'Ik kan zelfs klantvriendelijk zijn' Bouw nieuwe AH Vers Centrale Verscentrum Born i houdt open dag I van start pagina 6 Flitsen Om de aansluiting van het onderwijs op het bedrijfs leven te verbeteren, biedt Albert Heijn docenten van middelbare scholen de mogelijkheid om stage te lopen in het bedrijf. Rob Stelwag, docent van het Graafschap College in Zevenaar, liep een week stage in «Haal 1221 in Zevenaar. Voor Flitsen noteerde hij zijn ervaringen: „Ik heb veel geleerd." Maandagmorgen, tien voor ne gen. Ik meld mij bij de poort van Albert Heijn. Keurig op tijd, denk ik. winkels gaan om negen uur open. Fout. De zaak is al volop in bedrijf. Vracht wagens lossen containers met zuivel en karren brood, overal in de winkel zijn mensen bezig verse produkten te prijzen en uit te stallen. Eerste ontdek king: voor de zaak opent is er al heel veel werk verricht. Ik moet dus eerder op mijn werk komen. Om half tien: teambespreking. De supermarktmanager stelt mij voor, eerst aan de afde lingsmanagers, daarna aan de overige medewerkers. We ma ken een planning voor de week. Ik zal zoveel mogelijk over de afdelingen rouleren en met de verschillende afde lingsmanagers meedraaien om zoveel mogelijk aspecten van het bedrijf mee te maken. Ontdekkingen Deze week zit vol ontdekkin gen. Als ik met een afde lingsmanager meedraai, merk ik dat hij een eigen verant woordelijkheid heeft. Hij stelt zelf zijn verkoopplan op, re gelt met zijn assistent-afde lingsmanager de bestellingen, stelt speciale acties op en maakt een zeer nauwkeurig personeelsplan. Zo'n afdeling is eigenlijk een eigen bedrijf binnen de supermarkt. Als ik met de verkopers praat, merk ik hoe arbeidsintensief een su permarkt is. Er gaat aan de voorkant elke dag ontzettend veel uit, maar dat komt er aan de achterkant weer in en moet op hetzelfde moment ver werkt worden. En als ik met de supermarktmanager praat merk ik wat een verantwoor delijkheid hij heeft. Niet alleen voor de bedrijfs economische kant, maar ook voor zijn medewerkers. Hoe in teambesprekingen de afde lingsmanagers bij de gang van zaken betrokken worden; hoe zorgvuldig de verkoopmede werkers begeleid woorden; hoe een uitgebreid scala aan oplei dingstrajecten uitgezet wordt, zodat bijna continu mensen cursussen volgen of naar trai ningen gaan. Je mag dan bij de nationale grootgrutter werken en inderdaad, er wordt op de kleintjes gelet, met een krui deniersmentaliteit. nee. mana gementkwaliteiten zul je be doelen. Enthousiast Ik heb een week achter de schermen van een supermarkt gekeken en ik heb veel ge leerd. Ik kan zelfstandig bestel lingen doen. een vcrkoopplan opstellen, de OPWL' (omzet per gewerkt uur) bepalen. Ik kan zelfs klantvriendelijk zijn. vakken vullen en spiegelen. Ik weet nu ook wat alle vulploeg- medewerkers weten: wat een lol het is als vrijdagavond laat de winkel bevoorraad is en er piekfijn uitziet. En hoe de klan ten zaterdagmorgen meteen al weer geweldige bressen in de voorraden slaan. Het lijkt zo'n doodgewone winkel voor de boodschappen van alledag, zo'n supermarkt. Maar het is een middelgrote onderneming met alles wat daar op en aan zit aan bevoor rading. verkoopactiviteiten, bedrijfsbeheer, personeels plan. Als je ondernemend bent moet het een uitdaging zijn daar te werken! De open dag die het Verscen trum Born, onderdeel van Grootverbruik Ahold, op 11 maart organiseerde, was een groot succes. Een groot aantal relaties uit Brabant en Lim burg, voornamelijk vertegen woordigers van grootver- bruik-instellingen en uit de horeca, kregen op deze dag een totaaloverzicht van het pakket dat het Verscentrum zijn klanten aanbiedt. Hieron der vallen alle vers-produkten. zoals vlees, groenten en zui vel. thema van de dag was 'lamsvlees', ook in verband met Pasen. Volgens Bart Mul der. lokatiemanager in Born, i waren de aanwezigen enthou- e siast over de presentatie. Zo j waren er enkele koks van een jj gerenommeerd restaurant q aanwezig, die ter plaatse aller- t. lei heerlijke gerechten met e daarin lamsvlees verwerkt, r voor de gasten bereidden, e Mulder spreekt van een 'on- a stuimige groei' van het Vers- u centrum en verwacht, dat er e in de toekomst regelmatig een r dergelijke Open Dag voor re- ,r laties zal plaatsvinden. Docent Rob Stelw'dg /iep een week' stage in filiaal 1221 in Zei enaar. Op het industrie Den Sliem in Groenlo is op 8 maart jl. een begin ge maakt met de bouwactivi teiten van een nieuwe Al- bert Heijn Vers Centrale. Geen eerste paal werd ge slagen, maar een eerste poer werd gestort. Een poer is een gat waarin be ton gestort wordt, als eer ste basis voor de te bou wen Centrale. Deze Vers Centrale is een voortzet ting van de AH Centrale Slagerij in Groenlo. Vanuit Groenlo worden op dit moment ongeveer 130 AH-winkels in de regio Oost-Nederland voorzien van versprodukten. De nieuwe VC Groenlo, die naar verwachting be gin 1992 in gebruik zal worden genomen, zal AH's derde VC worden. Andere VC's staan al in Eindhoven en Zoeter- meer. Vers Centrales onder scheiden zich van Centra le Slagerijen doordat ze niet alleen vleesgrond stoffen en voorverpakt vlees leveren aan de filia len, maar ook andere ge koelde produkten, zoals wild en gevogelte, buiten landse kaas, maaltijden en vis. lierman van Meer/o, c/e me- deiverker van CS Groenlo met de meeste dienstjaren, trekt de eerste be tonbak open, waar door de eerste poer rot gestort wordt met beton De mede werkers ran CS Groenlo wa ren getuige van deze eerste stap op weg naar een nieuwe Vers Centrale. i

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 6