Avondje zitten en drinken raakt uit Gall Gall-primeur met halve fles maltwhisky rondom Pasen Personeelsfeesten worden aktiever en sportiever Ze moeten schoótvïi^^ En voorts vincjik het uitermate pynl Sk langs baarz-yn. En in dieper/ode verfj^tjef ^etv&rSC Vlees te moeten'" Strikken en Paasbrood naast cfe eierenDat fcei paart deze. jonfen „yjaarotn verte liUite Omdat ik hoop als oroofc-inkoper anno I991 voorkeursbehande- iWteicrijfen dit past bij myn verartwoorctz- ibketaak!/" rv Flitsen pagina 5 eveneens voor extra drukte. Tot vlak voor de feestdagen worden er grote hoeveelhe den paasstollen, paassloffen en paasbroden van diverse af metingen gebakken. In totaal meer dan 300.000 stuks, die allemaal verkocht worden in de Albert Hcijn-winkels. Nieuw in het assortiment zijn de kadetjes in de vorm van een hazekop, compleet met oren en ogen. Het ludieke ka detje is ontwikkeld in samen werking met Albert Heijn. „Bij feestdagen hoort fecst- brood". houdt Jan Huibers, manager Brood, staande. „Er wordt met Pasen wel niet zo uitbundig gegeten als met Het aantal AH-filialen met een eigen personeelsvereniging lijkt te slinken. Maar voor het organiseren van activiteiten heb je niet altijd een vereniging nodig. Flitsen vroeg de penningmeester van een personeelsvereniging en een supermarktmanager van een filiaal zonder vereniging naar hun erva ringen. "Ik heb de afgelopen jaren in vijf verschillende vestigingen gestaan. Niet één daarvan had een eigen pv", vertelt Theo Thijssen, supermarktmanager van het AH-filiaal Daalseweg in Nijmegen. „Maar dat wil niet zeggen dat er nu niets voor en door de medewerkers wordt georganiseerd." Van een dreigende teloorgang van de personeelsvereniging is in het filiaal Noord Esmarkerrondweg in Enschede echter nog geen sprake. Penningmeester Jan Roelofs van PV De Esmarker meldt een groeiend ledenbestand. Voor de liefhebbers van een goed glas whisky belooft het een mooie Pasen te worden. Gall Gall brengt een een malig aanbod van een vijftal top malts in een fles met een inhoud van 0.375 liter. Gall Gall heeft hiermee een pri meur, zeker wat de prijs be treft. Die is minder dan de helft van een hele fles malt, namelijk 25.-. De slijterijke ten speelt met dit unieke aan bod in op de trend naar de consumptie van kwalitatief hoogwaardige produktcn. De lage prijs is vooral bedoeld als drempelverlaging voor het bredere publiek. Gcill Gallprocluct group manager Wouter Scborling- buis overlegt met Karin Nooyen, Gall Gall beheer der in Hoofddorp. Op de voorgrond de vijf geselecteer de malts, die de „klein maar fijn" maltivhisky aantrekke lijk moeten maken voor de Nederlandse consument De Esmarker is met zijn twaalf jaar eén van de oudere personeelsverenigingen bin nen Albert Heijn. „Er is in die- periode veel veranderd. Vroeger hield je je voorna melijk bezig met het organi seren van feestavonden. Za ten de mensen de hele avond aan hun stoel vastgeplakt. Daar zat op den duur nie mand meer op te wachten. Daarom zijn wij het gaan zoe ken in andere evenementen. Gebeurtenissen die wat meer aktie bieden." Als voorbeel den noemt Roelofs onder meer een fiets-kanodag, een gemaskerd bal en een drop ping. Adoptiekind ,Je moet voortdurend zoe ken naar nieuwe invalshoe ken. Twee jaar geleden heb ben wij via het Foster Parents Plan een Braziliaans kind gea dopteerd. De kosten hier voor worden uit de contribu tie van de leden betaald. Twee medewerksters corres ponderen met de verzorgers van dit kind. Zo blijven wij op de hoogte van de vorderin gen op school, de gezond heid en noem maar op. De correspondentie wordt in de kantine op een bord opge hangen. Ook foto's krijgen daar een plaatsje. Die lijn gaan wij in de toe komst wellicht verder door trekken. Ik kan mij bijvoor beeld voorstellen dat je als PV voedselpakketten be schikbaar stelt voor de hon gerende medemens elders in de wereld. En zo zijn er nog tal van andere dingen te be denken, ook in de sfeer van gezellige aktiviteitcn. Wij zijn nu bijvoorbeeld aan het onderzoeken of wij als PV re ductie voor onze leden kun nen krijgen bij een bezoek aan een beurs. En verder zijn wij aan het bekijken of wij wellicht het subtropische zwembad hier een keer kun nen afhuren." Scheve verhoudingen Het AH-filiaal Daalseweg in Nijmegen van Theo Thijssen kent geen eigen personeels vereniging. Hij ervaart dat niet als een gebrek. „Ik ben absoluut geen tegenstander van een PV, mits minimaal 50 tot 60% van de medewerkers daar lid van wil zijn. Anders krijg je scheve verhoudin gen. In mijn filiaal werken 120 mensen. Stel dat er daar van 30 lid zouden zijn van een personeelsvereniging. De PV organiseert vervol gens een feestje voor de 30 leden, maar strijkt daarvoor wel de personeelsbijdrage van Ahold voor 120 mede werkers op. Dat wordt dus potverteren ten koste van 90 collega's." Volgens Thijssen vormt de financiële bijdrage vaak een belemmering om lid van een PV te worden. „Daar bij gaat het niet zozeer om de hoogte van het bedrag maar om het simpele feit dat het geld kost." Feestcommissie Het geld uit de contributie- pot gaat voor een belangrijk deel op aan feestavonden. Ook dat werkt bepaald niet stimulerend. „Vandaag de dag hebben wij iedere weck wel een feestje. Dat is dus niets bijzonders. Waarom dan geld uitgeven aan iets waar je al voldoende van hebt." Is het bij gebrek aan een PV nu een saaie boel in het filiaal van Thijssen? „Absoluut niet. Ik vind dat je als bedrijfslei der je medewerkers moet sti muleren ook buiten het werk om wat aktie te ondernemen. Daarom vraag ik twee keer per jaar aan de medewerkers of zij zin hebben in een feest je. Daarop wordt steevast met luid jageroep gerea geerd. Goed, zeg ik dan. for meer maar een feestcommis sie waarin alle afdelingen zijn vertegenwoordigd. Die com missie organiseert vervol gens het feest. Niet een feest waarop alleen maar gezeten en gedronken wordt, maar waarop ook wat creatieve in breng van de medewerkers wordt verwacht. Dat lukt uit stekend. De animo voor deze avonden is groot. En het kost ze geen cent." Kerst, maar wij hebben er on ze handen toch vol aan." Dat laatste dient, zoals blijkt uit de woorden van Arnold Beauchampet. produktielei- der Brood, letterlijk te wor den genomen. „Het maken van paasbrood is grotendeels handwerk. Het is een am bachtelijk produkt dat een speciale behandeling vergt. De receptuur wordt elk jaar verder verbeterd. Als écn van de weinige bakkerijen ge bruiken we uitsluitend na tuurlijke grondstoffen." Het paasbrood-reccpt dient uit concurrentie-overwegin- gen uiteraard geheim te blij ven. Wel wil Iiuibers onthul len, zij het na enig aandrin gen, dat de kwaliteit van het eindprodukt in hoge mate bepaald wordt door zuid vruchten. De bakkers van Albro werken dag en nacht om aan de vraag naar paasbrood te kunnen voldoen. Het einde van de drukte is voorlopig nog niet in zicht, want na Pasen komt Pinksteren. De monsters van het Pinksterbrood zijn inmid dels al weer gebakken. pia? biefstuk

Personeelsbladen | 1991 | | pagina 5