Rolanda kan niet stilzitten Tom den Hertog, GVA JurriaanJurg, James Telesuper pagina 10 jaarverslageditie 1990 Flitsen VISIE V.l.n.r. Tilly van Tongeren, René van Domburg, Rolanda cle Vries en Kees Groot. Rolanda de Vries begon oktober jl. in de slagerij van AH in Bovenkarspel. In het novembernummer van Flitsen stonden haar eerste uren bij AH beschreven. In middels zijn er enkele maanden ver streken en werkt Rolanda sinds begin december in de gloednieuwe AH-su- permarkt in Hoorn. Ze is zonder meer de beroemdste medewerker van AH in Noord-Holland en werd op de eerste reis naar Hoorn al in de trein herkend als 'degene die in Flitsen heeft gestaan'. Bij haar aankomst de eerste dag in Hoorn, herkende vrijwel iedereen haar nog uit Flitsen. Rolanda vindt die be kendheid wel leuk, maar was minder gecharmeerd van de foto's. „Ik denk dat iedereen moeite heeft om zichzelf op een foto te zien." Daar heeft ze toch opnieuw aan moeten geloven. Samen met haar naaste collega's René van Domburg, Tilly van Tongeren en afdelingsmanager Kees Groot staat zij weer lachend in Flitsen. „Het bevalt me ook hier in Hoorn heel goed", laat Rolanda weten. „Ik mis Bovenkarspel wel een beetje, omdat het een kleinere winkel was. Het was één kliek en erg gezellig. Hier is de winkel zo groot dat je elkaar niet aldoor ziet." Inmiddels werkt Rolanda niet meer exclu- „We hebben in 1990 de voorbereidingen getroffen voor een gerichte marktbena dering. Onze activi teiten zijn nu onder gebracht in drie au tonome segmenten: Kok Ede Grootver bruik - waarin Kok- Ede en Albert Heijn Grootverbruik zijn samengevoegd - voor de institutione le markt, HIC voor de horeca en Instel voor het bedrijfsres- tauratieve gedeelte. GVA is het overkoe pelend bedrijf van deze drie groepen. Voor de opbouw van een goede infra structuur moest worden overgescha keld op een nieuw computersysteem. Deze ingrijpende au tomatiseringsopera tie is helaas niet vlekkeloos verlo pen, waardoor het incasseringsvermo gen van de mede werkers danig op de proef werd gesteld, terwijl die het door de samenvoegingen toch al niet altijd ge makkelijk hadden. Ze moesten wennen aan een andere aanpak en aan een werkomgeving waar in vroegere concurrenten collega's waren gewor den." Den Hertog be schouwt 1990 als een jaar waarin de voorbereidin gen voor een goede orga nisatiestructuur zijn ge legd. „Het is nu zaak de organisatie verder te ver beteren, zodat we meer synergievoordelen kun nen realiseren. Anders hebben wij het allemaal voor niets gedaan. De prioriteiten zijn per segment echter verschil lend. In de horeca gaat het vooral om acquisitie. We zullen ons meer op middelgrote horecabe drijven gaan richten. Bij de andere segmenten gaat het er voor alles om be staande klanten groter te maken door daar ook ons versassortiment en non food assortiment af te zet ten. Voorwaarde voor dit alles is echter dat je als organisatie de dingen goed hebt geregeld. Daar om zullen we in 1991 ook veel aandacht besteden aan begeleiding van de medewerkers. Bovendien zullen wij een open com municatie bevorderen. Dit moet ertoe leiden dat de medewerkers bereid en in staat zijn zich in te leven in de situatie van hun collega's, zodat ze ge zamenlijk hun werk goed kunnen doen." sief voor de afdeling slagerij. Het is nu wat rustiger op de afdeling en daarom werkt zij ook voor de afdeling drogmetica. Hoewel zij daar niet zo intensief klanten bedient als bij de slagerij, bevalt dat haar best. „Eerst vroe gen ze of ik achter de kassa wilde, maar dat lijkt me niets. Je moet dan de hele dag op één plaats blijven en dat vind ik vreselijk moeilijk. Ik heb liever wat vrijheid en dat heb ik bij drogmetica. Hoe dat komt weet ik niet, het zit een beetje in m'n bloed dat drukdoenerige." De combinatie van vakken vullen en het bedienen van klanten ligt haar goed. Kees Groot: „Ik ben blij dat Rolanda met zo'n groot gemak ook die andere func tie vervult. In eerste instantie was ze hier toch gekomen voor de slagerij en ik kan me goed voorstellen dat je daar dan moeite mee hebt." Tilly: „Rolanda is een leuke collega en geïnteresseerd in mensen." Tijdens de werkbespreking aan het begin van de week blijkt de omzet van de slagerij gestegen te zijn. Komt dat door Rolanda? René (lachend): „Laat Rolanda nou net vori ge week vrij zijn geweest! Nee hoor, ook mede door Rolanda. Ze is een enthousiaste verkoopster en dat doet ze met veel ple zier." Rolanda hoort hem al niet meer. Om dat ze op twee afdelingen werkt is ze al bij de werkbespreking van de afdeling drogme tica aangeschoven. „De overstap van Ja mes Telesuper op het assortiment van Albert Heijn heeft in september tot een 20 grote vraag geleid, dat wij gedwongen waren een klanten stop in te voeren. Wij konden het niet meer aan. De bestel lingen werden voor een belangrijk deel telefonisch doorge geven. De telefoon begint evenwel ter rein prijs te geven. Personal computer en fax zijn geweldig in opkomst. Het aan deel van bestellin gen die per pc wor den doorgegeven, groeide in 1990 van 5 naar 25%. De fax is nu goed voor 20% van de bestellingen. Dat was het jaar daar voor nog bijna niets. Wij streven ernaar het aantal telefoni sche bestellingen tot praktisch nul terug te brengen en het aandeel van de pc nog verder uit te bouwen. Dat zou mooi aansluiten op ons eigen computer programma dat we in 1990 hebben ontwikkeld. Dit jaar gaan wij het nieu we systeem uittesten. Als gevolg van de enorm ge stegen vraag is ons perso neelsbestand verdubbeld: van 90 naar 180 mede werkers." Gezien dit alles zal het weinig verbazing wekken dat Jurg 1990 bestempelt ais „een stormachtig jaar waarin koortsachtig is ge zocht naar het oplossen van de capaciteitsproble men en veel studie is ver richt naar logistieke op lossingen." „Daarmee zul len wij in 1991 onvermin derd verder gaan, want de efficiency is nog wel voor verbetering vatbaar. Albert Heijn zal onder zoeken op welke manier Albert Heijn en James Te lesuper verder zullen gaan. Bovendien zullen wij alles in het werk stel len om het aandeel van de pc-bestellingen op 50% te brengen."

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 10