die zich ken merkte door een relatief grote zelfstandig heid voor de filiaalmanager, is echter het zelfde gebleven. Die imago-verandering heeft bij een aantal klanten wel tot fricties geleid, de prijzen gingen omhoog, maar uit eindelijk viel 't allemaal erg mee. Voorheen stonden we hier bekend als de drankenhal en dat zijn we voor de meesten gebleven. Er zijn nog steeds mensen die vragen hoe we nu eigenlijk heten. En dat terwijl 't hier vol hangt met naamborden!" Samen met z'n tien medewerkers heeft Ten Hove z'n schouders eronder gezet. Toch niet emotioneel?Ach, je hing natuurlijk wel aan de naam Alberto, maar de tijden schrijden voort." Aan Jelle Geerts is de integratie minder onopgemerkt voorbij gegaan. Voor de oud- Gall &Gall-man in Huizen hield de overgang ook méér in, omdat hij nadrukkelijk wel met een andere bedrijfscultuur werd geconfron teerd. Jelle: „Er is veel gebeurd, met name intern. Ik denk dat m'n klanten er niet zo veel van hebben gemerkt. Onze commer ciële organisatie werd opgenomen in de Al- berto-organisatie en dat heeft op het com municatieve vlak tot heel wat storingen ge leid. Daarnaast kregen we een andere ma nier van administreren en hoewel ik er nu aan gewend ben, zie ik toch als voornaamste verschil dat er veel meer papierwerk is bij gekomen, waardoor ik zeker twee maal zo veel tijd aan m'n administratie kwijt ben. Daar staat natuurlijk wel tegenover dat ik door de grotere zelfstandigheid een beter overzicht over m'n toko heb en ik me meer manager ben gaan voelen." Hij steekt een sigaartje op en vervolgt: „En met name hier in de regio, waar veel en grote wijnliefhebbers wonen, is de uitbrei ding van ons wijnassortiment goed in de smaak gevallen. Dank zij het wijnklantenbe stand van ex-Alberto kunnen we die klanten nu ook veel beter van informatie voorzien. De grootste verrassing van de overname was toch wel dat we Gall Gall zijn blijven heten. Sommige klanten vroegen: wie heeft nu eigenlijk wie overgenomen?" Door de integratie keerde een verloren zoon terug in de organisatie. Jelle: „Eén van onze vervangers wilde een eigen winkel, maar daarvoor was bij Gall Gall geen plaats. Hij nam daarop ontslag en ging naar Alberto. Tot grote hilariteit maakte Ahold enkele maanden later de overname bekend en behoorde hij weer tot onze club!" Gall Gall-beheerder Jelle Geerts (midden) en zijn medewerksters Jolanda DijkJmizen (l) en Monique Pieters (r). „Wij hebben in 1990 voor het eerst een omzet met een con- sumentenwaarde van meer dan 1 mil jard gulden bereikt. Bovendien nam ook het aantal franchise- winkels weer be langrijk toe. In 1990 konden we de 119e franchisewinkel openen. Daarnaast hebben wij hard ge werkt aan de integra tie van de admini stratieve organisatie, zodat we onze klan ten nog beter kun nen bedienen." Op de vraag hoe hij het afgelopen jaar voor Albert Heijn Franchising zou wil len typeren, is de reactie van Manuel kort en bon dig. „Dynamisch." En hij voegt eraan toe dat achter dit woord best een aantal uitroeptekens mag wor den geplaatst. Ook voor de omschrij ving van de grootste uit daging voor 1991 heeft hij weinig woorden no dig. „Dat is heel simpel. Vijftien nieuwe winkels openen en het nog beter doen dan in 1990. Ook al is dat bijna niet mogelijk." „De ontwikkeling, samen met Albert Heijn, van de Huis traiteur Dagschotel was voor ons in 1990 van cruciaal belang. Dit kant-en-klare maaltijdconcept kost de filialen wei nig schapruimte, ter wijl zij toch een groot assortiment kunnen bieden. Voor de consument betekent dit concept convenience, kwali teit en een spannend weekmenu." Volgens Schreuder was 1990 „een turbulent jaar vol explosieve ontwikke lingen waarin door een ploeg hypergemotiveer- de mensen bergen werk zijn verzet. In 1991 gaan wij verder met het goed beheersen van de ingezet te groei en gaan wij de basis leggen voor een ver dere progressieve omzet ontwikkeling met Albert Heijn en Grootverbruik Ahold in 1992. In verband met deze groei zal het personeelsbestand in 1991 stijgen van 50 tot circa 90 medewerkers." Wij hebben 1990 ge bruikt om te zoeken naar mogelijkheden om in de pharmacie actief te zijn, om de markt in kaart te brengen en we heb ben onderzocht op welke wijze expansie mogelijk is. In 1990 hebben we een*, degelijke basis gelegd voor de continuïteit en groei van het bedrijf. Voor 1991 luidt het devies dan ook: get going. Wij gaan keihard werken aan de opbouw van een organisa tie die plannen kan om zetten in realiteit, Dat zal ongetwijfeld ook een uit breiding van het perso neelsbestand met zich meebrengen."

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 6