Gait, Sam en Kobus AH Huistraiteur slaat ook aan bij grotere gezinnen iRKOOP 1KAAI Flitsen pagina 7 Vaco Ondanks de kritiek van dc Consumentenbond heeft Hui- bers veel vertrouwen in de toekomst, omdat onze klanten zo positief blijven reageren op de smaak en het gemak. Vanaf week 1 wordt de AH Huistrai teur in nog eens honderd an dere Albert Heijn-winkels aan geboden. Hij hoopt dat het een prominente plaats krijgt op de schappen. Dat draagt im mers bij aan het verkoopsuc ces. Het assortiment wordt ook uitgebreid. Samen met het Belgische Va- co, een dochteronderneming van Ahold. brengt AH nu com plete dagschotels uit vijf ver schillende keukens op de- markt: Hollands, Frans, oriën taals, internationaal en vis. (Vaco staat voor vacuüm coo king, een procédé dat borg staat voor de topkwaliteit van kant-en-klaar maaltijdenOm de twee weken zal per 'keu ken' een nieuwe maaitijd wor den aangeboden. Huibers heeft het er druk mee. Iedere week reist hij naar België om te proeven. Daarnaast bestu deert hij met veel aandacht dc testrapportcn van een panel, dat de gemiddelde klant van Albert Heijn moet vertegen woordigen. 'ITiuis wordt ook nog wel eens een greep ge daan uit het aanbod van de All Huistraiteur. Huibers past met zijn gezin prima in de onver wachte doelgroep: liet grotere gezin. „Mijn vrouw kookt door de week nogal traditioneel. Maar in het weekend willen wc nog wel eens gek doen. De AH Huistraiteur blijkt dan een prima alternatief voor de af- haal-Chinees of de bezorg-lta- Iiaan." Steeds meer en steeds betere machines komen er bij Ahold's productie maatschappijen. Soms staan er ineens zoveel nieuwe apparaten dat ze moeilijk uit elkaar zijn te houden. Bij Meester in Wijhe hebben ze daar iets op gevonden. In 1988 kreeg de afdeling Zou- terij/Fijne Vleeswaren van Meester een vleesmassage- trommel. Deze zorgt ervoor dat het vlees, met pekel geïn jecteerd, door middel van een omwentclingsproccs dc goe de smaak en de juiste binding krijgt. De eiwitten worden los- gemasseerd. Dc eerste machi ne, van het merk Mvac. kon 3.000 kilo vlees masseren per proces. De kolossen die in 1989 en in 1990 werden aan geschaft, hebben elk een dubbele capaciteit. In de praktijk werd gesproken van de kleine Myac. dc grote Myac en de nieuwe Myac. Vooral 'de grote' en 'de nieu we' werden nogal eens ver wisseld. Bijnamen De medewerkers van de Zou- terij kregen een beter idee: de machines moesten echte na men krijgen. En wat lag er dan meer voor de hand dan ze de- namen te geven van medewer kers die bij iedereen zeer tot de verbeelding spreken? De 'Gait' is genoemd naar Gerrit Bouwmeester, die behalve Gait, een naam uit het Salland- se dialect, nog drie bijnamen heeft. Bij Meester kozen ze voor 'Gait' omdat ze die naam de charmantste vinden. Na ruim 43 jaar trouwe dienst nam Gait onlangs afscheid van Meester. De 'Sam' is genoemd naar Ger rit van der Sluis, bij de meeste Wijhenaars veel bekender on der de naam Sam. Van der Sluis: „Toen ik als 16-jarige. vlak na de oorlog, in het voet balteam Wijhe 1 als linkshalf terecht kwam, nam ik de plaats in van Sam Wonink Het toeval wilde dat ik Sam Wonink niet alleen opvolgde, maar dat mijn manier van voetballen ook sterk leek op die van Sam. Van af die tijd heet ik eigenlijk Sam van der Sluis." De 'Kobus' is genoemd naar Gerard Heymerikx. De bij naam Kobus kreeg Gerard Heijmerikx toen hij nog heel jong was. Hij was namelijk net zo klein, dapper en onver schrokken als KOBUS KUCH, een zeer bekende jongensboe- kenhcld in die tijd. De daden drang van Heijmerikx bleef en dus ook de bijnaam. Sam, Gait en Kobus hebben bij Meester hun sporen verdiend. Hun namen zijn via de vlces- massage-trommels nog heel lang verbonden aan de afde ling. hopen ze bij Meester. Tweemaal Gait, Sam en Kobus In september 1989 lagen ze in 300 winkels van Al- bert Heijn voor het eerst in de schappen, de maaltij den van de AH Huistraiteur. Nu, anderhalfjaar later, kijkt Wim Huibers, assortimentsmanager van de af deling Commerciële Zaken Vers 1, terug op een aardig succes. Na de aanloopfase in het najaar van 1989 is de omzet van de AH Huistraiteur in 1990 met zo'n 20 procent gestegen. De introductie van de AH Huistraiteur is niet helemaal onverwacht gekomen. Met het produkt speelt Albert Heijn in op zaken als de toegenomen individualisering, vergrijzing en de afname van de gezins grootte. Terwijl dc bevolking van 1980 tot 1990 met zeven procent steeg tot circa 15 mil joen. nam het aantal huishou dens toe van 4,5 miljoen in 1981 tot 6 miljoen nu; een stij ging van maar liefst dertig pro cent. Wim Huibers stond in 1989 aan de basis van de AH Huistraiteur: dagverse maaltij den of maaltijdcomponenten, die kant-en-klaar vanuit de oven, een pannetje heet water of de magnetron op tafel kun nen worden gezet. Volgens hem is AH Huistraiteur niets meer dan een logisch voort borduren op de een- en twee persoons-wensen die spelen in de markt. „Maar achteraf blijkt het veel moeilijker om de doelgroep te bepalen. In de beginfase richt ten we ons op de alleenwo- ners en tweeverdieners in alle leeftijdsklassen.Mensen met veel geld en weinig tijd. Van dat idee komen we terug. Naast deze doelgroep blijkt de AH Huistraiteur ook enorm aan te slaan bij grotere gezin nen." Gemak Kant-en-klaar maaltijden lig gen goed in de markt. Vorig jaar besteedde men per huis houden zo'n 45 gulden per jaar aan gekoelde en diepvries maaltijden. Met de AH Huis traiteur speelt Albert Heijn in op de extra eisen die de klant stelt aan dergelijke produktcn. Het onderscheidt zich in posi tieve zin van de diepvriesmaal tijden. Enkele steekwoorden? Huibers somt ze enthousiast op. „Gemak, vers, gezond, ruimschoots mogelijkheden om te kiezen en kwaliteit. Want de maaltijden moeten natuurlijk wel lekker zijn. Als ze niet boven een zeven uitko men, dan wordt er net zolang aan gesleuteld tot dat wel het geval is." De maaltijden die de AH Huis- traiteur in de loop der tijd heeft aangeboden variëren van een compleet Italiaans ge recht, zoals de Lasagne Bolog- nese, tot en met een bakje rijst, dat als component bij een maaltijd kan worden gevoegd. Ook verschillende soepen en bavaroises en de Hollandse stamppotten kunnen kant-en klaar worden gekocht. In de eerste anderhalf jaar blijken dc éénpansgerechtcn succesvol, met name uit de Italiaanse en Chinees-Indische keuken. De kalkoen met rijst en sinaasap pelsaus was daarentegen een kort leven beschoren. Die is wegens gebrek aan succes van het toneel verdwenen. Hui bers is de omzet van zijn pro dukt gaan meten vanaf week 1 in 1990: „Het begin was nog vrij moeizaam, maar we zitten nu op een omzetstijging van twintig procent. Onze ver wachtingen zijn dat die trend de komende jaren zal doorzet ten." De stijging van de omzet werd even teniet gedaan door een onderzoek dat de Consumen tenbond in januari van dit jaar presenteerde. Het gemaks- voedsel kreeg het stempel mee van een 'slecht gekoeld, vitamine-arme. kleine, dure hap'. Dc produktcn van de All Huistraiteur kwamen, net als bijna alle andere geteste ge rechten, niet verder dan het oordeel 'matig'. Huibers noemt het onderzoek subjec tief. Volgens hem is de kwali teit van zijn produkt minimaal gelijk aan het zelf koken. „Wij hebben ook nooit beweerd dat de huistraiteur de voe dingswaarden heeft van een complete maaltijd. Voor som migen is het een compleet hoofdgerecht, voor anderen een bijgerecht, dat je zelf moet aanvullen." Wim Huibers sef dat detailhandel derwijs goed op el- afgestemd moeten erd onlangs in Ber- Zoom in concrete omgezet. Mede li) de hulp van Al- eijn-fïliaal 1264 kon plaatselijke Petrus usschool (LBO) een iplokaal worden in- - 1. In het lokaal kun- 1 erlingen op prakti- rtjze kennismaken i- erlei functies in de - andel. De opening iet verkooplokaal e het sluitstuk van n ïvangrijk vernieu- -■ Toject.

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 7