VAN DUN ONTMOET PRESIDENT HAVEL LONEN BIJ ALBERT HEIJN FORS OMHOOG Brand in LDC Geldermalsen Ahold breidt belang Schuitemauit HONDERD DUIZEND AHOLD- MEDEWERKERS Colofon CAO-overleg afgerond Beweging en verande ring Flitsen pagina 19 48ejaargang no. 4 April 1991 Oplage: 50.000 Redactiecoördinatie Jesseke van Buuren Albert Heijnweg 1 Kamer 249 1507 EH Zaandam Telefoon 075-595904 Hoofdredacteur a.i.: Hans Gobes Eindredactie: Aad Schoen Rob van Straten Redactie en produktie: PR Bureau Van Hulzen RvB-lid Peter van Dun heeft vorige maand over de Tsjechoslowaakse plannen van Ahold gesproken met de president van Tsjechoslowakije Vaclav Ha vel. De ontmoeting vond plaats tijdens het staats bezoek van de Tsjechoslowaakse president aan Nederland. Van Dun overhandigde Havel een Tsje chische informatiefolder over Ahold en bracht on der meer de privatisering van de Tsjechische win kels ter sprake. Het RvB-lid vroeg de presi dent of privatisering vanuit economisch oogpunt wel zo gunstig is voor de ontwikke ling van het land, aangezien buitenlandse investeringen daardoor worden bemoei lijkt. President Havel ant woordde dat de privatisering noodzakelijk is om de oude bureaucratische machten te breken. Ahold heeft zijn oor spronkelijke plannen als ge volg van het besluit van de regering om de winkels eerst te privatiseren veranderd. De plannen zijn er nu op gericht om met Tsjechische partners via een joint-venture een winkelnetwerk en distribu tiecentra op te zetten. Ahold zal daarbij kapitaal en know how inbrengen. Verwacht wordt dat de eerste winkel medio mei geopend wordt. „President Havel sprak de verwachting uit dat Ahold er met enig geduld wel komt", aldus Van Dun na afloop van de ontmoeting. President Havel (l) en Peter van Dun De filiaalmedewerkers van Albert Heijn gaan er het komende jaar in salaris flink op vooruit. Ver kopers, caissières, assistent afdelingsmanagers en filiaalmanagement-assistenten krijgen er mini maal 3,5% bij. Verkopers en caissières die jonger zijn dan 23 jaar krijgen een extra salarisaanpas sing. Voor de laagste leeftijden kan de verhoging oplopen tot 7%. Verkopers 2 en caissières 2 die ouder zijn dan 23 jaar krijgen extra verhogingen in de vorm van ftinctiejarentoeslagen. Dat zijn de belangrijkste uit komsten van het CAO-over leg dat de Vereniging Groot winkelbedrijven Levensmid delen (VGL) en de Diensten bonden de afgelopen maan den hebben gevoerd. De nieuwe CAO is afgesloten voor de duur van 1 jaar en geldt tot en met 31 maart 1992. Aantrekkingskracht De directie van Albert Heijn toonde zich tevreden over het resultaat van de onder handelingen. Adjunct-direc teur Jaap Timmerman, die deel uitmaakte van de onder handelingsdelegatie van de VGL: „Zowel de bonden als de werkgevers zijn tevreden over de nieuwe CAO. We hebben heel bewust extra aandacht gegeven aan de jon geren. Door het extra verho gen van de salarissen hopen we dat de aantrekkingskracht van het werk in de super markt kan worden verbe terd." De eerste salarisverhoging zal op 1 juli van kracht wor den. De filiaalmedewerkers zullen het resultaat hiervan in augustus op hun rekening zien. In januari, maart en juli 1992 volgen nieuwe verho gingen en ftinctiejarentoesla gen. Een verkoper 2 van 21 jaar (ongehuwd en thuiswo nend) met een full-time dienstverband zal op 1 janua ri 1992 f 45 netto meer ver dienen dan nu; een full-time caissière 1 van 17 jaar (onge huwd en thuiswonend) ver dient op 1 januari f 38 netto meer en een verkoper 2 van 23 (gehuwd, alleenverdiener en met twee functiejaren) Jaap Timmerman verdient op 1 juli 1992 f 75 netto meer dan nu. Albert Heijn heeft vorig jaar bij het opstellen van de be groting voor 1991 al reke ning gehouden met de loon- aanpassingen. De verhogin gen kunnen dan ook zonder grote problemen ingepast worden. De nieuwe CAO geldt niet voor supermarktmanagers en slagerijmedewerkers. Eerst- genoemden hebben een ei gen CAO waarover momen teel nog onderhandeld wordt. De slagers hebben een apart inlegvel in de VGL CAO. Hierover zal deze maand overleg gevoerd wor den met de Voedingsbonden. Winkelsluiting Bij het CAO-overleg zijn te vens afspraken gemaakt over de voorwaarden waaronder de verruiming van de winkel openstelling kan worden in gevoerd. Naar verwachting zal de Tweede Kamer zich in de loop van het jaar uitspre ken over het voorstel om de sluitingstijd op maandag tot en met vrijdag te verleggen naar 18.30 uur. De wijziging in de Winkelsluitingswet zal waarschijnlijk pas effectief worden in de eerste helft van 1992. Zoals vorig jaar via een convenant al was afgespro ken met de bonden, zal het werken na zes uur plaatsvin den op basis van vrijwillig heid. Deze vrijwilligheid geldt niet voor medewerkers die na de wijziging in de Win- kelsluitingswet in dienst tre den. Afh elpkwarti er In de winkels die van de rui mere openstellingstijd ge bruik maken zal het extra half uur betaald worden op basis van de koopavondtoeslag. Bovendien zal in deze win kels voortaan ook het zoge noemde afhelpkwartier wor den betaald. Van de mogelijk heid om de winkels op zater dag een uur langer open te houden zal Albert Heijn in een beperkt aantal gevallen gebruik maken. De directie zal de principiële vraag of gebruik gemaakt zal worden van verruiming van de openingstijden dit jaar be spreken met de Groepson- dernemingsraad. De prakti sche invulling (onder meer de consequenties van werk tijdregelingen) zal bespro ken worden met de OR Ope rations. Een grote organisatie als Ahold, waar in Ne derland 50.000 mensen werken op allerlei plaatsen, in winkels, distributiecentra, fa brieken en op kanto ren, is natuurlijk voort durend in beweging. Nieuwe mensen ko men, er zijn promoties, functie-veranderingen, medewerkers gaan met pensioen, en uiteraard zijn er ook werkne mers die het bedrijf verlaten om elders te gaan werken. Dergelij ke veranderingen vin den plaats op alle ni veaus en zijn kenmer kend voor de dyna miek van een bedrijf waarin verandering als noodzakelijk wordt er varen om vooruitgang te realiseren. Wie de mededelingen borden met mutaties volgt, kan zich niet ont trekken aan de conclu sie dat er erg veel ge beurt bij onze organi saties die zich gereed maken om ook in de laatste jaren van deze eeuw een vooraan staande en domineren de positie in te nemen op de Nederlandse markt. Vele nieuwe be noemingen, ook op het hoogste niveau, en organisatie-verande ringen worden in be drijfsonderdelen door gevoerd. Ahold is in beweging en bereidt zich onop houdelijk voor op een goede toekomst. Hoofdredactie Flitsen Ahold heeft in maart zijn be lang in Schuitema uitgebreid van 63% naar 72% van het aandelentotaal. „Het onlangs verworven pakket werd ons aangeboden. Het is niet onze bedoeling om Schuitema ge heel over te nemen." Zo licht Ahold president-Pierre Eve- raert de transactie toe. Everaert: „De zelfstandigheid van de aangesloten onderne mers van Schuitema is een wezenlijk onderdeel van Schuitema's bedrijfspolitiek. Deze ondernemers wijzen een volledige overname af, want ze hebben bewust ge kozen voor het Schuitema- concept." Sinds 1988 bezit Ahold een meerderheidsbe lang in Schuitema. Schuitema is een levensmiddelengroot handel voor aangesloten zelf standige ondernemers en le vert deze ondernemers bo vendien passende winkelfor mules en bijbehorende dien sten. In het landelijk distributiecentrum (LDC) van Albert Heijn in Geldermalsen heeft op 12 april een korte, felle brand gewoed. Als ge volg daarvan heeft het gebouw, dat binnen kort open zou gaan, aanzienlijke schade opgelopen. Direct nadat het vuur was be- Ahold verwacht dit jaar de 100.000ste medewerker in dienst te kunnen nemen. Eind 1990 bedroeg het totaal aantal medewerkers in Nederland en de Verenigde Staten 87.978. Door de overname van Tops Markets is het totaal nu om en nabij de 99.000 dwongen is met man 'én macht begonnen medewerkers komen te liggen. Het tempo van de aan het herstel van de sdoade. De kans dat huidige autonome aanwas rechtvaardigt de ver- het LDC alsnog in juni open gaat is echter wachting dat de 100.000ste Ahold-medewerker gering. Dat betekent dat het huidige DC in binnenkort kan worden verwelkomd. Utrecht nog wat langer operationeel zal blij ven.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 19