Ge r rit Paalman, TerHuume Anton Innemee, The Fresh Company „HET WAS EEN GIGANTISCH JAAR Conny en Aljan Baan van het 150e Etos Beauty Case-filiaal: VISIE TERHUURNE pagina 12 jaarverslageditie 1990 Flitsen V.l.rur. Leonneke van Wingerden, F.lly van Mourik, Pascale Ottevanger, Aljan Baan en Conny In maart 1990 werd de 150e Etos Beauty Case-winkel geopend door franchisers Conny en Aljan Baan. „Er zijn nog .steeds mensen die zich onze opening van vorig jaar herinneren", vertelt Ar jan Baan op een frisse morgen in het kleine keukentje van zijn Gorinchemse filiaal. Hij is er trots op en niet alleen op dat ene feit. Het was voor hem een hele stap om, net op het punt dat hij de parfumeriezaak van zijn vader zou gaan overnemen, met Etos te gaan praten. „De Etos Beauty Case-winkel zou worden gevestigd in een voormalig AH- pand midden in het centrum. Naast de zaak van m'n vader was er ook nog een andere concurrent en daarmee werd de spoeling wel erg dun." Hij kwam tot overeenstem ming en begon vol goede moed aan zijn nieuwe bestaan. „Terugblikkend kan ik vast stellen dat het een gigantisch jaar is ge weest", zegt Aljan. Zelfs de oorspronkelijke klanten van m'n vader, een doelgroep van wat oudere dames van wie ik vreesde dat zij misschien door de Etos Beauty Case-formu le zouden worden afgeschrikt, zijn bij ons gebleven en daarnaast hebben wij er veel jonge klanten bijgekregen." Etos Beauty Case-Baan in Gorinchem is één van de Etos Beauty Case-vestigingen met een schoonheidssalon en met duurdere par fumerie-artikelen. Een erfenis van de oude winkelformule. Aljan heeft absoluut geen moeite met het franchise-concept: „Bij Etos is het allemaal wat strakker georganiseerd dan bij de concurrentie, bijvoorbeeld de vaste schappenindeling. Maar je krijgt veel steun vanuit Zaandam. En als je denkt dat je het beter weet, krijg je ook de kans om dat uit te proberen." Zeker in de eerste weken waren Conny en Aljan vrijwel dag en nacht met hun zaak bezig. Maar naarmate het beter ging draaien konden ze wat meer afstand nemen. Conny: „Ik kan het sowieso wat makkelijker van me afzetten, maar we moesten toch wel van tijd tot tijd tegen elkaar zeggen: laten we nou even niet over het werk praten. Dat kwam ook omdat we vrienden met een ei gen zaak hebben en dan begin je er natuur lijk al gauw over." Conny volgde een vakopleiding voordat ze bij Aljan in de zaak kwam. Is het nou niet moeilijk om met twee kapiteins op een schip te zitten? Conny: „Nee, hoor. We heb ben een aardige taakverdeling gevonden. Terwijl ik inhoudelijk kijk naar de in te ko pen spullen, bijvoorbeeld de kleuren van lippenstiften, regelt Aljan de financiële kant. Hij heeft meer inzicht in de hoeveelheden die je van de produkten moet inkopen. Zo vullen we elkaar goed aan." Samen met twee part-timers en twee full timers en een schoonheidsspecialiste draait Etos Beauty Case-Baan in Gorinchem onder leiding van de Baans alsof hij al jaren heeft bestaan. Nauwlettend in de gaten gehouden door hun concurrenten, die overigens met lede ogen moesten aanzien dat Etos Beauty Case-Baan onlangs ook nog een etalagewed strijd won. „Door de Europese eenwording zullen de prijsverschillen tussen Nederland en Duitsland steeds kleiner worden en wellicht zelfs geheel verdwijnen. Daar mee zou bij de Duit sers de huidige prik kel om goedkoop boodschappen te gaan doen in onze grenswinkels wor den weggenomen. In 1990 hebben wij bekeken hoe wij met andere verkoopar gumenten de Duit sers naar onze win kels kunnen krijgen. Die hebben wij ge vonden. Wij mikken daarbij op gezellig heid, vers en kwali teit. Winkelen bij Ter Huume moet een gezellig dagje uit worden. Een dagje uit dat wordt be kroond met de aan koop van kwali teitsartikelen. Daar bij richten wij ons vooral op vers, waar bij wij kunnen profi teren van de uitste kende reputatie die Hollandse verspro- dukten als kaas, groente, bloemen, zuivel en vis in Duitsland genieten." Voor Ter Huurne was 1990 dus het jaar van be leidsaanpassingen en het ontwikkelen van een nieuwe formule. „Het was een merkwaardig jaar", al dus Paalman. „Wij boeken records met omzet en nettowinst, maar beslui? ten tegelijkertijd tot een formulewijziging. Iets te genstrijdigere is nauwe lijks denkbaar, als je ten minste niet beter weet." De nieuwe strategie moet in 1991 haar beslag krij gen. „Wij gaan volop ver bouwen en remodelen om onze vers- en funfilo- sofie gestalte te geven. Dat betekent een gewel dige aanslag op de inzet van de ongeveer 300 me dewerkers. Gelukkig ge loven wij er met ons allen in en zijn wij bereid de kar te trekken." mmsmtammmmmmmmmmi „Na ruim een jaar ex perimenteren, bij stellen en rotsvast geloof in de Fresh- formule is in 1990 het besluit genomen om nieuwe vestigin gen te openen. Een groot compliment voor het hele team, dat hiervoor ook wordt beloond. De leiding van deze nieuwe vestigingen komt namelijk in handen van mede werkers van het eer ste uur. Er zijn dus volop carrièrekan sen voor goede en gemotiveerde vers specialisten." Innemee bestempelt 1990 als een jaar van on dernemen. „Een jaar met geloof in nieuwe ontwik kelingen, aanpassingen van zaken die anders moesten en geloof in mensen." „The Fresh Company zal zich in 1991 met zijn nieuwe vestigin gen op nieuwe lokaties bewijzen als een kleine keten van moderne 'ge- nietwinkels' voor de con sument van de jaren ne gentig. Met een winkel formule die gebaseerd is op een hoogwaardig aan bod dat wordt verkocht door vriendelijke gast vrouwen en -heren. De winkels van The Fresh Company zijn bestemd voor iedereen die van écht lekker eten houdt."

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 12