Een jaar Ahold-nieuws in vogelvlucht r 1W A januari V maart februari juli oktober augustus AïA september november december pagina 20 jaarverslageditie 1990 Flitsen -Jk\ ~T\ In navolging van Etos plaatst ongeveer 40% van alle AH-filialen batterij boxen in de winkel om oude batterijen in te za melen. Etos Beauty Case brengt ei gen merkgeneesmiddelen. Het totale assortiment eigen merk-artikelen telt zo'n 200 stuks. De 150e Etos Beauty Case vestiging opent in Gorin- chem haar deuren. Fran chisenemer is het echt paar Baan. Albert Heijn ontvangt uit handen van oud-minister De Koning een trofee voor de duizendste voedingswaarde- wijzer. James Telesuper brengt AH-boodschappen thuis. Deze samenwerking tus sen Albert Heijn en James Telesuper is een experi ment dat wordt uitge voerd in het gebied dat ligt tussen Umuiden en Den Haag (m.u.v. centra van Den Haag en Amsterdam). Het Letterspel van AH gaat van start met een commer cial op RTL 4 en op Neder land 1Zes maal per twee we ken wordt het letterspel - de opvolger van het Prijzen Troefspel - bij alle AH-filialen gespeeld. Er worden 13.000 kilometer kassarol, 50 mil joen spelmapjes en 2,7 wed strijdbladen gebruikt. Storm met orkaankracht zorgt voor tonnen schade. Zwaarst getroffen vestigin gen zijn de Groentecentrale in Nieuwegein en AH-filiaal 1580 in Zutphen. James Telesuper presenteert zich aan het publiek tijdens een manifestatie in de Beurs van Berlage in Amsterdam. Drie Ahold-vrachtwagens met 7.000 voedselpakketten vertrekken naar Roemenië. De hulpactie gaat vooraf aan de grote nationale hulpactie. Op de eerste lentedag, 21 maart, gaan vele Ahold- medewerkers naar de stembus. De OR-verkie- zingen vinden plaats. Via diverse interne media worden de medewerkers opgeroepen te gaan stem men. In de bedrijfsonder delen waar gekozen moet worden brengt gemiddeld 80% van de medewerkers zijn stem uit. Een opkomst die hoger ligt dan drie jaar geleden. permarkt in Malden tot su permarkt van het jaar. Su permarktmanager Heij- mans en zijn vrouw zijn verrast. De medewerkers van deze supermarkt vin den het bijna vanzelfspre kend. AH-directie geeft garantie dat de medewerkers van Albert Heijn bij een ver ruiming van de winkeltij den uitsluitend op basis van vrijwilligheid later zullen werken dan nu. De Dienstenbond FNV stemt hiermee in. Overval op filiaal in Ooster beek. Twee medewerkers ko men om het leven. Eén mede werker wordt zwaar gewond. Bouw nieuw distributie centrum AH in Gelder- malsen gestart. Grootverbruik Ahold neemt nieuw computernetwerk in gebruik. Nieuwe Centrale Onder nemingsraad (COR) geïn stalleerd. Albert Heijn part-time me dewerkster Leontien van Moorsel wint twee gouden medailles tijdens de we reldkampioenschappen wielrennen in Japan. lijk aan de nieuwe, op de ja ren negentig afgestemde or ganisatie volledig bemannen. Ahold kondigt aan geïnte resseerd te zijn in overna me van een vierde keten in Amerika. Medewerkers van zeventien AH-winkels in Rotterdam en Schiedam zamelen een be drag van 10.000,- in voor het familiehuis van de Daniel den Hoedkliniek. Deze kli niek is gespecialiseerd in de behandeling van kankerpa tiënten. Ahold en het Tsjechische Pramen Ostrava tekenen een Letter of Intent, gericht op een toekomstige samenwer king. Pramen Ostrava is een Tsjechisch staatsbedrijf dat levensmiddelenwinkels ex ploiteert in Noord-Moravië in Tsjechoslowakije. Met instemming en mede werking van de Raad van Bestuur van Ahold ver werft een consortium van ~~2 banken onder leiding van c de Amro Bank en de Deut sche Bank een pakket van 3.083.952 aandelen Ahold van Asko Deutsche Kauf- haus. Dit pakket vertegen woordigt een belang van 13,1% in Ahold en werd door de banken op 10 juli 1990 ondershands ge plaatst, bij verschillende beleggers. Marvelo-medewerkers brengen kleding en voed sel naar Roemenië. Zeventig Ahold-atleten ne men deel aan de door Ahold gesponsorde Dam tot Dam- loop. Amerikaanse winkelketen Giant Food Stores schenkt 53.000 bomen aan zijn klan ten. Een stap op weg naar een beter milieu. Ahold verlaagt de VUT-ge- rechtigde leeftijd van 62 naar 60 jaar. Tegelijk worden nieuwe uitkeringspercenta ges toegekend aan de ver schillende leeftijden: hoe Ia- ter men met de VUT gaat, hoe hoger de uitkering. De deel- tijd-VUT-leeftijd gaat van 60 naar 58 jaar. Meester verwijdert PVC uit verpakkingen en is hier mee het eerste vleesver werkende bedrijf in Ne derland. Albert Heijn introduceert acht nieuwe broodbeleg- soorten. De ontwikkeling van deze nieuwe pasta's vond plaats bij Marvelo. Etos Mondspecial onder scheiden met Meetlat '90. Het in september 1989 geïn troduceerde bake-off-procé- dé Albro-Bakgemak blijkt succesvol. In Nieuw-Zeeland^ wordt een licentie afgestaan. Nieuwe hoofdkantoor Ahold officieel geopend. Albert Heijns zomercampag- ne Voor lekker eten hoef je echt de grens niet over' van 1989 wint een Zilveren Effie. Deze prijs wordt vaak om schreven als 'de meest be geerde reclameprijs'. Hoogste punt nieuwbouw van het magazijn van het dis tributiecentrum van Kok-Ede en AH Grootverbruik be reikt. «IJSKA ST •Trdpisehe warmte In Ne derland. Produktiemaat- schappijen en winkels hebben moeite om het hoofd koel te houden. Missets Distrifood kiest de Albert Heijn-franchise su- Nieuwe personeelswervings- campagne voor AH-filialen gaat van start. Met een uitge breide campagne gaat AH er hard tegenaan. Het wil op deze wijze een constante stroom van sollicitanten op gang brengen, en zo geleide- De brandweer van Marve lo haalt het Guinness Book of Records door met een brandweerslang van 26 kilometer het oude re cord van 17 kilometer te breken in de categorie 'spuiten in gesloten aan- jaagverband'. De AH Verscentrale in Zoe- termeer wordt officieel ge opend. Op een buitengewone aandeelhoudersvergade ring wordt bekendge maakt dat alle uitstaande preferente aandelen Ahold worden ingetrok ken. Tijdens het succesvolle Etos Haargala vindt de fi-, nale van de door Etos georganiseerde kapsel wedstrijd plaats. Winnares is Chan tal Bisch uit Goes. In plaats van bloemen is het nu ook mogelijk een drank- groet te brengen. Gall Gall bezorgt met PTT Post flessen drank in geheel Nederland. Hoogste punt bereikt van het Landelijk Distributie centrum (LDC) van Albert Heijn in Geldermalsen. Ahold opent kantoor in Brus sel om van daaruit de Europe se belangen van het bedrijf te behartigen. Ahold tekent 'letters of in tent' met Potraviny Brno en Potraviny Usti Nadla- bem, twee Tsjechische staatsbedrijven die levens middelenwinkels exploi teren in resp. Zuid-Mora- vië en Noord-Bohemen. Een gewoon Ahold-aandeel van 5,- nominaal wordt ge splitst in twee aandelen van elk 2,50 nominaal. Het voorstel tot splitsing van het aandeel houdt verband met de voorgenomen notering van het Ahold-aandeel in de Verenigde Staten. De elfde AMS-partner meldt zich. De Noorse Ha gen Gruppen sluit zich OR Gall Gall akkoord met overname Impodra. m Het resultaat van het der de kwartaal is hoger dan dat van vorig jaar. Etos Hellevoetsluis wint eer ste prijs van Sinterklaas- verkoopactie.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 20