MEDEWERKERS AAN DE BASIS VAN UITSTEKEND JAAR 66 5»"#" *vs- L- cci» Hoe is het ze vergaan? Ruimte voor persoonlijke visie Nieuws Ahold op Amerikaanse beurs Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 48e Jaargang no. 4 April 1991 Oplage 50.000 K&, Flitsen fggêk'% Mw' „Ahold is er in 1990 opnieuw in geslaagd een forse winstgroei te realiseren. Daarmee hebben we de prioriteit die wij ons vorig jaar stelden, gestand gedaan." Dat schrijft de Raad van Bestuur (RvB) in het deze week uitgekomen jaarverslag over 1990. „Aan de ba sis van dit succes stonden de ruim 80.000 mede werkers in Nederland en de Verenigde Staten." Het afgelopen jaar zijn er weer vele Ahold-me- dewerkers via Flitsen in het nieuws geweest. De redactie heeft een aantal van hen weer op gezocht en gevraagd j hoe het ze is vergaan. Wat hebben de beden kers van een 'gouden' idee bij Marvelo ge daan met hun 4400.-? Hoe is het echtpaar Baan, franchisnemers van de 150e Etos, Beau ty Case vergaan? Be staat het personeels blad van Meester ei genlijk nog? En die nieuwe medewerkster bij AH, met wie Flitsen de eerste acht uur heeft meegelopen. Werkt zij er nog en hoe bevalt het haar? U leest het allemaal in deze jaarverslageditie van Flitsen, waarin we te rugkijken op het afge lopen Ahold-jaar. In deze jaarverslagedi tie van Flitsen passeren tal van feiten en cijfers over het afgelopen jaar de revue. Er is echter ook ruimte ingericht voor een meer per soonlijke terugblik op 1990. Flitsen laat direc teuren van alle werk maatschappijen aan het woord. Zij blikken niet alleen terug, maar kijken ook vooruit naar 1991. Een jaarverslageditie - de naam zegt het al - doet verslag van zaken van het afgelopen jaar. Maar gezien de vele re cente activiteiten en De nettowinst steeg, zoals vorige maand bekend werd, met 25% tot 243,3 miljoen gulden. Een nieuw record in de geschiedenis van het be drijf. En aangezien de omzet met 17,5 miljard gulden na genoeg gelijk bleef aan die van 1989, betekent dat dat de marge (de winst gerelateerd aan de omzet) in 1990 even eens fors is gestegen. Op elke honderd gulden die vorig jaar in de kassa terecht kwam verdiende Ahold f 1,39. Dat is 29 cent meer dan in 1989. Een resultaat om trots op te zijn, zoals Ahold-president Pierre Everaert in een inter view elders in deze jaarver slageditie uiteenzet. VERDERE GROEI De behaalde resultaten spre ken des te meer tot de ver beelding in het licht van ne gatieve externe factoren als de economische recessie in de Verenigde Staten, de lage dollarkoers en, tegen het ein de van het jaar, de Golfcrisis. Ahold is ook onder dergelijke omstandigheden in staat ge bleken zijn doelstellingen te halen. Ahold gaat krachtig verder op de uitgezette koers", aldus de RvB. „We blijven streven naar een verdere groei van het resultaat na belastingen en de winst per aandeel. Winstgroei is en blijft een voorwaarde om de onafhan kelijkheid en de eigen identi teit van de onderneming te waarborgen. Om deze doel stellingen waar te maken en om onze concurrentiepositie zo sterk mogelijk te houden, is naast autonome groei van bestaande bedrijfsonderde len ook de strategische nood zaak aanwezig groei door middel van acquisities te rea liseren." STRATEGIE Het streven van Ahold blijft erop gericht om zowel in Eu ropa als in de Verenigde Sta ten te groeien en door mid del van samenwerking tussen bedrijfsonderdelen het ren dement van de onderneming te verbeteren. De overname van Tops Markets Inc. past geheel in deze strategie. „Maar", zo meldt de RvB, „ook in Europa wordt inten sief gekeken naar expansie mogelijkheden om onze po sitie op de middenlange ter mijn verder te versterken." ERA en AMS, de Europese sa menwerkingsverbanden waarvan Ahold lid is, hebben in 1990 de eerste successen opgeleverd. En ook in de Ver zie verder pag. 2. gebeurtenissen heeft de redactie gemeend ook aandacht te moe ten schenken aan de actualiteit. De pagina's 18 en 19 zijn daarom gevuld met het nieuws van maart en april. Ahold is sinds 8 april met aandelen geno teerd in het NASDAQ- systeem in de Verenig de Staten. Leden van de Raad van Bestuur maakten deze maand een rondreis langs ver schillende Amerikaan se steden om beleggers over de activiteiten van Ahold te informeren. Zie pag. 18.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 1